Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Prośba o analizę logów. Cewka ? 1.8t awc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Prosze o przeanalizowanie logów szczególnie grupy 020. Nie jestem do końca pewien czy 020 toidealna grupa na sprawdzenie wypadania zapłonu ale wartości które w niej nagle podskakują to te same momenty kiedy auto na ułamek sekundy traci moc.
http://vaglogger.apphb.com/log/5ca4ee948d22d978e07e4173

Serdeczne dzieki!
Witam.

Wypadanie zapłonu sprawdzasz w grupach 014, 015, 016. Grupa 020 to tzw. cofanie zapłonu i rzeczywiście u Ciebie przy wyższych obrotach wartości są zbyt duże. Za szybko przerwałeś log-owanie, powinieneś dociągnąć do 5.5-6 tyś. obr./min, przepływka trochę mało pokazuje.

Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzę jeszcze te grupy które podałeś. A jakie wartości max powinny być w tych grupach co podałeś ?
Nestety warunki nie pozwoliły na dalszą zabawę. W przyszłym tygdniu zabiorę dzieciaki i żonę na wycieczkę i pozwolę jej nacisnąć Wink
Witam.

Dokładne wartości podpowie Ci vag albo musisz poszukać na necie, generalnie w grupie 014 najważniejsza jest pozycja 3 jest to suma brakujących zapłonów, najlepiej jak jest 0, wartość do 3 jest jeszcze nie najgorsza, 3-5 bądź ponad 5 już jest odczuwalna i trzeba szukać przyczyny, grupa 015 w pierwszych 3 polach to 1,2,3 cyl., pole 4 to tylko czy test aktywny/nieaktywny, grupa 016, to pozostałe cylindry, czyli w Twoim przypadku w polu 1 będzie 4 cyl., 2 i 3 pole będą nieaktywne, a 4 pole, jak w poprzedniej grupie i tu w tych grupach masz pokazane wypadania zapłonów na konkretnych cylindrach, oczywiście najlepsza wartość w nich to 0.

Pozdrawiam
Przekierowanie