Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zamarzający hamulec ręczny
#1
witam co może być przyczyną zamarzającego hamulca ręcznego?
Odpowiedz




#2
... a kto zaciąga ręczny na mrozie ??? Rolleyes
Odpowiedz
#3
(08-03-2013, 14:58)raventes napisał(a): ... a kto zaciąga ręczny na mrozie ??? Rolleyes

Ja. Do garażu mam pod górkę, więc żeby go otworzyć to czymś go trzeba zatrzymać.
mick sprawdź linki Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#4
W sharanie ten ręczny u mnie to też norma, ale w drugim samochodzie jaka temp. by nie była to nie zamarza ;D
Odpowiedz
#5
(08-03-2013, 15:11)przemo napisał(a): W sharanie ten ręczny u mnie to też norma, ale w drugim samochodzie jaka temp. by nie była to nie zamarza ;D
U mnie nie zamarza, ale mam nowe linki. U kolegi w focusie tylko mróz się pojawia i ręczny zamarza, także posprawdzajcie czy się gdzieś tam woda nie dostaje itp. Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#6
Moze byc uszkodzony pancerz linki , woda sie dostaje i zamarzaRolleyes
Oblukaj te linki bo w koncu zardzewieja.
VW SHARAN 1,9 TDI AFN 110, 1998rShy
Odpowiedz




#7
ja wymienilem linki na harta( cos kolo 33 zl komplet), dobrze przesmarowalem i nic juz nie zamarza, chodzi mięciutko.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
Przeczyscic, przesmarowac linki oczywiscie a jak pancerz uszkodzony wymienic.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#9
Niedawno prawa strona mi się blokowała. Przy okazji bytności w serwisie przeczyścili i na miesiąc był spokój. Potem się zaczął blokować lewy. Nic nie czyściłem, tylko wymieniłem linkę i działa super w każdą pogodę.

Nie wiem, jakiej firmy linka poszła, ale mechanik mi opowiadał, że jest konstrukcyjnie lepiej rozwiązana niż ori - o co chodzi nie wiem.

Raventes - jeżeli nie zaciągasz ręcznego na mrozie, to przy każdym wyjściu z samochodu musisz gasić silnik - no chyba, że masz automat.
Odpowiedz
#10
wazna uwaga. JEsli chcemy by linka dzialala dlugo to jak aby nie byla jej marka to smarujemy ja mocno. JA tam zapodalem do niej sporo oliwy i smaru i nie ma mowy by cos tam zamarzlo. Nowa linka prosto z opakowania to jest raczej slabo nasmarowana- o ile mozna powiedziec ze wogule jest nasmarowana.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Po zmianie blaszek przy klockach nisko bierze hamulec qba 12 4,196 16-12-2015, 23:56
Ostatni post: qba
  hamulec ręczny telewizor 29 18,561 02-05-2013, 09:20
Ostatni post: junak1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości