Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SHARAN 2.8VR6 nieszczelność układu sprzęgła
#1
Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post na forum jestem nowym użytkownikiem

Temat jest podobny do innych ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

Otóż na początku października wymieniłem wysprzęglik w moim SHARANIE 2.8 VR6 `97r po awarii podczas dłuższego trzymania nogi na sprzęgle (co robiła nagminnie moja żona w korku) sprzęgło opadało i ginęło na chwile po pod pompowaniu wracało.
Na początku myślałem że jest to efekt zapowietrzenia układu. Podczas wjazdu na kanał awaria wyszła w całej okazałości czyli wysprzęglik puścił płyn i sprzęgło znikło.


Od czasu wymiany do zeszłego tygodnia wszystko było w jak najlepszy pożądku.


No i się stało wstałem rano wsiadam do samochodu a pedał luźny brak reakcji na nacisk pedała (pedał lata luźno jakby odpięty od układu)

W zbiorniczku ubyło płynu hamulcowego więc go uzupełniłem i zabrałem sie do odpowietrzania układu (pomysł że zapowietrzony był po robocie mechanika)

Po odpowietrzeniu przejechałem jakieś 20 km i wszystko było ok sprzęgło ładnie pracowało i płyn był na swoim poziomie.

Rano sytuacja się powtórzyła i zauważyłem że na kostce brukowej jest plama z płynu.

Dodam że raczej wykluczam awarie wysprzęglika ponieważ ( pomijając że jest nowy) to pod obciążeniem czyli podczas wciskanie pedału oraz jazdy nic się nie dzieje. Sytuacja się powtarza gdy samochód stoi.

Proszę o jakieś propozycje może ktoś miał podobną sytuacje
Dodam że w obecnej chwili samochód stoi na placu u mechanika i czeka w kolejce (niestety długiej) na podnośnik więc nie mam możliwości sprawdzać pomysłów na na bieżąco dopiero jak się dostane na podnośnik ewentualnie wrócę na kanał do domu.
SZARAŃCZA 2.8 VR6 + HOLLENDER LPG
Odpowiedz




#2
wysprzeglik ori czy jakis zamiennik?? Co do odpowietrzania to najlepiej zakup wezyk dlugosci okolo 1,5 metra i podpinasz odpowietrznik hamulca przedniego kola z odpowietrznikiem sprzegla. Pompujesz pedalem hamulca i od czasu do czasu tez pedalem sprzegła. JEsli nie wysprzeglik ( ale wszystkie znaki na niebie na niego wskazuja) to w drugiej kolejnosci do sprawdzenia przewody od pompki do skrzyni.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Odpowietrzałem według książki czyli hamulec - wysprzęglik

Pedał jest twardy sprzęgło chodzi ładnie w czasie pracy tylko jak postoi to płyn ucieka a tak na moją logikę (mogę się mylić) to wysprzęglik jak puszcza to bardziej przy używaniu sprzęgła czyli jak w układzie między pompką a wysprzęglikiem jest ciśnienie (podczas naciskania) a tu wyciek jest podczas zmniejszonego ciśnienia w układzie czyli podczas nieużywanego sprzęgła (podczas postoju samochodu)

Wysprzęglik niestety nie jest oryginał bo nie mogłem go dostać w szybkim czasie
SZARAŃCZA 2.8 VR6 + HOLLENDER LPG
Odpowiedz
#4
Wymien wysprzeglik. Te czesci zaklada sie tylko ori. Wiecznie sa z nimi problemy i zamienniki niestety sie nie spisuja. To samo w oplu czy fordzie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
To jeszcze jedno pytanie jakiej firmy jest oryginał

Żeby nie kupić znów lipy
SZARAŃCZA 2.8 VR6 + HOLLENDER LPG
Odpowiedz
#6
najlepiej sachs lub luk.
Na allegro znajdziesz napewno. Nie wiem jaki masz dokladnie silnik jaki to szarik przedlift czy polift.
Taki wysprzeglik musi kosztowac od 200 zl w zwyż.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz








Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 2.0 ATM trójnik układu chłodzenia Klocek 2 1,386 20-03-2021, 09:44
Ostatni post: Klocek
  Pompa paliwa 2.8vr6 Marcin vr6 2 1,359 11-07-2018, 23:57
Ostatni post: marcin1621
  AWC Alhambra- brak czujnika położenia pedału sprzęgła Albert2014 8 5,282 16-12-2017, 15:57
Ostatni post: Zmooora
  VWsharan 2.8VR6 usterki Wrocław Mechanik ??? Sabina1 15 6,654 12-07-2017, 01:19
Ostatni post: piotrkulig
  AAA - przewód układu chłodzenia Dima76pl 1 1,705 27-01-2015, 12:02
Ostatni post: daneczek76
  problem z wyciekiem z listwy układu kierowniczego robertsalar 1 1,885 22-11-2012, 18:12
Ostatni post: maciek-basia
  skrzynia biegów automatyczna 2.8VR6 farmer1984 0 2,995 01-11-2011, 00:59
Ostatni post: farmer1984

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości