Ocena wątku:
V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
03-12-2016, 10:39
Post: #1
V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
Witam w zasadzie niedawno zalozylem gaz do szarana 2.8 v6 AYL. Oczywiscie z automatu poszly wszystkie cewki swiece oleje itd nowe.. byl problem z napieciem pod obciazeniem ale masa itd porobione takze utrzymuje sie minimum 13.8v na benzynce. Po przelaczeniu spada nawet do 13.4v, ale podobno nie powinien byc to problem. Wyslalismy z gaziarzem nagranie z oscyloskopu do producenta czyli LPG TECH jak chodzi na wolnych, jak faluje (czasem, przyznam ze nie zawsze). Twierdza ze moze byc spadek napiecia na wtrysku benzyny bo to on steruje praca gazu..

ma ktos podobne przezycia badz jakiekolwiek doswiadczenie w temacie? Jak to sprawdzic czy to rzeczywiscie tam naapiecie spaada lub moze poprostu wtryski leja I ma podwojna mieszanke na gazie?

Polecili mu przepiac sie od tego wtrysku I wlutowac sterowanie gazem na cewke, przyznam ze wole jakos sie upewnic zanim zacznie mi tam znowu dlubac I lutowac bo zaczynam nerwy tracic do tej instalaacji I wole nie ingerowac w to tak inwazyjnie..
Moze trzeba wymienuc cos zwiazanego z benzynka a nie z gazem I bedzie hulac a moze poprostu zle sie wlutowal w ten wtrysk I teraz musi to poprawic..?


Dzieki z gory
Reklama

03-12-2016, 18:18
Post: #2
RE: V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
Niech ten gaziarz sprawdzi, czy LPG jest dobrze zestrojone. W szczególności co się dzieje z czasami wtrysku benzyny po przełączeniu na gaz. Trzeba popatrzeć na korekty krotko i długoterminowe a na samym początku na działanie sondy lambda.
Jak jest źle wyregulowana instalacja gazowa to będzie falować.
Zapytaj czy dobrze wybrał rodzaj sondy - tam jest szerokopasmówka a chyba niektórzy o tym zapominają.

Czy po przejsciu z LPG na benzynę wszystko wraca do normy? Jeśli tak to od razu czy po chwili?

Czy gaziarz wiedział co robi gazując ten silnik? Sam fakt, że zaproponował wymianę cewek jest nieporozumieniem - to nie są kable, które tracą z czasem na izolacji. Cewka działa albo nie. Ja mam sharana z 2001 roku i cewki chyba jeszcze oryginalne (w zapasie mam dwie ale póki co nie użyłem a LPG w silniku od 7 lat).

Nie znam tego sterownika ale może są tam opcje testowania pojedynczych wtrysków.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
04-12-2016, 12:05
Post: #3
RE: V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
Hmmmm cewki polecialy bo te oringi przepuszczaly olej pod pokrywa zaworow, oczywiscie jest to juz zrobione a cewki dalem wszystkie nowe bo byly wysluzone, i kazda byla z innej parafi, chcialem miec z nimi spokoj, zostawilem stare w razie wu nad podmianke..

Po przelaczeniu na benzynke wszystko odrazu jest gitara..

Co do gaziarza zna sie nawet na robocie ale to nie mnie oceniac hehe

Co do tej sady to nie wiem przyznam ale napoczne z nim ten temat bo jutro mam do niego podjechac zgrac oscyloskop podczas jazdy..

Jesli chodzi I korekty itd to mapy benz I gaz juz sie prawie idealnie pokrywaja.. czasy wtrysku niby w porzadku.. jesli znam sie cos na samochodach to na gazie raczej niewiele niestety.. zapytam odrazu co ma sie dziac z czasami wtrysku benzyny po przelaczeniu na gaz?


Dzeki za zainteresowanie tematem;d
04-12-2016, 13:56
Post: #4
RE: V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
Trzeba dążyć do tego aby czasy wtrysków beznyny po przełączeniu na gaz pozostawały na tym samym poziomie. Idealnie by było gdyby nie pojawiła się różnica.

Jeśli wszystko jest tak jak trzeba a efekt występuje sporadycznie (tak napisałeś) to przyczyny można szukać w kilku innych miejscach.
Kiedyś miałem kłopoty z LPG z powodu małej nieszcaelności w dolocie (pękł jeden z wężyków podciśnienia).
Pompa SAI też może trochę bruździć bo ona włącza się gdy lambda wykrywa zbyt bogatą mieszankę na wolnycn obrotach lub na zejściu z obrotów. Pompa dorzuca powietrza co zubaża mieszankę jednocześnie zmuszając komp do zwiększenia dawki paliwa (głupie to ale "zemsta ekologow" musiała się pojawić). Komp LPG czasem się gubi z tego powodu.

Jeśli by wtryski benzyny dolewały w trakcie pracy to dość szybko pojawiałby się błąd VAG, pewnie regulacji długoterminowej albo zakresu pracy sondy.

Mimo wszystko doszukiwałbym się błędu w regulacji lub niesprawności jakiegoś elementu instalacji LPG.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
06-12-2016, 22:59
Post: #5
RE: V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
Zainteresowales mnie ta pompa SAI.. rozumiem ze chodzi o pompe powietrza wturnego.. jak ją obadac? czy to moze ona psuje cala zabawe bo innej opcji juz nie widze.

Jesli chodzi o ustawienia itd to producent jako jedyny na rynku opatentowal mozliwosc nagrania wszystkich parametrow I ustawien I wyslania do nich I ich technik ma wglad do wszystkiego co mozna odczytac podlaczajac pod kompa z czasami wtryskow benz I gaz wlaacznie.. ciekawa kminka ii co za tym idzie mapy I ustawiania sa napewno dobre..
06-12-2016, 23:10
Post: #6
RE: V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
Co do pompy SAI to obserwuj czy ona w ogóle się włącza. U włącza się na wolnych obrotach co jakiś czas, szczególnie gdy silnik zejdzie z wyższych obrotów (większego obciążenia) to SAI załącza się po jakiś 30s na 5s...

Druga sprawa, która mi przyszła do głowy to klapa w kolektorze ssącym. Na wolnych obrotach siłownik "wciąga". Kiedyś robiłem eksperymenty i przy zablokowaniu tej klapy w pozycji otwarte dodatkowe kanały na LPG było wariactwo.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
23-12-2016, 09:27
Post: #7
RE: V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie..
Hmmm wracajac do tematu to... pompa dziala teraz nawet mam zapasowa bo wymienilem I podpiolem stara do aku I dmucha nawet czasem sie wlaczy jednak wydaje mi sie ze nie zawsze I tu dalsza zagadka dlaczego nie zawsze sie wlacza... bezpieczniki sprawdzilem I w porzadku.. bledow na kompie nie ma.. taa klapa niby sie rusza takze nie powinno byc z nia problemow...
Zauwazylem ost ze chlodnica zaczyna mi podciekac na czujnik na niej sie znajdujacy.. zastanawiam sie czy to moze miec znaczenie..




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie NonSens 5 4,565 16-06-2016 18:40
Ostatni post: skimir

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name