Ocena wątku:
Schowki w podłodze sharik 2011
25-04-2013, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2013 12:57 przez rafi.zafi.)
Post: #1
Schowki w podłodze sharik 2011
Witam może ktoś przerabiał z forumowiczów montaż schowków w podłogę z tyłu . Potrzebuję jeden schowek , na alledrogo jest tego mnóstwo tylko tylko nasuwa się pytanie jak wyciąć w tapicerce podłogi otwór aby nie było a kuku i jak z mocowaniem tego . Może ktoś ma jakieś schematy techniczne byłbym wdzięczny. Mi konkretnie chodzi do sharika 2011 . Pozdrawiam.
A jeszcze jedna sprawa przy montażu haka przeprowadzałem kabelek do akumulatora i połamałem stopnice pod lewą nogę . Zakupiłem w servisie nową tylko teraz nie wiem jak z demontowac rączke od otwierania maski aby zamontować nową stopke bo jest ona przykręcana pod plastikiem przy rączce . Pytałem się w servisie to oczy zrobili i kazali sie umówić , paranoja ....Jeśli ktoś posiada wiedzę to piwko
Reklama

25-04-2013, 13:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2013 14:18 przez daneczek76.)
Post: #2
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
na temat Hak jak bys coś dalej majstrował jest TU TU TU, ale i tak widzę że w nim pisałeś i za wiele nie pomógł.

Co do reszty nie pomogę ponieważ nie miałem okazji rozbierać nowego Sharana 7n0, ale myślę, że jak troszkę pomacasz i wykażesz delikatności trochę to dasz rade jak z kobietą. Z tego co piszesz postaraj się ściągnąć plastiki osłaniające rączkę , a myślę że dojdziesz do sedna.

Co do schowka daj może jakieś foto schowka i podłogi z tyłu może coś razem z forumowiczami pomożemy.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
25-04-2013, 15:01
Post: #3
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
Co do schowka to go nie posiadam jest na alledrogo . Zastanawiam się nad kupnem ale nie chce w topy że kupię a póżniej się okaże ze z montażem lipa . Sam kiedyś chciałem w oplu dołożyć stoliki rozkładane i okazało się że rożni się konstrukcja ramy fotela i kapa . Dlatego dmucham na zimne . Stąd moje pytanie.
28-05-2013, 16:39
Post: #4
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
Więc tak schowki w montowane . Kosztowało to kupę roboty . Zakładałem ,że wystarczy wyciąć otwory i już . Sprawa jest bardziej skomplikowana .
Opiszę krótki opis ...
Tak jak wspomniałem w miejsce schowków wsadzone są wypełnienia ze styropianu aby je wyciągnąć niestety trzeba zdemontować wykładzinę a co za tym idzie wymontować fotele i środkowy tunel .
Po wymontowaniu mamy dostęp, do styropianów wyciągamy i wsadzamy zakupione schowki montowane one są do bolców , trzeba dokupić 8 nakrętek plastikowych w ASO koszt 3,4 zł szt . Po zamontowaniu schowka , części dolnej zabieramy się za wycinanie wykładziny . . potem skręcamy wszystko do kupy i zakładamy górną maskownice mocowana jest na 4 śrubach koszt 0,36 gr szt x2 . Trzeba zwrócić uwagę czy do zakupionych schowków jest wykładzina ozdobna ja musiałem dokupić oddzielnie koszt 100 zł .
Kupę roboty ale jaka satysfakcja teraz doszły dwa schowki na drobiazgi i wreszcie DVD się nie pląta . Zdjęcie po rozebraniu bo na więcej brakło sił hehehhe
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a28a...735bf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e219...52094.html
29-05-2013, 11:29
Post: #5
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
widzę że trochę roboty było , jak byś mógł załączyć foty jak wygląda już po montażu.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
08-01-2018, 23:12
Post: #6
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
Odgrzeje kotleta Blush

Zastanawiałem się nad montażem tych schowków, ale chyba odpuszczę. Ciekawe jak wyglądają po montażu.
08-01-2018, 23:31
Post: #7
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
Huh
Wyglądają jak schowki w podłodze . Nieduże niezbyt pojemne ale są . A co zobaczyć ? Na Alledrogo widać jakie one są na aukcjach .
14-05-2018, 22:47
Post: #8
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
(28-05-2013 16:39)rafi.zafi napisał(a):  Po wymontowaniu mamy dostęp, do styropianów wyciągamy i wsadzamy....

Czy da się te styropiany wymontować bez ruszania wykładziny? Rozcinam wykładzinę i wyciągam styropiany w kawałkach?

(28-05-2013 16:39)rafi.zafi napisał(a):  trzeba dokupić 8 nakrętek plastikowych w ASO koszt 3,4 zł szt .
czy to ta nakrętka, numer: N90757901
16-05-2018, 13:41
Post: #9
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
Według mojej wiedzy nie da się wyciągnąć tych styropianów bez demontażu wykładziny. Pomimo tego że się natnie wykładzinę to one nie wyjdą bo są bardzo spasowane a jak przesadzimy to później będą nacięcia w wykładzinie. A co do wydłubania...powodzenia to nie jest zwykły styropian ...to jest twarde jak skała. I o dziwo w cale nie małe .
21-05-2018, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2018 20:07 przez szczyku.)
Post: #10
RE: Schowki w podłodze sharik 2011
Jestem po zabiegu, więc trochę ode mnie:

nie trzeba demontować całej wykładziny, wystarczy poluzować fotel kierowcy (lub wyciągnąć- jak kto woli), wyciągnąć fotel boczny pasażera i zdemontować plastikową osłonę progu (najlepiej cała).

Styropian wychodzi po podważeniu wykładziny i w ten sam sposób wkładamy kosz schowka. Nie ukrywam, wkładanie idzie ciężko, ponieważ ostre elementy kosza zahaczają o wygłuszenie, ale spokojnie idzie wsadzić. Cała reszta jak wcześniej kolega opisał, razem z docinaniem.
Moim sposobem potrzeba około 1-1,5 godzinki na stronę na spokojnie z piwkiem Wink

[Obrazek: jcKQYfg.jpg]

[Obrazek: 2TyPLpv.jpg]

[Obrazek: BxaZixz.jpg]

[Obrazek: joZW5xe.jpg]

Ogólnie schowki są mega i bardzo nam się przydadzą Cool

EDIT:
W miejscu schowka naciąć wykładzinę na krzyż, aby móc wsadzić dłoń. Pomoże to manewrować koszem.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nawiew nad 1 rzędem siedzeń (SHARAN z 2011) NATALI 0 428 21-04-2022 11:12
Ostatni post: NATALI
  Schowki boczne w bagażniku demontaż on309 7 2,482 26-05-2018 12:19
Ostatni post: on309
  Przednie fotele sharik rafi.zafi 5 2,835 09-08-2014 08:01
Ostatni post: ufolz

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name