Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: montaż środkowego schowka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(20-02-2017 12:21)Grzenio napisał(a): [ -> ]Podepnę się pod temat: a jak wymienić boczne wloty powietrza? Musze wymienić prawy ale nie wiem jak się za to zabrać- mam nadzieję, że nie trzeba targać całej deski. Mile widziany manual lub link do takiego.
Najprościej to podważyć z boku deski zaślepki jak w passacie i je wyjąć a potem od dołu wypychamy kratkę boczną z deski.(wersja lift i polift) Własnie dłubie przy schowku środkowym to potem jeśli nie pilne wrzucę fotki i zewnętrznych.
Możesz też podważyć kratkę od dołu ale bardzo delikatnie ponieważ w tym miejscu jest cienkie tworzywo.
Kolego @Grzenio Tu masz fotki jak to zrobić oraz gdzie są zaczepy górne i dolne. Lewa i prawa kratka ma podobnie.
[Obrazek: 32977545036_f7cc65f6ec_k.jpg]

Widok od dołu:
[Obrazek: 32637303010_39036734e3_k.jpg]

Widok z góry:
[Obrazek: 33019174665_591a94a523_k.jpg]
Dzięki
To powie mi ktoś jak wymontować tą "budkę suflera" i zamontować oryginalny schowek
Ona nie była standardowym wyposażeniem i w manualu tego nie znajdziesz. Musisz zerknąć do środka w poszukiwaniu śrubek/zatrzasków. Może ktoś to "wkleił" na standardowy schowek.

Idzie go zerwać? Czy opór stawia?

Podpinam Ci instrukcję wymontowania deski rozdzielczej - masz krok po kroku rozpisane jak zdjąć schowek, jeśli to co Ci powyżej pisali nie wystarczy.
Patrz na sposób w jaki zamontowany jest schowek - po tym dojdziesz jak jest ta buda zamontowana. Musisz dojść, bo to już kogoś przeróbka niestandardowa.
A gdzie kupię ten oryginalny schowek ? może być nawet używany pod jakim hasłem go szukać
Najpierw zdejmij tą budę, zobaczysz co musisz kupić, bo to wygląda na to, że albo ktoś zamontował budę na schowek i będziesz potrzebował tylko np. góry, lub całości z nawiewami. Ktoś już o tym pisał.

Zdejmij górę, zrób fotkę i wrzuć na forum.

Szukasz na portalach aukcyjnych pod hasłem "schowek Sharan" Rolleyes
Możesz dopisać "środkowy" jak Ci za dużo wyskoczy.

Stefano miał - zadzwoń i dogadaj się z nim. Na aukcjach jest tych schowków, ale są w dość kiepskiej kondycji - np. wytarty lakier od otwierania. Musisz się nastawić na to, że za dobrze wyglądającą rzecz będziesz musiał zapłacić odpowiednio wyższą kwotę.
Taki schowek potrzebujesz.
[Obrazek: 33064525325_74136603c6_k.jpg]
Mam wrażenie że ta budka to jest naklejona na schowek tylko jak ją zerwać aby nić nie uszkodzić i ma jakiś dziwny przycisk, chodzi o ten nad obrazkiem tym religijnym

[Obrazek: attachment.php?aid=5417]
A jak to wyglada z tylu? Jeśli są kable w tej "budce" to zapewne pokrywa jest przewiercona, są dziury i możliwe ze budka tez jest przykręcona a cała klapa zablokowana żeby się nie otwierała. Bez możliwości uchylenia klapy raczej nie ma możliwości odkręcenia dwóch śrubek mocujących znajdujących sie z tylu pod klapą.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie