Ocena wątku:
Trzęsie kierownicą i całą budą
13-08-2012, 19:29
Post: #41
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
sharan2004 a co z kołem dwu-masowym? masz je ? kiedy wymieniane? jak pracuje na wolnych obrotach i przygazowywaniu na wolnych ?



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
Reklama

14-08-2012, 10:25
Post: #42
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
a może trafiła ci się wadliwa opona o ma "guza" wewnętrznego który ciągle powoduje dysbalans. Po wyważeniu bedzie kilkadziesiąt km dobrze, potem wraz ze ścieraniem szybko pojawi się dysbalans - zamień koła na osiach.
co z tarczami ?

może coś jednak nie tak z dwumasą.
zbadaj opony, luzy na półosiach, podporze, wszystkich wieloklinach łączenia półosi i przegubów.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
31-08-2012, 16:58
Post: #43
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
umnie tez telepie lekko buda. Mam tez ten problem z tą polosia podpory. Ale juz pojechala połośka na regeneracje. Bedzie nowy wielowpust, przedluzony. Zdam realcje jak juz zaloze na auto.

Podstawowa sprawa a tym telepaniem to to ze wystepuje znacznie przy wysokich predkosciach auta. Obroty silnika nie maja nic do tego. Im wyzsza predkosc auta tym telepie budą i kierownica coraz mocniej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
31-08-2012, 19:45
Post: #44
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
telepanie buda to na bank przeguby wewnętrzne szczególnie ten przy skrzyni z lewej strony.wiem to na 100% ,bo 2 dni temu to przerabiałem i wygrałem bitwe
15-10-2012, 20:04
Post: #45
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
a ja ma nadal telepsnie buda ale nasila sie mniejwiecej od 130 km/h. Niewaznejaki bieg. Telepie nawet jak rozpedze auto do powiedzmy 160 i wrzuce na luz. Musza sie poprostu kola i ploski krecic z odpwiednia predkoscia. Polos podpory mam zregenerowana wiec ona odpada ale moze faktycznie te polosie cale. Tylko nie wiadomo co w koncy w nich nawala. Rozbieralem przegub wewnetrzny prawy i jakos nie wzauwazylem jakis duzych luzów itp. Luzu na wieloklinie na krzyzaku przeguby tez nie bylo. Co do jasnej anieli sie wyrabia. Szkod akasy na wymiane calych polosi bo moz eto tylko same przeguby wewnetrzne tak telepią?? Moze jeszcze sprobuje i zamienie stronami te cale polosie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-10-2012, 15:46
Post: #46
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
Ja zmieniłem dosłownie wszystko co z prawej na nowe i [automat-usunięto wulgaryzm] zbita nadal trzęsie poprostu w rozpedzaniu czuć jak cale auto delikatnie wibruje jak coś zachorowało innego modle się by zdechło wreszcie bym mógł zmienić i jeździć normalnie równo bez telepotannn
20-10-2012, 16:05
Post: #47
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
Widzisz a umnie telepie jak jade powyzej 120 czy nawet 130 km/h. Rozbieralem ostatnio przegób prawy wewnetrzny ( ten przy podporze) ale luzów ani nic innego nie zauwazylem. Delikatny luz jest na calosci przegubu jak łapie sie reka za oske i rusza czy to na boki czy gora dół. Taki luz musi byc bo w koncu nie homokinetyczny przegub tylko tripot. Luz moze ze 2 mm bo chodza sobie te kamienie w przegube. na samych kamieniach nie ma luzów. Jeszcze sprawdze ten lewy, moze zamienie je miejscami ale aktualnie jestem chory wiec sobie odpuszczam robote.
Jesli nic to nie da to moze kupie przeguby wewnetrzne jakies w miare dobre i wymienie na probe.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-10-2012, 07:37
Post: #48
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
Szkoda mi pisac co i jak. Tyle PW napisalem do tych ludzi z allegro i sie nadzwonilem ze juz mam dosyc. Te przeguby za 130 zl to kaszana nieprzecietna. Sa tez drozsze ale kto wie na ile solidne. Jak sam pewnie zauwazyles niewiele osob podaje jakiej marki jest przegub- boja sie czy jak??
Nikt nie sprzedaje pozadnych bo albo im sie nie chce albo poprostu nie ma dojscia. W okolicznym sklepie moto gdzie tez maja rozne przeguby z solidnych zaproponowali mi jedynie cale półosie LOBRO i w sumie w cenie nienajgorszej bo po 700 zl sztuka. Mimo to jednak jakos mi to nie pasuje wywalac prawie 1500 zl gdzie musze jeszcze stare zdać.

Wykuruje sie to zamienie miejscami polosie, pozniej zakupie ewentualnie HARTa przeguby wewn i zobaczymy. Ja nie mam az tak dokuczliwych tych wibracji bo jezdzac przepisowo nawet na ekspresowce to nic nie slychac.
Ten z allegro to jakis gumowy z stylu KAMOKA i nawet jakbym go mial za free to bym nawet go nie zalozył bo szkoda mojej roboty.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-10-2012, 10:20
Post: #49
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
ja kupiłem w motomaxie , to nic innego jak przegób z audi A6 (jest taki sam tylko niższy ) z dospawaną podstawą z SGA , Czyli wystarczy kupić na szrocie niezniszczalny przegub z audi , kawałek tokarki ,suwmiarka + dobry migomat i można zrobic sobie samemu taki przegub
21-10-2012, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2012 10:43 przez wesol.)
Post: #50
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
w sumie to dziwne ze spidan tez sie wykrzacza. W zasadzie lobro i spidan to jedna marka GKN'a z tym ze moze jakas niskobudrzetowa i pewnie dlatego. W sumie ori przeguby a nawet polosie w naszych autach to GKN i sprawdzalem po nr to wyglada na LOBRO. W aso wolaja za cala polos okolo 1500 zl bo sprawdzalem a za sam przegub wewnetrzny 760 zl. To ja juz wole to samo miec za 700 zl z tym ze i tak uwazam ze to drogo. Z tymi przegubami od audi A4 A6 A8 to tez sprawdzalem i faktycznie nie pasuje tak do konca i trzeba by chyba przespawac to mocowanie od naszego. Jakies dziwne opinie krążą po necie jak widac bo nawet gosc z allegro wciskal ze te od tourana i audi pasuja abylem w sklepie i przymierzalem do podpory polosi i nic z tego nie pasuje. Fakt motomax oferuje takie przegub od audi zmodzony i nawet na fotce widac i w opisach ze to GKN.
Jeszcze myslalem zeby ten przegub od audi podmodzic w prosty sposob. On ma wiekszy rozstaw srub mocujacych ale mozna by to zmienic nawet domowym sposobem. W SGA jest rozstaw na srednicy 104 mm. W sumie to mialem tez w reku przegub od golfa 5/ tourana ze skrzyniami DSG. Tez podobny poza tym ze rozstaw srub jest na srednicy 100 mm a nie 104 ja unas ale i to mozna zmodzic. Z tym ze i tego przegubu nie moglem namierzyc z LOBRO. Lipa nieprzecietna. Czemu w tych SGA nie zrobili przegubu jak w golfie 4 zaden tripot tylko normalny kulowy. Wytryzma dwa razy wieksz eobciazenia i nie do zaorania a poza tym dostepnosc. Po co mi cal apolos jak mam wywalony przegub wenetrzny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kierownica Grzechu 0 440 22-03-2022 16:32
Ostatni post: Grzechu
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 976 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
  Kierownica przed i po fl. bebet28 1 1,057 21-02-2018 14:06
Ostatni post: wesol
  Podgrzewana kierownica. Scrappy 17 12,342 20-01-2018 01:40
Ostatni post: Bogos
  trzęsie kierownica przy hamowaniu z każdej prędkości kowalwalcz 17 6,733 14-03-2017 10:12
Ostatni post: Czerwony
  Galaxy tempomat kierownica multi???? Kamillo 0 1,119 10-01-2017 11:47
Ostatni post: Kamillo
  Kierownica z 7N zyga4don 9 5,172 25-05-2016 19:56
Ostatni post: Artur677
  Po wymianie kół krzywa kierownica. Porsche Design 42 16,346 02-12-2015 20:52
Ostatni post: wesol
  Opadająca kierownica Dzyrooo 9 4,709 09-05-2015 12:44
Ostatni post: koleś
  kierownica- obszycie maciek-basia 45 27,153 18-01-2015 00:42
Ostatni post: rizist

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name