Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: fabryczny lakier może się łuszczyć ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ja mam zielony i w dwoch miejscach tez lekko sie luszczy, jest to wada sharanow, jesli chodzi o podsufitke rowniez jest to normalne, ze odlazi Tongue
[Obrazek: 31e571eac4ad.jpg]

dach z lakierem fabrycznym
W moim przypadku gdzie mam kolor srebny metalik to cala prawa strona a to na dzwiach a to na nadkolu ale u mnie to byl ewidentnie malowany Undecided
(08-12-2014 15:14)Gizio1625 napisał(a): [ -> ]Klar najszybciej z chodzi z czerwonych [...]

Sad
U mnie jak na razie lakier-igła. Kupiłem 8-letni i według fachowców nie był lakierowany. Malowana była maska, gdy samochód miał 9 lat (odpryski od kamyków). Poza tym się trzyma świetnie.

Czy takie schodzenie lakieru daje jakieś zapowiedzi?
Nie wiem jak w galaxy może ford stosował inne lakiery. To zależy też czy auto było garażowane czy stało nonstop w pełnym słońcu. U mnie w passacie (czerwony) zaczęło się właśnie od małych odprysków na masce po kamyczkach nic z tym nie robiłem i po paru latach zlazł prawie cały klar. Na dachu zaczęło się od anteny magnetycznej ale jakoś na razie dalej się nie posuwa.
Nie ma reguły. Wystarczy, że np była partia lakierów z nie wiem, wydłużonym czasem odparowania czy coś i jednemu nie zejdzie, a drugiemu płatami będzie złaził. U mnie granatowy LB5N trzyma się w każdym miejscu, jedynie na masce schodził, ale to od odprysków i nie bezbarwny a aż do podkładu - odprysk od kamienia, auto myte karcherem, a że komary na masce to blisko lanca i podniosło lakier.
Ja jakiś czas temu stosowałem lakier hybrydowy on tak nie łapie powietrza.

pretor

U mnie na czerwonym Sharanie z 99r. schodzi płatami z przedniego zderzaka, reszta elementów ma tylko miejscami malutkie ubytki. Podsufitka nie odkleja się nigdzie a była cała szorowana.
witam ta podsufitka to to raczej fabryczna wada tak jak obicie na drzwiach miałem galaxy 96r i też był ten sam problem kolega ma sharana 96 i to samo
O każdy lakier warto dbać przez cały czas użytkowania auta Smile Smile
Stron: 1 2 3
Przekierowanie