Ocena wątku:
Opony zimowe
04-11-2016, 14:09
Post: #21
RE: Opony zimowe
(04-11-2016 09:42)crazy_mary napisał(a):  ...ostatnio dyskutowalismy ze znajomymi o jezdzeniu na zimowkach caly rok... I nie jest to chyba glupie, na mokrym o wiele lepiej...

Oj nie zgodzę się. Może na WILGOTNYM zimowe będą lepsze, ale na MOKRYM (gdy jest konkretna ilość wody do odprowadzenia) to zimówki zachowują się jak łyżwy. Aquaplaning i po temacie. Obejrzyj sobie ogólny układ bieżnika w letnich i zimowych. Letnie mają "kanały" do sprawnego usuwania wody na boki, a zimowe wprost przeciwnie.
Reklama

04-11-2016, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2016 15:13 przez Bino.)
Post: #22
RE: Opony zimowe
Kanały mają ale wzdłużne z poprzecznymi w letnich jest słabo. Jeżeli zimówka ma dużo więcej nacięć poprzecznych idących do zewnątrz opony to o jakim aquaplaningu mówimy kolego?Huh Powiem ci tak na więcej mogę sobie pozwolić podczas ulewy jak na letnich a zdarłem wcześniej kilka kompletów letnich gum i nie widzę powodu żeby do nich wracać.



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
07-12-2016, 07:49
Post: #23
RE: Opony zimowe
A ja niezmiennie od lat Goodyear Ultragrip.
W Galaxym miałem Ultragrip 7+ w golfie 8 a obecnie w VW Jetta Ultragrip 9 i teraz też kupiłem do Sharana Ultragrip 9.
W Sharanie letnie opony mam 18-tki więc koszt spory dlatego zimówki 16-tki bo od Forda Galaxy Mk I zostały mi alusy 16''.
27-04-2017, 17:08
Post: #24
RE: Opony zimowe
Hm... A co myślicie o oponach Pirelli? Niedawno kupiłem Sharana gdzie już były na stanie i zastanawiam się czy nie kupić ich też do mojego Audi... Tu jest ich dość duży wybór https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/car/...r-car/audi Smile



Myślisz o tym, co ja? Ciemna uliczka, kastety i prawo dżungli?
27-08-2017, 22:40
Post: #25
RE: Opony zimowe
Kolego twój komentarz wygląda jak jakiś bot, jesteś na forum VW a wklejasz info że kupiłeś sharana i dajesz linka do opon do audiHuh

Jeżeli chcesz komuś na prawdę pomóc to przynajmniej się postarajTongue

Ja z czystym sumieniem mogę polecić testy opon zimowych na blogu wulkanisty. Wszystko czytelnie, aktualnie i konkrety bez owijania.

Tutaj zestawienie większości testów opon zimowych:
http://wulkanista.pl/testy-opon-zimowych/

A gdyby ktoś szukał coś taniego i dobrego na zimę to odsyłem do tego artykułu:
http://wulkanista.pl/tanie-opony-zimowe/
12-04-2024, 23:13
Post: #26
RE: Opony zimowe
Opony zimowe i letnie różnią się składem gumy oraz wzorem bieżnika, co sprawia, że są przeznaczone do różnych warunków drogowych. Opony 10 letnie nie nadają się do eksploatacji, ponieważ guma straciła swoje właściwości. Nie kupujcie opon używanych nawet jeśli mają ładny bieżnik.

Opony zimowe:
Najlepiej sprawdzają się w temperaturach poniżej 7°C oraz w warunkach zimowych, takich jak śnieg, lód i oblodzenia.
Mają bardziej elastyczną gumę, która zapewnia lepszą przyczepność w niskich temperaturach.
Posiadają specjalny wzór bieżnika, który zapewnia lepszą trakcję na śniegu i lodzie.

Przy wyborze opon trzeba się kierować nie tylko rozmiarem ale warto rozważyć:
Typ opony w zależności od warunków, w jakich najczęściej będziesz jeździć.
Opony letnie: Idealne do suchych i mokrych warunków, bez śniegu i lodu.
Opony zimowe: Konieczne do jazdy w trudnych warunkach zimowych, takich jak śnieg, lód i oblodzenia.
Opony całoroczne: Jeśli nie dużo jeździsz i mieszkasz w regionie o łagodnym klimacie, opony całoroczne mogą być dobrym wyborem.

Przy wyborze opony, ważne są również indeksy:
Indeks prędkości
Indeks nośności
Indeks zużycia paliwa

Więcej o doborze opon możesz przeczytać na stronie https://tuauta.pl/blog/9-zakupowe-porady...brac-opony




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Sharan 7N] Opony zima 225/60R18 piotrek-s 6 1,231 15-08-2022 22:41
Ostatni post: popo666
  ścięte opony tył billykrakow 1 514 24-07-2022 19:50
Ostatni post: turek
  Opony letnie GRZECHOO72 10 2,459 31-08-2021 21:00
Ostatni post: wesol
  Opony 235/45/17 jakie ciśnienie Archirt 3 1,347 27-08-2021 23:29
Ostatni post: Archirt

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name