Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Podłączenie radia JVC KW-R930BT Alhambra 2006 Czy się da ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
ale zaraz czy aby te kable nie dotyczyły potrzymywania pamięci ?? Jeśli tak to w tym przypadku ta zamiana chyba nie pomoże. Tu jeśli już to z zasilaniem trzeba coś kombinować. Gość który montował mi to radio mówił coś ,że nie oryginalne radia nie mają w sobie jakiegoś CAN przez co aby radio działało po stacyjce potrzebny jest niby dodatkowy plus do wyprowadzenia ??
No czysty, żywy Janusz car audio ;-)
[/quote]

(21-12-2019 02:08)kalamb napisał(a): [ -> ]No czysty, żywy Janusz car audio ;-)

Trudno się z tobą nie zgodzić Smile. Ale czytając wątki na forum już sam się w tym wszystkim zgubiłem jak to wkońcu z tym jest ? Big Grin
Sprawa jest dość prosta w kwestii sprzętu niefabrycznego. W VW i Audi należy zamienić kabelki czerwony z żółtym. Zazwyczaj taka informacja znajduje się w instrukcjach obsługi w rozdziale „instrukcja montażu” ;-)
O CAN coś pan Janusz słyszał tylko nie do końca zgłębił zagadnienie. Temat dotyczy sprzętu fabrycznego w Twoim przypadku nie ma zastosowania.
Wyjaśniając jeszcze raz dokładniej
kabel czerwony pin 7 zasilanie po stacyjce
kabel żółty pin 4 zasilanie stałe. I tu ma role podtrzymania pamięci.
Musisz je zamienić miejscami
W święta jeżdżę i testuje, później zaprowadzę na poprawkę. Zaobserwowałem jeszcze jeden problem. Po sprawdzeniu balansu działają prawidłowo obie strony. Jednak feder pokazał że tylne głośniki grają nie czysto a jakby mocno przytłumione basem. Obstawiam że przy podłączeniu pomylono bieguny głośników, co daje taki efekt. Czy się mylę i problem tkwi w czym innym? Byłbyś w stanie w wolnej chwili podesłać ewentualnie schemat kostki głośnikowej?. Pozdrawiam Wesołych świąt.
Sprawdź czy grają wysokotonowe w klamkach. Później podeśle Ci schemat kostki
Kolor to plus, kolor z czarnym paskiem minus
Prawy tył
1 fioletowy plus
2 fioletowy z czarnym paskiem minus
Prawy przód
3 popielaty plus
4 popielaty z czarnym paskiem minus
Lewy przód
5 szary plus
6 szary z czarnym paskiem minus
Lewy tył
7 zielony plus
8 zielony z paskiem minus

Odsłuch tylnych głośników z pozycji kierowcy może brzmieć „głucho”. Wysokie częstotliwości rozchodzą się kierunkowo a dodatkową przeszkoda są oparcia foteli. Chyba, ze ( jak napisałem wcześniej ) uszkodzone są głośniki wysokotonowe w klamkach.
Wiesz co po tym jak napisałem posta zszedłem do auta , sprawdziłem dokładniej o co w tym chodzi i jednak wywnioskowałem że wygląda na to jakby tylne głośniki były podpięte w miejsce suboffera , bo jak wyłączyłem sub w radiu i dałem fader na tył to zupełnie nic nie grało , zaś jak sobofer był włączony grały właśnie tak jakby były suboferem Big Grin Nie wiem jak temu zaradzić , czyżby wybitny mechanik podpiął głośniki pod wyjścia RCA w radiu dla wzmacniacza ? czy o co tu chodzi ? Big Grin
W tym radiu możesz zmieniać w ustawieniach że na tylnych wyjściach na głośniki masz odcięcie czyli do podłączenia subwoofera oraz na tych RCA sygnałowych też możesz mieć sygnał z samym basem.
(25-12-2019 23:49)wesol napisał(a): [ -> ]W tym radiu możesz zmieniać w ustawieniach że na tylnych wyjściach na głośniki masz odcięcie czyli do podłączenia subwoofera oraz na tych RCA sygnałowych też możesz mieć sygnał z samym basem.

Czekaj , bo troche cię nie rozumiem, jaki to ma z tym związek ? Chcesz powiedzieć że gdzieś w ustawieniach radia można zamienić wejścia ? jakby przełączać tryb subofer>głośnik ?
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie