Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana skrzyni 5 na 6.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Duza szansa ze tak ale poza skrzynia trzeba jeszcze rozrusznik dwumas ze sprzeglem plus polosie poduchy. No gdzies tyle co prawie pol auta warte.
Chcecie mi powiedzieć że Sharan po lifcie silnik 2.0 8v benzynka ma dwumase????
(08-02-2017 21:15)sebamixx napisał(a): [ -> ]Chcecie mi powiedzieć że Sharan po lifcie silnik 2.0 8v benzynka ma dwumase????

Tak.
Nie jest tobtez silnik 8 zaworowy.
Jak najbardziej 8 zaworowy.
Gadasz. Bo ja myskalem ze w po i przed lifcie byly same 16stki.
Po lifcie też jest 8 zaworowy, tyle że jest skrzynia 6, i zamiast paska łańcuszek nie wiem czy coś więcej zmienili, ale zastanawiam się czy ma dwumasę??
No napewno nie jest to ta sama jednostka. To ze moc maksymalna przy powiedzmy 6000 obrotow jest taka sama nie znaczy ze tu na obrotach tzw uzytkowych 3000 4000 mamy tak samo. Poza tym jak ci pisalem czy jest sens tego robienia skoro silnik nie macwiekszej mocy a koszt inwestycji to powiedzmy ze 2000 zl. Jest tu gdzies sens jak nie latasz na drogach z predkosciami po 150 km/h i wiecej? Przekalkuluj sobie czy skrzynia zamach ze sprzeglem wysprzeglik polosie podpora polosi rozrusznik to malo wydatku bedzie? Zeby myslec o skrzyni z wiekszym przelozeniem to trzeba miec moc dwa razy wieksza a nie nawet o 15 koni tylko wieksza. Skrzynie w tdi 115 konnych i 150 sa generalnie takie same.
Sprawdź czy na pewno jest po lifcie łańcuch rozrządu,kolega wymieniał w sharanie 2002r rozrząd i był pasek.
Witam.

Jak żyję długo na tym świecie, nie widziałem silnika ATM w Sharanie na łańcuszku rozrządu, nie widziałem też silnika ATM w Sharanie bez koła dwumasowego, mówimy oczywiście o oryginalnym wyposażeniu więc jeśli masz kolego sebamixx jakieś konkrety to je przedstaw, zdjęcia, adres gdzie można takie cuda podziwiać.

Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie