Ocena wątku:
Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
10-12-2016, 17:34
Post: #1
Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
Witam serdecznie.
Dzisiaj z braku zajęć postanowiłem wykręcić licznik ponieważ przepaliły mi się żarówki od zegarów w samochodzie, no i przy okazji postanowiłem zerknąć na przekaźniki gdyż nie słychać cyknięcia przekaźnika od grzania przedniej szyby i wyniku tego nie działa u mnie to podgrzewanie. Mam do was kilka pytań, część będzie brzmiało z pewnością jak pytanie początkującego mechanika.

1. Który przekaźnik ze zdjęcia odpowiada za włączenie grzania przedniej szyby? W kilku tematach wyczytałem, że jest to przekaźnik z oznaczeniem "170", jednak takiego przekaźnika nie widzę u siebie...
2. Jakie żarówki prawidłowo zamontować do oświetlenia zegarów? Czy będą to żarówki 3W?
3. Jeżeli odłączyłem zegary i akumulator to czy mogę go podłączyć z powrotem, ponieważ centralny zamek nie chce mi zamknąć drzwi jak nie ma zasilania.
4. Czy mogę jeździć bez zegarów kilka dni dopóki nie zamontuję tych żarówek i przekaźnika?
5. Czy po zamontowaniu licznika trzeba będzie go skalibrować z przebiegiem?


Załączone pliki Miniatury
   
Reklama

11-12-2016, 22:37
Post: #2
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
Witam.

W tym typie skrzyni przekaźników, na 99% o ile pamiętam, jest to przekaźnik nr 100, w dolnej półce, przekaźnik nr 170 też występował ale jeżeli był montowany to był montowany w dodatkowej skrzynce przekaźników i wtedy nie występował przekaźnik nr 100. Reszta pytań jest tak banalna, że sorki ale znajdziesz odpowiedz w google Smile.

Pozdrawiam
 Thanks given by: sephitorh
12-12-2016, 20:30
Post: #3
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
(11-12-2016 22:37)tolus24 napisał(a):  Witam.

W tym typie skrzyni przekaźników, na 99% o ile pamiętam, jest to przekaźnik nr 100, w dolnej półce, przekaźnik nr 170 też występował ale jeżeli był montowany to był montowany w dodatkowej skrzynce przekaźników i wtedy nie występował przekaźnik nr 100. Reszta pytań jest tak banalna, że sorki ale znajdziesz odpowiedz w google Smile.

Pozdrawiam

Dzięki za pomoc. Później doczytałem, że prawdopodobnie jest to przekaźnik oznaczony "100". Niestety jest on założony dosyć głęboko i nie mogę się tam dostać ręką. Założyłem nowe żarówki do licznika, ale coś mi pokazuję teraz jakieś różne, dziwne rzeczy. Zniknęły mi ikonki przepalonych żarówek i wraz z nimi takie "śnieżynki" informujące o możliwej oblodzonej jezdni, pomimo minusowej temp na zewnątrz. Również komputer pokazuje mi jakieś dziwne wskazania, że spalanie na poziomie 99,9 l./100 km i wcale się nie zmniejsza z upływem czasu. Tak samo zapaliła mi się ikonka od spryskiwaczy, która wcześniej nie świeciła. Cuda jakieś... Spróbuje jeszcze na chwilę odłączyć akumulator, może pomoże na te głupoty.
04-03-2018, 16:12
Post: #4
Podgrzewanie przedniej szyby
Witam
Mam pytanie odnośnie podgrzewania przedniej szyby, gdzie szukać przekaźnika który załącza szybę. Przy włączeniu tylnej szyby słychać jak się załącza przekaźnik a przy przedniej go nie słychać wcześniej go słyszałem. Dodam że szyba jest nowa oryginalna z serwisu wymieniona przed zimą i z początku było dobrze a jak oddałem samochód do mechanika zrobił jakieś zwarcie i przestało być słychać ten przekaźnik. Prześledziłem różne fora i znalazłem że jest odpowiedzialny jakiś bezpiecznik czy przekaźnik 170.
Proszę pomoc...
04-03-2018, 16:45
Post: #5
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
Wystarczyło znaleźć odpowiedni wątek. Na tym forum odpowiedzi już są, zanim się pytania pojawią...
04-03-2018, 17:05
Post: #6
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
Witam
Masz rację żeby dobrze prześledzić fora i to zrobiłem. Czytałem o tym jak wcześniej pisałem, więc proszę jak można sprawdzić czy ten przekaźnik 100 jest sprawny mam ich dwie sztuki do szyby tył i przedniej. Dlaczego jak włączę szybę tył słychać przekaźnik a przy przedniej jej nie słychać. I uważam dlatego szyba przednia nie grzeje.
04-03-2018, 17:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2018 17:14 przez tolus24.)
Post: #7
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
Witam.

Widzę, że kolega moderator dołączył do mojej "krucjaty", co bardzo mnie cieszy, bo już nie nadążałem sam, tak trzymać. Ale żeby nie było, że nie jesteśmy najlepszym forum wiedzy od SGA, skoro na innych forach nie potrafili podać prawidłowej odpowiedzi i "wrócił syn marnotrawny na łono macierzy" Wink i z okazji niedzieli, to podajmy forumowiczowi, że w jego modelu przekaźnik ma nr 100, znajduję się na drugiej półeczce z przekaźnikami (tej w głębi, za pierwszą) i że na tej samej półeczce, w prawym górnym rogu, znajduje się jeszcze jego zabezpieczenie "linii prądowej" czyli bezpiecznik 50A, a bez wnikania dlaczego, do sprawdzenia jeszcze bezpieczniki na module centralnej elektryki nr 19 i 32, bezpiecznik 51 można sobie raczej podarować skoro przy załączaniu tylnej szyby przekaźnik cyka. A dla dalszego rozwoju wiedzy, to w tym aucie tylko przednia szyba jest sterowana zewnętrznym przekaźnikiem, tylna jest sterowna przekaźnikiem zamontowanym wewnątrz modułu centralnej elektryki, chyba, że auto jest jednym z pierwszych, które zjechało z taśmy, to może mieć lekko inaczej Wink. Swoją drogą, to kolejny z moich ulubiony tematów z serii mechanik spier..., a teraz właściciel niech sam sobie naprawi ale pieniądze oczywiście wziął, jeszcze najlepiej, jak by mu zapłacić za otrzymanie na forum wskazówki Wink.

Pozdrawiam
05-03-2018, 00:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2018 01:05 przez Sharan2003I.)
Post: #8
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
Witam
Czy przez jakieś zwarcie kabelkiem mogło coś się stać z modułem komfortu czy bsi. Dziś jak wyjeżdzałem do pracy to zauważyłem że szyba chodzi tylko słabo ponieważ nawet para nie zeszła to jak ma zejść mróz. Co może być przyczyną?

Też słyszałem ciche pykniecie stycznika. Może to jest przeczyną złego grzania jeżeli wszyscy twierdzą że go nie powinno być.
05-03-2018, 01:46
Post: #9
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
A czy aż tak trudno sprawdzić ten przekaźnik i bezpieczniki. Dostałeś konkretne informacje od Tolus24. Jesli sam nie potrafisz zleć to komuś kto sie zna. Od marudzenia i teorii samo sie nie naprawi.
05-03-2018, 10:12
Post: #10
RE: Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby i żarówki zegarów
(05-03-2018 00:59)Sharan2003I napisał(a):  (...) szyba chodzi tylko słabo ponieważ nawet para nie zeszła to jak ma zejść mróz. (...)

tutaj masz wątek o powolnym graniu przedniej szyby:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3333
Nie wiem czy pomoże, ale poczytać warto.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przekaźnik wentylatora nawiewu. marcinuu 1 95 04-02-2024 22:06
Ostatni post: Stefano
  jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? m-blue 10 4,574 06-12-2023 09:05
Ostatni post: wesol
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 416 15-10-2023 08:21
Ostatni post: adrianb
  Brak podświetlenia zegarów sebter 17 11,303 17-02-2023 19:32
Ostatni post: robsson
  Elektryczne szyby przednie - upala wyłącznik him2k 1 468 20-07-2022 17:49
Ostatni post: Stefano
  Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP mcgiwer 17 6,328 20-07-2022 14:02
Ostatni post: Venom069
  Tylne szyby uchylne gustafson13 1 556 07-10-2021 15:12
Ostatni post: kalamb
  Brak podświetlenia deski rozdzielczej/zegarów Slawciu4don 19 9,264 01-09-2021 20:37
Ostatni post: cierny
  Otwierające się same elektryczne szyby viper81 10 3,654 24-06-2021 22:19
Ostatni post: mustang727
Sad Wymiana żarówki świateł długich alhambra server92 11 3,287 22-02-2021 18:32
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name