Ocena wątku:
Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
16-12-2016, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2016 21:10 przez tdgums.)
Post: #1
Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Ostatnimi czasy podrasowałem sobie komfort spędzonego czasu w moim autku i zamieniłem tradycyjne radio na stację multimedialną.
           
Akurat w moim wypadku nie były potrzebne żadne przeróbki, wystarczyło usunąć stare radio i element otwartego schowka - pomiędzy nimi nie ma żadnej grodzi wiec nowy nabytek wpasował się idealnie.
Początkowo miałem obawy ale po kilkutygodniowym użytkowaniu dochodzę do wniosku że był to świetny pomysł radyjko gra całkiem przyzwoicie, pokusił bym się o stwierdzenie że nawet lepiej od pioneera - ale może to moje odczucie gdyż przy okazji wymienione zostały również głośniki przednie w drzwiach.
Zyskałem za to szereg przydatnych funkcji typu :
- połączenie z internetem (yanosik) ,
- nawigacji (automapa).Radio ma zewnętrzny moduł GPS który umiejscowiłem pod
deską obok schowka centralnego sprawdza się doskonale,
- kamerę cofania jak ktoś lubi camera była w zestawie z urządzeniem
           
ja osobiście zamontowałem ją wewnątrz auta aby nie trzeba jej było czyścić z syfu który leci w okresie zimowym spod kół .
- Jest możliwość podłączenia przedniej kamery która może służyć również jako
rejestrator jazdy (dopiero zostanie zamontowana gdyż jeszcze nie dotarła)
Całe urządzenie działa na androidzie więc można w nim zainstalować co się komu żywnie podoba . Pamięć wewnętrzna 16GB dwa sloty na karty micro sd (navi+multimedia), dwa wyjścia usb (przód i tył), aux in , odtwarzacz płyt CD/DVD wyjścia na dwa zewnętrzne monitory które można zamontować w zagłówkach
i bóg wie co jeszcze tam w nim siedzi co mi się pewnie nie przyda.
Generalnie jestem bardzo zadowolony i polecam - oby tylko funkcjonalność szła w parze z żywotnością (to takie moje marzenie).
Reklama

16-12-2016, 21:13
Post: #2
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Kozak , podoba mi się . Są już szanse podpięcia tego pod ori wyświetlacz ?
16-12-2016, 22:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2016 22:28 przez tdgums.)
Post: #3
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Nie za bardzo rozumiem pytanie.Co chciałbyś do tego podłączyć.

Zapomniałem dodać że radio pełni również funkcję zestawu głośnomówiącego z dostępem do kontaktów więc odbierasz i dzwonisz z poziomu wyświetlacza stacji łączność Bluetooh - choć miałbym małe zastrzeżenia co do czułości wbudowanego mikrofonu ale działa - wiem że niektóre modele mają możliwość podłączenia mikrofonu zewnętrznego ale jeszcze nie zgłębiłem tej wiedzy tajemnej czy akurat ten

Procedura jest taka - wywalasz radio i półkę podłączasz dwie kostki iso od radia (zasilanie i głośniki) plus resztę szmelcu w zależności od potrzeb i upodobań (camery,monitory,moduł GPS,modem gsm ,dekoder DVBT, aux in ,moduły Apple - gratów ile ci pasuje w zależności od modelu stacji)
wsuwasz stację w dziurę zakładasz ramkę i masz jak na załączonym obrazku
Stacja ma wyświetlacz bodajże 6,2 cala jeśli jest odtwarzacz płyt czyli taka jak na zdjęciach są też 7 calowe bez odtwarzacza
Oczywiście wyświetlacz jest dotykowy żeby nie było niedopowiedzeń

Jeśli masz na myśli coś konkretnego to proszę bardziej szczegółowo postaram sie pomóc
16-12-2016, 23:45
Post: #4
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Nurtuje mnie kwestia lokalizacji tylnej kamery na klapie. Czy drgania przy zamykaniu jej nie zniszczą lub urwą albo wykrzywią? Kombinuję nad podwójnym rejestratorem wideo przód+tył i zastanawiam się, czy tylnej kamery jakoś do sufitu albo do słupka nie montować.
17-12-2016, 00:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 00:07 przez tdgums.)
Post: #5
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Rozważałem różne możliwości w końcu zdecydowałem montaż w środku aby się nie syfiła.
Miałem początkowo obawy czy będzie się dostatecznie trzymała
przykręcona została na obudowie trzeciego stopu i o dziwo trzyma się to dość stabilnie.
Ta osłona słupków jest z dość grubego i elastycznego plastiku więc raczej nie ma możliwości aby odpadła a jej umiejscowienie praktycznie nie ma wpływu na widoczność .
Co do uszkodzeń mechanicznych trudno wyrokować w końcu to urządzenie elektroniczne choć moja jest tak mała i lekka że raczej wątpię aby coś jej się stało przy zamykaniu klapy.
Zresztą większość z nich została wyprodukowana do montażu na klapie po zewnętrznej stronie więc tu i tak ma jak pana boga za piecem.
Natomiast przód nie mam jeszcze koncepcji kamera zamówiona jeszcze nie dotarła plan mam również na środek w okolicach lusterka ale życie zweryfikuje jak sprzęt próbnie zostanie podłączony do monitora

dodatkowy problem może być z montażem podsufitka jest z dykty szybciej z niej odpadnie pod wpływem wstrząsów i jeszcze kable one są podpinane za pomocą złącza czincz jak w kablach av plus wtyczka zasilania czy to uda schować pod sufitem tego nie wiem może i tak w moim przypadku najtrudniejszym elementem było przeciągnięcie przez gumę łączącą klapę z nadwoziem choć też bez przesady 30 min i po robocie
17-12-2016, 00:17
Post: #6
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Chodziło mi czy można podłączyć to radio do dużego fisa tak jak ori mdf czy inne ori radia żeby wyświetlały się info na górze zegarów tak jak mam teraz Smile
17-12-2016, 00:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 00:44 przez tdgums.)
Post: #7
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Podejrzewam że tak bo gdzieś o tym już czytałem zanim dokonałem zakupu
Nie wiem tylko czy nie potrzeba jakiegoś ustrojstwa (adaptera) do komunikacji który jakoś tam zamienia sygnał ja akurat przerabiałem ten temat na przykładzie opla i renaulta z nieseryjnymi radiami .
Na pewno w odtwarzaczu jest opcja programowania przycisków do kierownicy wielofunkcyjnej a te dwie rzeczy z reguły idą w parze (przynajmniej w oplu) wiec jest duże prawdopodobieństwo że istnieje taka możliwość ale niestety głowy nie dam, a nie zgłębiałem tego tematu gdyż mnie nie dotyczy
To ustrojstwo nazywa się chyba emulator cy cuś
17-12-2016, 03:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 03:48 przez fishbone.)
Post: #8
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
Już miałem nadzieje że coś jest takiego ale znowu przeleciałem temat i niestety dalej niema nic takiego do VW . Ople , Renaulty inna bajka od lat są emulatory ale pod fisa dalej się niczym niemożna dostać tylko oryginalne radia :/
17-12-2016, 06:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 07:12 przez tdgums.)
Post: #9
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
o takim wyświetlaczu mowa ?
       
u mnie jest taki jak na pierwszym zdjęciu początkowo miałem radio fabryczne ale nie wyświatlało mi żadnych informacji jak na fotce nr.2
w passacie podobnie chyba że ja poprostu nie zwróciłem uwagi bo nie jest to dla mnie aż tak istotna informacja
    Jedynie co kojarzę to nawigacyjne i to chyba na niepełnym fis-ie gdzieś widziałem
17-12-2016, 11:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2016 11:11 przez tdgums.)
Post: #10
RE: Zmiana radia 1din na stację multimedialną 2din
I parę szybkich screenów z auta jeszcze zimne bo mróz
                                       
zapomniałem chyba dodać że radio ma możliwość ustawienia koloru podświetlenia przycisków w pełnej skali RGB bez ograniczeń




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stacja multimedialna MaciejWR 0 29 27-02-2024 00:17
Ostatni post: MaciejWR
  kod do radia beta sharan '00 olafes 13 6,064 04-10-2022 19:11
Ostatni post: Arko30
  zmiana z gamma v na mcd brak fis i sterowania w kierownicy marcin_j23 2 1,130 20-12-2020 12:30
Ostatni post: marcin_j23
  Aktualizacja radia Alhambra 2015 enigma2s 2 1,481 09-12-2020 15:57
Ostatni post: kalamb
  Podłączenie radia JVC KW-R930BT Alhambra 2006 Czy się da ? matade11 50 13,346 13-11-2020 11:59
Ostatni post: kalamb
  Radio 2din android Sharan nie uruchamia się fbruno 13 7,965 09-02-2020 12:52
Ostatni post: kalamb
  Wymiana radia Seat SCALA na RCD200 Mp3 mic1111 9 7,971 02-01-2020 19:41
Ostatni post: Ostry33
  tania stacja multimedialna dj_zuczek 17 7,759 02-12-2019 10:24
Ostatni post: frik
  informacje z radia na FIS mick 46 38,123 12-06-2019 23:35
Ostatni post: kalamb
  Sterowanie radia z manetki Sali92 2 1,548 17-04-2019 18:48
Ostatni post: Sali92

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name