Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wałek rozrządu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Witam od jakiego modelu mogę podpasować wałek z grupy PD
Głowica u szlifierza dzwonił i mówił że coś nie tak z nią. Jutro odbieram głowicę to dowiem sie coś więcej.
No i faktycznie wałek na dwóch krzywka wytarty. Trzeba szukać inny no i popychacze.
Olej nie ma nic do tego bo w swoich już w takim razie powinienem mieć po dwa walki. Silniki tfi są robione w pl niezależnie od tego gdzie mają trafić czy audi czy skoda. Innego nr te wałki też nie mają chyba że nowsze wprowadzili bez wad
Stasiu ja zauważyłęm jeszcze jedną ciekawą zależność. Krzywki są przeważnie wytarte pod korkiem wlewu oleju. Tak jakby syf, który przy odkręcaniu, czy też przecieraniu uszczelki leciał akurat w okolice wałka i tych nieszczęsnych wytartych krzywek. Może to też ma jakiś wpływ. Wszystkie wałki które przy mnie były wyciągane, były wytarte w tych samych miejscach.
wałek i popychacze udało mi się załatwić w oryginale w bardzo dobrym stanie za bardzo dobrą cenę ale śruby wałka to ich cena w salonie mnie zabiła 200 zł za komplet. Zamienników nikt chyba nie robi bo przekopałem cały internet i nie widzę żadnych ofert. Porażka 10 śrub 200 zł brrrrrr. Jak macie namiary na takie śruby to proszę bardzo o info
a po co ci sruby mostków wałka? starych nie masz czy jak?
z tego co pamiętam to też przy wymianie wałka kupowałem te śruby w ASO;/, chociaż masa ludzi wsadza stare i to jeździ
a jak bede zwalal glowice i dawal do planowania to co mam dac nowe sruby i moze panewki. Po co?? nwe sruby sie daje do przykrecenia glowicy i tyle. reszta stara moze byc. to czemu pryz wymienie walka mialbym dawac nowe sruby?? Nowe panewki to rozumiem do nowego walka.
(10-05-2014 22:40)Weso napisał(a): [ -> ]Stasiu ja zauważyłęm jeszcze jedną ciekawą zależność. Krzywki są przeważnie wytarte pod korkiem wlewu oleju. Tak jakby syf, który przy odkręcaniu, czy też przecieraniu uszczelki leciał akurat w okolice wałka i tych nieszczęsnych wytartych krzywek. Może to też ma jakiś wpływ. Wszystkie wałki które przy mnie były wyciągane, były wytarte w tych samych miejscach.

W moim przypadku to większość miały wytarte krzywki na 1 lu 2cylindrze Wczoraj miałem sharana na wymianie turbo i miałem zdjęta pokrywę zaworową i tam też już bierze pierwszą krzywkę.

(11-05-2014 10:07)wesol napisał(a): [ -> ]a po co ci sruby mostków wałka? starych nie masz czy jak?
Nie wiem jak ty to robisz ale te śruby łatwo po prostu przeciągnąć i sie urwą. Już raz próbowałem na starych składać i na 6 śrub to dwie sie urwały a reszta to czuć było pod kluczem jak sie naciągały jak guma do żucia,także ja już nie ryzykuję, łatwiej bym powiedział że jest ze śrubami do głowicy.
-----------------------------------------------------------------------
Ja kupowałem części w tym sklepie http://www.czescibrozek.pl/

Pozdro
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Przekierowanie