Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZGUBIŁEM kluczyk! Co robić ??!!
#11
z kluczyka nie wyciagniesz wkladki stacyjki. Trzeba wlasnie wlozyc kluczyk przekrecic troszk ei jest przy tym bębenku taki maly otworek gdzi esie wklada drucik i dalesze przekrecenie wkladu stacyjki powoduje we puszczaja chwytaki i wyciagasz wkladke razem z kluczykiem.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
Samochód tak czy siak trzeba otworzyć, potem mechanicznie dorobić grot do zamka i do stacyjki (pytanie który rok auta bo ustawienie zapadek w zamku i stacyjce może się różnić zależnie od roku auta). To tylko połowa sukcesu i kasy wydanej. Teraz dalej piszesz ze silnik to AFN więc immo 2, tu masz dwa wyjścia kupić pastylki immo pcf pod puszkę immo i znając PIN zczytany z licznika zakodować klucze lub druga opcja zamontować immo emulator który to będzie emulował nie istniejące pastylki
Odpowiedz
#13
w SGA raczje nie da sie pin z licznika odczytac bo immo nie ma powiazania z licznikiem to nie golf i inne vagi. W SGA liczniki zamieniasz dowolnie i jedziesz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
U mnie jest silnik auy 2003rok auto jest otwarte, kiera jeszcze nie zablokowana, samą klamkę wyciągnę bez problemu ale ponoć do klamki jescze dorobią kluczyk( o ile u mnie w okolicy jest taki dobry fachman), natomiast juz do stacyjki może nie pasować, bo jest więcej zapadek i potem wyższa szkoła jazdy! Podpowiadano mi, że ponoć jest możliwość włożenia innego kluczyka do stacyjki, po czym jakims cienkim drucikiem w otworek lub otworki(coś takiego) i może wyjdzie, albo jeszcze jakieś rozwiercenie w którymś miejscu i wychodzi... Może znajdzie się taka osoba na forum kto się o to lizną - niejednokrotnieWink
i jeszcze jedno, czy to prawda, że blokada kiery to działa na zasadzie sprzegiełka i z dobrą siłą, da się ją przekręcić, żeby dostać się do otworów airbaga??
Odpowiedz
#15
(17-02-2013, 17:49)wesol napisał(a): w SGA raczje nie da sie pin z licznika odczytac bo immo nie ma powiazania z licznikiem to nie golf i inne vagi. W SGA liczniki zamieniasz dowolnie i jedziesz.

racja w takim razie pin z puszki immo przed liftem jest tam motorola po lifcie jest pamięć 24c04, także w puszce immo jest VIN
(17-02-2013, 18:37)sgaVAN napisał(a): U mnie jest silnik auy 2003rok auto jest otwarte, kiera jeszcze nie zablokowana, samą klamkę wyciągnę bez problemu ale ponoć do klamki jescze dorobią kluczyk( o ile u mnie w okolicy jest taki dobry fachman), natomiast juz do stacyjki może nie pasować, bo jest więcej zapadek i potem wyższa szkoła jazdy! Podpowiadano mi, że ponoć jest możliwość włożenia innego kluczyka do stacyjki, po czym jakims cienkim drucikiem w otworek lub otworki(coś takiego) i może wyjdzie, albo jeszcze jakieś rozwiercenie w którymś miejscu i wychodzi... Może znajdzie się taka osoba na forum kto się o to lizną - niejednokrotnieWink
i jeszcze jedno, czy to prawda, że blokada kiery to działa na zasadzie sprzegiełka i z dobrą siłą, da się ją przekręcić, żeby dostać się do otworów airbaga??

Jeśli 2003 rok to zapadki w zamku i stacyjce są inaczej poukładane i na pewno nie będzie działał klucz w stacyjce po dorobieniu z klamki, czeka Cię wymiana stacyjki i kodowanie zamka klamki pod nowy klucz...
Nie wyciągniesz stacyjki bez kluczyka i przekręceniu stacyjki do połowy to raz, dwa jeśli to stacyjka już na 2004 rok to ma zabezpieczenie przeciw wyrwaniu samej wkładki stacyjki. Wyskakuje taki bolec i blokuje kierownicę. Blokada kierownicy nie ma sprzęgła i nie pozwoli obrócić aby dostać się do spinek poduszek. Sprzęgiełko to posiada stacyjka aby nie można było ukręcić łamakiem stacyjki podczas kradzieży
Czy to rok modelowy 2003 czy 2004 ?? To bardzo ważne !
A teraz najważniejsze ! Tam jest immo 3 więc żadne emulatory nie wchodzą w grę. Pin jest w sterowniku silnika, puszce immo. Aby zakodować klucze potrzebujesz czystych pastylek (nowych) stare możesz wyrzucić nie zakodujesz ich. Możesz także usunąć immo ze sterownika silnika opłatnie (jak informacja na PM)
pozdrawiam
Odpowiedz
#16
rocznik 2003 lipiec, to mam rozumieć, że w tym roczniku jest to sprzegiełko na kiery i przekręce? No i czy wyciągnę z niego stacyjkę ? Troche te wasze wpisy to dla mnie "czarna magia". Gdzie dostanę te pastylki i jaka cena za nie ? A żeby sczytać pin, to potrzebuje vaga czy jak??
Odpowiedz




#17
A czy rozważałeś możliwość nabycia np. takiego kompletu? Tyle, że w wersji poliftowej
http://moto.allegro.pl/028906021p-komput...98722.html
Nie wiem tylko, czy po takim zabiegu wymiany kompa nie będzie potrzebna jakaś adaptacja elektroniki
VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
Odpowiedz
#18
kupiłem stacyjkę z kluczykiem i 2 klamki z wkładkami ale dalej nie wiem jak wyciągnąć mam bębenek ze stacyjki, a z resztą już sobie poradze.
Odpowiedz
#19
rozwierdz ja kolego jesli masz nowa stacyjke.
Odpowiedz
#20
własnie chciałbym to zrobić tak żeby ją nie zepsuć, bo może znajdę jeszcze ten kluczyk. No nic, bedę cos tam próbował.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwny kluczyk darekj71 3 3,008 21-06-2012, 18:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości