Ocena wątku:
Piszczący pasek wielorowkowy
21-12-2016, 23:27
Post: #11
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Srezyny maja to do siebie ze i w kukulce potrafia peknac. Nie jest to wykluczone.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

01-06-2019, 13:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2019 13:45 przez pawelostry1.)
Post: #12
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Witam. Chciałbym odgrzać kotleta. Mianowicie u mnie pasek zaczyna piszczec przy dodaniu gazu. Od około 1400 obrotów /min. Na biegu jałowym cisza. Popsikanie na kółko alternatora WD 40 daje spokój na 5 min. Robili mi klime i po odebraniu auta się zaczęło. Huh mówili, że napinacz działał, sprawdziłem, działa. Co gdzie szukać przyczyny? Wymieniać najpierw pasek?
01-06-2019, 13:17
Post: #13
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Witam.

Kompresor klimatyzacji stawia bardzo duży opór dla silnika, paska i pozostałych komponentów pracujących na tym samym pasku, jeśli wcześniej klima Ci nie działała, miałeś mało czynnika, poza tym teraz są wyższe temp. i kompresor jest bardziej obciążony, to gdy masz teraz wszystko sprawne, to porostu ujawniły się niedostatki pozostałych komponentów. Napinacz paska wielorowkowego jest automatyczny więc jego odkręcenie/przykręcenie nie ma wpływu, chyba, że nie dokręcony albo uszkodzony.

Pozdrawiam
01-06-2019, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2019 14:38 przez pawelostry1.)
Post: #14
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Zacznę od wymiany paska. Bo w sumie po kupnie nie wymieniłem, ale nie wygląda na stary. I jak mechanik robił mi zawieszenie i filtry mówił, że nie trzeba wymieniać. Może masz rację o tym obciążeniu. Stara sprężarka to był szrot i jest nowa regenerowana i może daje większe obciążenie i stąd piszeczenie. Chociaż w trybie Eco kiedy klima nie działa też piszczy. Chociaż w sharanie (gdzieś czytałem) że sprężarka działa cały czas tylko podaję ciśnienie dopiero po naciśnięciu trybu auto. Ale to już w poniedziałek, bo wszystko już u nas po zamykane.
01-06-2019, 20:48
Post: #15
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Sprężarka jest wyłączona tylko w trybie ECON.Po wyłączeniu trybu ECON włącza się sprężarka i to obojętnie czy włączysz AUTO czy nastawisz manualnie .To piszczenie to bym obstawiał napinacz (łożysko w rolce napinacza)Zdejmiesz pasek wielorowkowy i zobacz w jakim stanie jest rolka napinacza.Jeśli dawno nie wymieniana to chyba czas na nią razem z paskiem .
01-06-2019, 21:52
Post: #16
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Sprzegielko alternatora ładnie chodzie jasną stronę a w drugą ciągnie. To sprzegielko to tzw wolne kolo- ciągnie w jedną a w drugą już nie. Może też piszczeć jak przepuszcza. Pasek tu nie ma raczej nic do rzeczy. No i pasek nie powinieneś psikac niczym co powoduje poślizg bo jego zadanie to to by właśnie ciągnął. Na odpalonym silniku kawałkiem smoły go potraktuj to będzie trzymał jak szalony. Rolkę jak chcesz to wykręć i pod uszczelniacz zapodaj odrobinę smaru to łożysko w rolce będzie śmigać dalej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-06-2019, 19:30
Post: #17
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Dzięki za odpowiedzi. Jutro wyjme napinacz i sprawdzę w jakim stanie jest rolka. Sprzegielko na alternatorze działa, bo poluzowalem pasek napinaczem i to sprawdziłem. Psikalem WD właśnie w to sprzegielko, bo myślałem, że to z alternatora te piski, ale zawsze coś na pasek polecialo. Jutro jak znajdę chwilę to rozbiore, bo to chwila i dam znac.
07-06-2019, 06:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2019 06:47 przez pawelostry1.)
Post: #18
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
Cześć. Jednak nic jeszcze nie wymieniłem, ale piszeczenie praktycznie samo ustalo. Rolka napinacza będzie do wymiany, ale już jest cisza Big Grin czasem tylko małe piskniecie. Podejrzewam, że winą był odwrotnie założony pasek. Mianowicie kręcił się w jedną stronę i tak powinno się go znowu zakładać(dodatkowo, że po dwóch stronach ma rowki). Mogli go obrócić i zaczęło piszczec, dopóki się nie dotarł. Dziękuję i za pomoc.
06-07-2019, 09:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2019 09:26 przez tdgums.)
Post: #19
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
U mnie przyczyną było koło zamachowe , sparciała guma i wysunął się rdzeń metalowy częściowo, piszczenie powodowało niewyważenie koła po wymianie problem zniknął.
08-07-2019, 14:12
Post: #20
RE: Piszczący pasek wielorowkowy
u mnie pomogła wymiana rolki napinacza



Galaxy MK2 1.9 TDI 2004r - wirus na 169km / 360Nm Big Grin
Focus MK1 1.6 1998r




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AFN - Pasek alternatora/wielorowkowy mamwi 29 9,953 13-05-2020 10:43
Ostatni post: warga23
  Zerwany/uszkodzony pasek rozrządu Klaudek 36 13,848 22-04-2018 22:11
Ostatni post: tolus24
  Pasek wielo-rowkowy sharan 1,9 tdi 2002roku grykus 12 5,805 28-07-2015 13:14
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name