Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Schowki w podłodze sharik 2011
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam może ktoś przerabiał z forumowiczów montaż schowków w podłogę z tyłu . Potrzebuję jeden schowek , na alledrogo jest tego mnóstwo tylko tylko nasuwa się pytanie jak wyciąć w tapicerce podłogi otwór aby nie było a kuku i jak z mocowaniem tego . Może ktoś ma jakieś schematy techniczne byłbym wdzięczny. Mi konkretnie chodzi do sharika 2011 . Pozdrawiam.
A jeszcze jedna sprawa przy montażu haka przeprowadzałem kabelek do akumulatora i połamałem stopnice pod lewą nogę . Zakupiłem w servisie nową tylko teraz nie wiem jak z demontowac rączke od otwierania maski aby zamontować nową stopke bo jest ona przykręcana pod plastikiem przy rączce . Pytałem się w servisie to oczy zrobili i kazali sie umówić , paranoja ....Jeśli ktoś posiada wiedzę to piwko
na temat Hak jak bys coś dalej majstrował jest TU TU TU, ale i tak widzę że w nim pisałeś i za wiele nie pomógł.

Co do reszty nie pomogę ponieważ nie miałem okazji rozbierać nowego Sharana 7n0, ale myślę, że jak troszkę pomacasz i wykażesz delikatności trochę to dasz rade jak z kobietą. Z tego co piszesz postaraj się ściągnąć plastiki osłaniające rączkę , a myślę że dojdziesz do sedna.

Co do schowka daj może jakieś foto schowka i podłogi z tyłu może coś razem z forumowiczami pomożemy.
Co do schowka to go nie posiadam jest na alledrogo . Zastanawiam się nad kupnem ale nie chce w topy że kupię a póżniej się okaże ze z montażem lipa . Sam kiedyś chciałem w oplu dołożyć stoliki rozkładane i okazało się że rożni się konstrukcja ramy fotela i kapa . Dlatego dmucham na zimne . Stąd moje pytanie.
Więc tak schowki w montowane . Kosztowało to kupę roboty . Zakładałem ,że wystarczy wyciąć otwory i już . Sprawa jest bardziej skomplikowana .
Opiszę krótki opis ...
Tak jak wspomniałem w miejsce schowków wsadzone są wypełnienia ze styropianu aby je wyciągnąć niestety trzeba zdemontować wykładzinę a co za tym idzie wymontować fotele i środkowy tunel .
Po wymontowaniu mamy dostęp, do styropianów wyciągamy i wsadzamy zakupione schowki montowane one są do bolców , trzeba dokupić 8 nakrętek plastikowych w ASO koszt 3,4 zł szt . Po zamontowaniu schowka , części dolnej zabieramy się za wycinanie wykładziny . . potem skręcamy wszystko do kupy i zakładamy górną maskownice mocowana jest na 4 śrubach koszt 0,36 gr szt x2 . Trzeba zwrócić uwagę czy do zakupionych schowków jest wykładzina ozdobna ja musiałem dokupić oddzielnie koszt 100 zł .
Kupę roboty ale jaka satysfakcja teraz doszły dwa schowki na drobiazgi i wreszcie DVD się nie pląta . Zdjęcie po rozebraniu bo na więcej brakło sił hehehhe
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a28a...735bf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e219...52094.html
widzę że trochę roboty było , jak byś mógł załączyć foty jak wygląda już po montażu.
Odgrzeje kotleta Blush

Zastanawiałem się nad montażem tych schowków, ale chyba odpuszczę. Ciekawe jak wyglądają po montażu.
Huh
Wyglądają jak schowki w podłodze . Nieduże niezbyt pojemne ale są . A co zobaczyć ? Na Alledrogo widać jakie one są na aukcjach .
(28-05-2013 16:39)rafi.zafi napisał(a): [ -> ]Po wymontowaniu mamy dostęp, do styropianów wyciągamy i wsadzamy....

Czy da się te styropiany wymontować bez ruszania wykładziny? Rozcinam wykładzinę i wyciągam styropiany w kawałkach?

(28-05-2013 16:39)rafi.zafi napisał(a): [ -> ]trzeba dokupić 8 nakrętek plastikowych w ASO koszt 3,4 zł szt .
czy to ta nakrętka, numer: N90757901
Według mojej wiedzy nie da się wyciągnąć tych styropianów bez demontażu wykładziny. Pomimo tego że się natnie wykładzinę to one nie wyjdą bo są bardzo spasowane a jak przesadzimy to później będą nacięcia w wykładzinie. A co do wydłubania...powodzenia to nie jest zwykły styropian ...to jest twarde jak skała. I o dziwo w cale nie małe .
Jestem po zabiegu, więc trochę ode mnie:

nie trzeba demontować całej wykładziny, wystarczy poluzować fotel kierowcy (lub wyciągnąć- jak kto woli), wyciągnąć fotel boczny pasażera i zdemontować plastikową osłonę progu (najlepiej cała).

Styropian wychodzi po podważeniu wykładziny i w ten sam sposób wkładamy kosz schowka. Nie ukrywam, wkładanie idzie ciężko, ponieważ ostre elementy kosza zahaczają o wygłuszenie, ale spokojnie idzie wsadzić. Cała reszta jak wcześniej kolega opisał, razem z docinaniem.
Moim sposobem potrzeba około 1-1,5 godzinki na stronę na spokojnie z piwkiem Wink

[Obrazek: jcKQYfg.jpg]

[Obrazek: 2TyPLpv.jpg]

[Obrazek: BxaZixz.jpg]

[Obrazek: joZW5xe.jpg]

Ogólnie schowki są mega i bardzo nam się przydadzą Cool

EDIT:
W miejscu schowka naciąć wykładzinę na krzyż, aby móc wsadzić dłoń. Pomoże to manewrować koszem.
Stron: 1 2
Przekierowanie