Ocena wątku:
Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
21-12-2016, 23:09
Post: #21
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
A czy tu chodzi o temperature silnika badz kabiny? Smiem twierdzic ze szybciej odme zapcha sie w benie przy malych przelotach.
Sam tez nie robie za duzych przelotow i jakos auta sa okej. Zreszta tez nie caly czas je paluje bo poprostu nawet chcac nie jest to mozliwe.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

21-12-2016, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016 23:52 przez Czerwony.)
Post: #22
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
Ludkowie, samochody są dla ludzi - jak buty. Nikt nie pyta przy sprzedaży butów, czy pan będzie wystarczająco długo chodził. Jeżeli konkretny sposób eksploatacji może powodować specyficzne problemy, to trzeba szukać dla nich rozwiązania. Nie jest rozwiązaniem rezygnacja z samochodu "bo to nieodpowiedni sposób jazdy". Rozwiązaniem problemu nagrzewania silnika jest ogrzewanie postojowe. Mój kuzyn, który mniejszym samochodem na krótkich trasach jeździ, założył Webasto tylko ze względu na silnik, własny komfort był na dalszym miejscu. W naszych trojaczkach mamy ten temat "z górki", bo cała instalacja jest - wystarczy niewielka przeróbka dogrzewacza.

Wracając do pytania Kolegi: diesel do jazdy 10 tyś. km / rok:
Przy zakupie samochodu używanego (i to bynajmniej nie rocznego) liczy się najbardziej stan samochodu. Nie czy diesel, nie przebieg, wyposażenie, kolor. Oczywiście fajnie jest mieć spełnione zachcianki, ale ich hierarchia jest konieczna. Jeżeli ktoś musi mieć wszystko super-duper, to nie ma wyjścia: musi kupować nowy, najlepiej Ferrari.

Jak stan samochodu będzie ok i o niego będziesz dbał, to autko też się odpłaci. Zresztą to samo powiem o benzynie. Znajdź samochód w dobrym stanie i o niego dbaj. Legendami się nie przejmuj. Tyle.
22-12-2016, 00:00
Post: #23
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
dlaczego Ferrari... niskie to, zęby bolą na naszych drogach
... Ja poproszę conajmniej Bentley Continental GT



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
22-12-2016, 10:23
Post: #24
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
Tak to jest, że ciekawsze egzemplarze znikają szybko. Sam jak szukałem 4Motion dla siebie to ze dwa fajne egzemplarze uciekły mi. Póki wypytałem o wszystko, odczekałem kilka dni do weekendu żeby móc podjechać to okazywało się, że już sprzedany. Swojego kupiłem prawie 400 km od domu, brałem wolne w pracy i po dokładnych oględzinach brałem. Po ponad 1.5 roku stwierdzam że warto było. Ogłoszenie zgadzało się ze stanem rzeczywistym. A przebieg jak przebieg, różnie ludzie robią przebiegi roczne. Ja mam blisko 331 tys. - 2003 rok
22-12-2016, 13:12
Post: #25
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
Ja miałem kupować samochód dopiero na wiosnę ( zima nie sprzyja kupna samochodu-chodź ma swoje plus można zobaczy jak samochód się zachowuje na ujemnej temperaturze ) , ale zaczęli majstrować przy akcyzie ( biorę pod uwagę samochody zagranicy jak i krajowe ) i się trochę przestraszyłem i przyspieszyłem poszukiwania ale jak koledzy wyżej napisali ( chciałbym , żeby miął dobre wyposażenie- marzy mi się (wiem wiem jak się marzy to się oczy zamyka ) :4x4, xenony, nawiewy na tylne rzędy, PDC ) nie łatwo znaleźć dobry egzemplarz ( a jak już się wydaje , że jest OK to daleko )
22-12-2016, 13:45
Post: #26
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
Dorzuc jeszcze nowe turbo i nowe pompowtryski i wszystko za 11 tys zl. Zejdz na ziemie kolego. 4x4 to ma subaru. Tu jest naped dolaczany nawet nie z wyboru tylko automatycznie wspomaga tylko. Skrzynia od subaru jest tyle samo warta co silnik bo to chyba jeden z nielicznych prawdziwych napedow 4x4.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-12-2016, 14:55
Post: #27
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
Ale nikt nie porównuje nawet 4Motion napędu do subaru czy audi bo to inna liga. Ja mam świadomość jak to w sharanie działa i to tylko taka "proteza" napędu ale w pewnych sytuacjach pomaga jak potrzeba "kopa" żeby auto z zaspy wyskoczyło, przyczepność złapało na śliskim itp. I działa całkiem przyjemnie z tego co zauważyłem.
W 4x4 też mam doświadczenie, ale w typowych terenówkach
22-12-2016, 15:47
Post: #28
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
Wcaudi tez nie ma nic lepszego. Poza tym tez juz od kilku lat przerzucili sie na haldexa.
Wracajac do 4mot w sga to problem w tym ze inne sa nueco tam skrzynie przy potrzebie jej wymiany bedzie nieciekawie. Druga sprawa to wyciagnij turbo jak masz 4mot. Trzecia to problemy zwiazane z tym naprdem no i finalnie to ze w tdi wystepuje tylko przy silniku 115 konnym. Dosc znacznie sobie zawezamy krag poszukiwan auta. Gdyby to jeszcze bylo auto do 5 lat to mozna szukac fajnej sztuki. Natomiast w aucie 10-18 letnim to ani za dobrego wyboru ani zadbanych jednostek. Jak widzimy na forum ludzie kupuja auta i maja problemy na pierwszy ogien z dogrzewaczem klima tez silnik bywa zapuszczony tak jak uklad napedowy. Te wieczne poszukiwania auta z przebiegiem niskim. Moze lepiej zeby mialo ze 500 tys to przynajmniej jest duza szansa ze ktos pompki wymienil moze turbo tez.
Ja bym sie skupil na szukaniu auta ze sprawnym silnikiem potem napedem czyli polosie skrzynia dwumas bo mozna poplynac z autem z pdc i klima dwustrefowa ktore nie bedzie jechac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-12-2016, 17:16
Post: #29
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
Ja tylko napisałem, że marzył by mi się z takim wyposażeniem. Myślę , że stoję twardo na ziemi i wiem , że łatwo nie będzie. Jestem przygotowany na to, że może być konieczność wykonania pakietu startowego ( turbo, dwumas, sprzęgło, zawieszenie ) . 4x4 raczej odpuszczę.
22-12-2016, 19:18
Post: #30
RE: Volkswagen Sharan 1,9 TDI czy warto ?
(22-12-2016 14:55)Grześ K. napisał(a):  Ale nikt nie porównuje nawet 4Motion napędu do subaru czy audi bo to inna liga. Ja mam świadomość jak to w sharanie działa i to tylko taka "proteza" napędu ale w pewnych sytuacjach pomaga jak potrzeba "kopa" żeby auto z zaspy wyskoczyło, przyczepność złapało na śliskim itp. I działa całkiem przyjemnie z tego co zauważyłem.
W 4x4 też mam doświadczenie, ale w typowych terenówkach

Mam 4Motion i raz mi dupę uratowało na drodze podczas tzw. "czarnego lodu" więc szanuje ten napęd, chociaż próżno w nim oczekiwać chociażby takiego Quattro na stałe, przy silniku umieszczonym wzdłużnie czyli nie żaden Haldex, a Torsen.

Tutaj jest doskonale pokazane na gruncie jak to wygląda, jak widać na Haldexie w Golfie z lekkimi problemami, ale dało radę, natomiast w A4 to można by rzec jak po masełku, chociaż śnieg już trochę rozjechany.
Tak czy siak, w oście to można by tam stać do rana i z buta dygać po traktor do jakiegoś gospodarza ......





@wesol
O jakich problemach piszesz z tym napędem.?
Wystarczy regularnie wymienić olej z filtrem co 60tk, który kosztuje ok. 230zł i jest pojemności tuby z silikonem i spokój.
Co do skrzyni to się zgodzę - ma tą przekładnie kątową dołożoną i demontaż turbiny jest praktycznie niemożliwy bo sam próbowałem - ręce zdarte do krwi turbina nie wyjęta ... niestety przy tej zabawie automatycznie od razu skrzynia ląduje na ziemie bo nic nie zrobimy, ale czy to w jakimś stopniu dyskwalifikuje...?
Wstawić gruchę od chociażby ASZ + jakiś człowiek, który to ogarnie z hamownią i z tych fabrycznych 115PS ile by wyszło tak bezpiecznie, ze 160/70PS.? - myślę, że przy tej mocy i zwiększonym momencie, auto już by fajnie jeździło - wszystko kwestia kieszeni.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto zamienić Alhambte na Galaxy go2-jacek 9 3,937 18-07-2019 00:37
Ostatni post: go2-jacek
  Seat Alhambra czy warto Intruz 10 5,257 27-12-2016 14:42
Ostatni post: Intruz
  Czy warto kupic sharana 1.4 TSI dana79 9 3,460 26-11-2016 18:37
Ostatni post: wesol
  sharan przed lift 98 r. warto ? gregortoma 4 2,229 03-10-2016 17:26
Ostatni post: gregortoma
  vw sharan czy warto (Litwa) ? gregortoma 10 2,754 29-09-2016 21:48
Ostatni post: gregortoma
  seat alhambra czy warto ? gregortoma 9 3,499 08-09-2016 16:10
Ostatni post: gregortoma
  Czy warto kruszek 2 1,766 30-08-2015 08:40
Ostatni post: K9Darek
  VW Sharan r2009 80tys km mam możliwość kupić czy warto? rafalp 8 5,768 06-12-2013 08:34
Ostatni post: m-blue

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name