Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diagnostyka VAG 4.9 PL
#11
mamy
http://sklep.motohid.pl/
Odpowiedz




#12
Witajcie

Mam mały problemik.
Od razu na wstępie pisze że odpowiedzi typu "tak się kończy zabawa vagiem" darujcie sobie. Sam mam świadomość że może to ja coś spiep....
A więc do rzeczy:
Wczoraj podpoiłem interfejs i odpaliłem polskiego vaga 4.9
Polatałem trochę po opcjach, i zachciało mi się pokasować inspekcje. Ok prosta sprawa, następnie już bardziej pewny siebie postanowiłem zmienić terminy inspekcji oleju. Wcisnąłem przycisk adaptacja i zmieniłem "chyba" ustawiłem kanał 5 i wstawiłem wartość 10 (myśląc ze inspekcja włączy się po 10kkm) i wcisnąłem klawisz test. Jako że nic się nie zmieniło wcisnąłem przycisk koniec Przyszła chwila opamiętania co do moich umiejętności).
wyszedłem z założenia (nie wiem czy słusznie) że jak nie wcisnę przycisku zapisz, to wartości zostaną po staremu.
Zajrzałem jeszcze do silnika, do bloków danych (jakieś dziwne odczyty wartości) i chcąc zobaczyć ustawienia pierwotne wcisnąłem ten klawisz. Jako że nic się nie działo po skopjowaniu błędów zakończyłem vaga.

Dziś rano przekręcam kluczyk i pierwsze moje zdziwienie, temperatura na zewnątrz "-25C", drugie zdziwienie wskaźnik z rezerwy wskoczył na max. Od razu mi przyszło do głowy że pewnie coś w tych kanałach namieszałem. Po kilku kilometrach temp została wskazywana prawidłowo i mam nadzieje że tak już zostanie, ale wskaźnik jest dalej na max.
Dziś po lekturze googla, znalazłem info iż podobne przypadki z wskaźnikiem paliwa, zdarzały się przy wykonywaniu testu wyjść, gdy zostało przerwane połączenie. Wczoraj też robiłem taki test.W trakcie "zabawy" vagiem też mi rwało połączenia. W tej chwili mogę sądzić że może właśnie przy tym teście mnie rozłączyło. Różnica jest tylko taka, że u innych wskaźnik pokazywał "0", a u mnie jest max.
Nie chcą już nic więcej "naprawiać" postanowiłem prosić was o pomoc. Co o tym wszystkim sądzicie? Czy problem leży w kanałach czy w zerwanym połączeniu w czasie testu?
I o teraz robić? Dodam że już mam vaga 3.11, 409, i vcds lite.

w necie znalazłem jeszcze takie info: "
sprawa wskażnika zakończona vagiem wejście w instrumenty adaptacja kanału 1 wartoś musi byc 0 wskażnik wskazuje idealnie" co wy na to?

Proszę o pomoc
Soki że tak dużo ale chciałem jak najdokładniej zobrazować moje "manewry".

Pozdrawiam
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#13
hmm. JEst duza szansa ze faktycznie cos uwaliłeś gdyz po pierwsze używałeś vag PL. Najlepszy i najstabilniejszy jest 3.11 full czyliu z crackiem( odblokowany dostępny na necie. Polski uwala sterowniki od poduch i me jeszcze innych kilka mankamentów.
Wyjsciem z tej sytuacji to najlepiej jest porownac ustawienia poszczegolnych grup w instruments z innego auta i w twoim zrobić tak samo. Najlepiej jakby to byl ten sam silnik ale w zasadzie liczniki nie powiny miec roznic poza kodowaniem do skrzyni itp spraw. Czujniki temp czy poziomu paliwa dawali raczej te same.
Zawsze ale to zawsze wchodząc w adaptacje zapisujemy na kartce wartośći jakie są aktualnie a pozniej zmieniamy na inne. Tak jak i kodowania danego modulu jak licznik, abs, silnik czy inne. Nie jest to straszne to wchodzenie w moduły i gmeranie tylko ta prosta zasada notowania wszystkiego w zeszycie.
Zeby Cie pocieszyć to i ja kiedys w poprzednim golfie kodowalem poduchy tak na próbę ( wyłączyć chcialem wszystkie) no i uwalilem znaczy sie zablokowalem sterownik poduch. Zakonczylo sie wymianą tegoż sterownika na taki sam z allegro za 70 zł.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
Wesol na necie wyczytałem też że ktoś robił (test wyjść-czyli sprawdzenie działania podzespołów?? np wskaźników?) kilka razy aż w końcu wskaźnik zaczął dobrze wskazywać. Może i tu tak zrobić??
Jeśli tak można spróbować to tylko czym 3.11 czy polski vag?
Gdzie jest w 3.11 funkcja testu wejść?
Czy jak zrobię skanowanie to wykryje mi że coś jest nie tak ze wskaźnikiem?
I czy jak nie zrobiłem zapisz w adaptacji to mogło zapisać mi te testowane dane, bez wciskania klawisza zapisz??
Dzięki za wszystkie info.

test wyjść to - output tests- 03?
Instrument - tablica rozdzielcza- to licznik??
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najpierw zrobię:

1. Test licznika
17-Instruments -> Output Tests

a jak to nic nie da to chyba zrobię to:

2. Adaptacja wskazówek paliwa
17-Instruments -> Adaptacja 030, powinno być 128. Wartości które powinny wejść to min 120 max 136 

Rezystancja czujnika paliwa:

Fuel tank half full:
 approx. 162 ohms ()
 
Fuel tank full:
 approx. 40 ohms
 
Fuel tank reserve:
 approx. 250 ohms( )

Znalezione w sieci dla vw
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#15
tak instruments czyli blok 17 to licznik i tak samo output test to uruchamianie pokolei wszytskich testów w tym bloku. Używaj lepiej vaga 3.11. Najbardziej stabilny i najwiecej opcji ma. Co do tego ze zrobiles test i nie kliknałeś "save" to nie ma szans byś coś zmienił. Mozliwe ze poprostu jakas inna awaria sie stała. Wyciagales licznik może??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
Nie nie wyciągałem licznika, może jednak to te przerwane połączenie przy teście wyjść?
Wskaźnik zachowuje się jakby na odwrót wychylił się na max a baku jest może z 5 litów czyli ostra rezerwa, tak jakby odczytywał odwrotnie rezystancje.
Tak Wesol będę teraz używał vag 3.11 z crakiem.
Dobra idę się podpiąć i napiszę co i jak (oczywiście spiszę wszystko w razie czego Wink ).
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz




#17
a i odepnij kleme aku i kabelkiem zewrzyj je ze sobą znaczy sie zrób tzw twardy reset. Po resecie powinnien wskaznik paliwa poprawnie wskazywać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
Cześć

Wesol zrobiłem tak jak mówiłeś i niestety jest tak jak było. Po podłączeniu aku wskazówki poszły do końca jak przy testu wyjść, a później paliwo poszło na max.
Wg tego co podałem w poście wyżej powinienem mieć aktywny kanał 30 a mam tylko error.

Podam teraz jakie mam wartości na kanałach w 17-Instruments -> adaptacja
01-> 38656
05-> 12
06-> 23
07-> 89
08-> 230
09-> 22601
20-> 150
21-> 12
22-> 12
23-> 8
24-> 300
25-> 250
Reszta kanałów była bez wartości (error)- sprawdziłem do 99

7M0919881
soft 00072
shop WSC 59072

Mam do was serdeczną prośbę jakby ktoś mógł sprawdzić jakie wartości są u was przypisane w kanałach w liczniku, to bym porównał z tymi moimi.
I wszędzie czytam iż potrzebna jest zmiana na kanale 30 który jest u mnie pusty, moglibyście u siebie sprawdzić ten kanał?
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#19
Witam

Poradzono mi bym użył Polskiego Vaga do adaptacji, no i sukces (mam taką nadzieję) wskaźnik wskazuje 1/4 czyli ok tyle ile powinno być. Vag 3.11 (brak możliwości zmiany wartości)
Zmiana na kanale 1- 38656 zastąpiono O.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#20
Witajcie

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mojego licznika. Prosiłem was by ktoś sprawdził nastawy u siebie w liczniku w opcji adaptacji. Jako że nie otrzymałem żadnej info, a zaczęły mi wyskakiwać inspekcje i cyrki z termometrem, zastanawiam się nad zrobieniem resetu liczników na kanale 00. Jest to podobno kanał do resetowania nastawionych wartości, i wystarczy wcisnąć save by powrócić do wartości fabrycznych.
Moje pytanie: czy ktoś to już robił ewentualnie gdzieś o tym czytał?
Czy mi nie skasuje wskazań przebiegu?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie info.
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Diagnostyka silnika z pomocą aplikacji na smartfona ? pretor 12 7,259 21-10-2015, 14:27
Ostatni post: pretor
  Diagnostyka pompowtryskiwaczy tyger 20 12,642 24-05-2015, 17:00
Ostatni post: kluska
  diagnostyka dogrzewacza w Alhambra - POMOCY mikolaj_555 12 8,618 29-01-2014, 21:00
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości