Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audio a alternator z akumulatorem
#1
Witam - rozważam wymianęaudio w Alhambrze jak w podpisie.

Wiem że w drzwi wchodzą głośniki 160 - 165 z płytkim montażem (zdaje się 50 w jedne drzwi a w drugie 55 niech mnie kto poprawi jak się mylę) znalazłem głośniki które mają ok 50 W RMS, czyli 4x 50W RMS = 200 W RMS a to oznacza 400W MAX. Staram się na alledrogo wyrwać wzmacniacz - celuję z mocą tak pomiędzy 400 a 600 W MAX. daje to w porywach do 50 A obciążenia (z szybkiego rachunku i z tabelek wyczytałęm że przewód powinien mieć 10 mm^2). Czy moje wyliczenia są poprawne ?

Czy takie głośniki da radę puścić na fabrycznej istalacji, czy trzeba puścić nową ? Jeśli tak to na jakim przekroju i czy trzeba wiercić puszki w drzwiach?

Druga rzecz: co na taką instalację alternator i akumulator ? czy to nie będzie za wielkie obciążenie dla nich ?

i jeszcze jedna rzecz - nie chcę zakładaćwątku na to a zanim zdejmę boki chcę wiedzieć czy ma to sens - szyby tylnie otwierają mi się do ok 60% - czy u Was teżtak jest ? Mam tak samo po obu stronach i nie wiem czy tak ten typ ma (jak w Multipli ;P ) czy o coś chaczą.
Seat Alhambra 2001 r.
1,9 TDI AUY 115 KM
BASIS ale go rozbudowuję Wink
Odpowiedz




#2
(22-10-2013, 15:05)sharan2004 napisał(a):
(22-10-2013, 14:36)badgerman napisał(a): szyby tylnie otwierają mi się do ok 60% - czy u Was teżtak jest ? Mam tak samo po obu stronach i nie wiem czy tak ten typ ma (jak w Multipli ;P ) czy o coś chaczą.

Mam tak samo w Sharanie 2004r, wydaje mi się że to jest taka jakby ochrona żeby dzieci które się wozi w aucie nie wychylały się.

A wg mnie nie ma na tyle miejsca w drzwiach żeby się cała szyba zmieściła Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#3
no dobrze - a co w temacie przewodnim Smile ?
Seat Alhambra 2001 r.
1,9 TDI AUY 115 KM
BASIS ale go rozbudowuję Wink
Odpowiedz
#4
najpierw dowiedz się jaką maja MOC głośniki.
nie żadne rms tylko normalną.
myslę , że około 5-8W-masz tabelki to sobie dobierz.
10-16mm2 to w estradówkach.
Odpowiedz
#5
starałem sie dobrać jednakową moc RMS dla głośników i wzmacniacza (aby było równo albo na korzyść głośników). 10mm^2 to na zasilanie wzmacniacza nie na głośnki. na głośniki zastanawiam się czy fabryczne kable dadzą radę czy inni i wtedy jakie inne.
Seat Alhambra 2001 r.
1,9 TDI AUY 115 KM
BASIS ale go rozbudowuję Wink
Odpowiedz
#6
glosniki nie mają mocy to tak gwoli scislosci. Glosniki maja efektywnosc. a moc to moze byc zalecana wzmacniacza. nie ma nic do tego. Czasami na glosnikach czy kolumnach pisze sugerowana moc wzmacniacza i czasami jest np tak: od 50 do 1000 wat albo 25 do 700 wat. Ani nie zniszczysz takim wzmacniaczem 500 watowym glosnika malego bo nie ma takiego prawa. glosniki sie palą od znieksztalceń a nie od mocy. Podpinalem glosniki 200 watowe pod wzmacniacz domowy o mocy uwaga 1000 wat ale nie takich wyssanych z palca tylko narawde wzmak wazyl bardzo,bardzo duzo i co i nic sie nie palilo. U siebie w domu mam kolumny o mocy nominalnej chyba 140 wat a wzmaka mam tez takiego konkretnego z yamahy chyba 9 kanalowego jak dobrze pamietam o mocy 180 wat na kanał- oczewiscie tez nominalnej. Zero znieksztalceń na glosnikach i zero problemów mimo ze reguluje w pelnym zakresie.
Co do mocy wzmaka samochodowego to zapomnij o duzych mocach bo z 12V to jest to fizycznie nie mozliwe do osiagniecia bo sie zaraz okaze ze wiekszy prad pobiera jak rozrusznik.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
to jakich mocy szukać? Chce miec 4glosniki 2niskotonowe i 2 sredniotonowe. bez tuby
Seat Alhambra 2001 r.
1,9 TDI AUY 115 KM
BASIS ale go rozbudowuję Wink
Odpowiedz
#8
moc nie jest istotna. Wazne sa znieksztalcenia wzmacniacza. Jakiejs dobrej marku kup i z gornej polki to bedzie dobry. ile tam na nim naklamali ze ma watów to malo istotne. Byle nie byl to wzmacniacz wilkosci ksiazeczki do nabożeństwa a jakas patelnia dobra to bedzie okej. Jak te glosniki planujesz montowac?? Chodzi mi oto ze gdzie te niskotonowe, gdzie sredniotonowe?? Moze lepiej tego tak nie rozdzielac i da cjakies pozadne glosniki np z Powerbassa bo jest dobry i w cenie przystepnej. Wielkosc glosnikow tez nie jest az tak istotna. Zamiast ladowac dwóch odseparowanych zestawów glosnikow po 200 zł to lepiej zapodaj jeden zestaw za 400 i bedzie napewno lepiej.

Kable mozna wymienic ale nie poczujesz roznicy napewno. Poza tym w przelotce zostawilbys te piny w kostkach?? Dalej w peszlu tez bys wymienial kabel?? to marne efekty by z tego byly.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
powiem tak szczerze ze nie za wiele pieniędzy na nagłośnienie mam (co widać choćby po tym, że czaję sie na licytacje allegeo). liczylem zrobić tak że w tylne drzwi głośniki niskotonowe a w przednie średniotonowe. ceny liczyłem na poziomie ok 100-120 za parę średniotonową i ok 150 za parę niskotonową. wzmacniacz jak mówiłem poluje na allegro. teraz licytuję Blaupunkta.
Seat Alhambra 2001 r.
1,9 TDI AUY 115 KM
BASIS ale go rozbudowuję Wink
Odpowiedz
#10
kolego kup sobie powerbassy tez na allegro. Powinny kosztowac jak mnie pamiec nie myli okolo 300-350 zl. Bywalo czasamiz e i naforach ktos tam sprzedawal i na allegro za ceny oczewiscie jeszcze mniejsze. Moim zdaniem nie kombinuj w ten sposob bo naprawde zle robisz i efekt bedzie taki z ebedzie to gralo gorzej jak seryjne glosniki. Powiem ci ze te glosniki seryjne graja nawet lepiej jak niekotre nowe jak np JBL z media za okolo 250 zl bo porownywalem osobiscie. Nie wiem jakie masz radyjko ale moze warto poprostu jakies lepsze zapodac a wzmacniacz albo wcale nie montowac albo w pozniejszym czasie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wymiana audio w galaxy 02 feri-acz 7 3,191 30-10-2018, 15:33
Ostatni post: kalamb
  car audio sharan by saltech saltech 16 4,774 22-03-2018, 11:19
Ostatni post: saltech
  Ford Galaxy MK II audio z monitorów w zagłówkach Doki 1 2,797 26-06-2013, 23:59
Ostatni post: moherydz
  Audio GALAXY MK2 (2001) (POMOCY!!!) boofet 4 4,395 11-10-2012, 15:19
Ostatni post: daneczek76
  Car-Audio Ground Zero by Sharan Mario SharanVR6 22 15,746 03-01-2012, 21:20
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości