Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wentylatory włączają się po zapłonie/odpaleniu
#1
Witam,
Jestem posiadacza szarika 2007 rok 140 km,
Od kilki dni mam problem z wentylatorem. A mianowicie po włączeniu zapłonu wentylator załącza się na maxa i wyłączy się po wyjęciu kluczyka.
Sprawdzałem wypięcie kostki z króćca przy bloku i wentylator nadal chodzi. Wypięcie z kostki z węża przy dolnej części chłodnicy też nie pomogło.
Ciśnienie w układzie klimy, Ok. U mnie jest tylko jeden wielki wentylator
Gdzie szukać przyczyny?
Odpowiedz




#2
Wlasnie wypiecie wtyczki od czujnika temp z ukladu chlodzenia spowoduje uruchomienie wentylatorów. Stanowi to zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika gdyz ECM widzi awarie tegoż ukladu. Podepnij pod vaga a napewno beda jakies bledy w ukladzie chlodzenia.
to naprowadzi cie na mozliwa przyczyne usterki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Hej. Dziś byłem u elektryka, jeśli jeszcze można ich tak nazywać.
Sprawdził autko i VAG pokazał , że spalony modem jest na wentylatorze.
Znalazłem już używkę ipozostaje mi podmiana.
Dzięki za podpowiedz. Moje wypicie wtycyki tez bylo widoczne.
Odpowiedz
#4
Witam, mój problem polega na tym, że wentylatory załączają się po włączeniu zapłonu. Po wymianie sterownika problem nie znika. Ciekawostką jest fakt, że zakupiłem kilka sterowników i nadal bez zmian, a po podmianie z samochodu kolegi jest ok. Kolega wkłada moje sterowniki do siebie i u niego jest wszystko ok. Może ktoś wie gdzie leży problem. Dodam, że silnik 1.8T climatronic rocznik 2001
Odpowiedz
#5
No nieźle, nie spotkałem się z takim czymś wcześniej. Wstawiasz sterownik od kumpla i wszystko ok, wstawiasz swój do samochodu kumpla - też ok, a jak wstawiasz swój sterownik do swojego samochodu to nie? Big Grin
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.
Odpowiedz
#6
Dokładnie tak, mój sterownik w moim samochodzie nie chodzi, u kolegi chodzi. Problem musi być raczej gdzie indziej tylko nikt nie wie gdzie... Komputer nie widzi błędu
Odpowiedz




#7
Witam.

W opisie masz silnik AJH, a piszesz, że auto z 2001r., a w tym roczniku nie było takiego. Teraz kolejna sprawa czy numery sterownika Twojego i kolegi są takie same i czy podmienialiście na zasadzie przełożyć, przekręcić kluczyk i zobaczyć co się dzieje, czy jeździliście kilka dni z tymi sterownikami, bo jeśli tylko podmieniliście na chwilę to żadna diagnoza, no i czy rzeczywiście jest tak za każdym razem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Przerabialem niedawno podobny temat. Wentylatory wchodzily na wysokie obroty po wlaczeniu silnika. Pierwotnie winowajcą okazal sie presostat klimatyzacji ktory odpowiada za wlaczenie drugiego biegu wentylatorow po wzroscie cisnienia w ukladzie klimatyzacji. Po jego wymianie okazalo sie ze nie ma biegu pierwszego i tu winny byl uszkodzony przekaznik 430 znajdujacy sie za modulem centralnej elektryki.
Odpowiedz
#9
Witam nie znalazłem podobnego tematu i nie udalo mi sie rozwiazac problemu. Sytuacja jest taka tylko na zimnym po odpaleniu wlaczaja sie wentylatory, po 2 minutach sie wylaczaja czasami podbije obroty przy tym do 1100. Co zrobilem: dobilem klime bo troche brakowało, dolalem plynu chlodniczego bo był na min. Po podłaczeniu kompa błedów brak. Jak byl taki temat to prosił bym o linka a jak nie to prosi ł bym o podpowiedz.
Odpowiedz
#10
zazwyczaj problem jest w czujniku temperatury cieczy chlodzacej. Czasem w kablotece od tego czujnika bo wszelakie przerwy w obwodzie to awaryjnie wlacza na wszelki wypadek wiatraki. Moze tez byc defekt z sterowniku wiatrakow co tez nie byl bys pierwszy i nie ostatni co to przerabial. presostat czyli ten bajer na rurce klimy tu za galogenem prawym tez moze to powodowac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Światła po zapłonie slawek23 38 10,851 15-01-2024, 10:38
Ostatni post: Piotrek.sz7
  Gniazdko zapalniczki - włączane po zapłonie wojtek041 13 11,990 29-05-2019, 18:42
Ostatni post: DDiablo
  12v po zapłonie/odpaleniu junak1956 17 5,732 14-12-2017, 23:46
Ostatni post: klimek_89
  Po zgaszeniu silnika nie wyłączają się wentylatory esqarial 2 2,565 11-11-2012, 17:47
Ostatni post: dog34
Wink 3-krotne piszczenie po odpaleniu zapłonu amma 6 4,069 09-10-2012, 06:13
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości