Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki olej do skrzyni biegów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tylko że olej olejowi nie równy, ludzie przeczytają w książce 75W90 i lecą do sklepu byle z tym oznaczeniem, a nikt nie patrzy na parametry zwłaszcza lepkość kinematyczną a to właśnie jest główna przyczyną gdy ciężko wchodzą biegi na zimnym. Vw oryginalnie ma 31 lk a ludzie lecą po castrola lub mobila a one mają około 60-70 lk i na zimnym maja problem. Niektórzy manual zalewają ATF-em i też jest ok bo ma niską lk.

pretor

Info z książki "Sam naprawiam samochód" z wydawnictwa WKŁ.

Skrzynia biegów Sharan/Alhambra:
- kod skrzyni: xxx - ilość 2,2 L
- kod skrzyni: DJY i EFL - ilość 2,25 L
- olej przekładniowy: VW-ATF
Skrzynia biegów Galaxy
- kod skrzyni: xxx - ilość 2,0 L
- olej przekładniowy: Ford ESDM-2C 186

Jak ktoś się orientuje w oznaczeniach oleju VW-ATF, to może dopisać jaki typ oleju nalać do jakiej skrzyni.
Witam.Generalnie olej ATF to olej przeznaczony do skrzyń automatycznych,ale VW dopuszcza stosowanie tego oleju również w skrzyniach manualnych i tak można stosować oleje firmy FUSCH-TITAN ATF -4000 lub FUSCH -TITAN ATF 5005-ja leję do swojego TITAN ATF 5005- cena około 50 zł za litr.
koledzy odgrzeje starego kotleta , w poprzednim seacie alhambra 1.9 afn wymieniłem olej w skrzyni biegów i zrobiłem na nim grubo ponad 100.000 tak profilaktycznie , z tego co pamiętam był to czerwony olej taki sam jak do automatów , przez ponad 5 lat skrzynia chodziła bardzo ładnie , i teraz w "nowej" alhambrze też bym sobie wymienił olej silnik 115 AUY , jaki do tej skrzyni jest przewidziany olej ?
wiem że producent nie przewidział wymiany oleju ale nie wiem do końca że ludzie będą tyle lat jeżdzili tymi autami i takie one będą mieli przebiegi
Stron: 1 2 3
Przekierowanie