Ocena wątku:
nowy akumulator
03-06-2019, 18:29
Post: #31
RE: nowy akumulator
(01-05-2019 22:48)Romek76 napisał(a):  1 Fault Found:
02252 - Generator
004 - No Signal/Communication

Kolego poradziłeś sobie z tym błędem?
Reklama

04-11-2019, 21:25
Post: #32
RE: nowy akumulator
Ja dziś wymieniłem akumulator. Był oryginał z 2011 roku. Wpadła Centra. Oprócz usunięcia błędów w kilku sterownikach związanych ze zbyt niskim napięciem poprzednika nic nie musiałem kodować.
W wymianie bardzo pomógł mi film z YT. Niestety nie obyło się bez szkód. Złamałem część podstawy akumulatora do której jest przykręcona obudowa filtra powietrza. Będę musiał kupić i wymienić.



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
11-11-2019, 17:44
Post: #33
RE: nowy akumulator
Ja dziś zamówiłem akku, to jest ten czas że padają w autach z rocznika 2010-2011 Big Grin

Jak na 9 lat pracy i tak dość wytrzymał, w sumie nadal pracuje, ale czym niższa temperatura zewnętrzna, tym słabiej mu to idzie Undecided

Wybór padł na MOLL EFB 70Ah / 760A, w testach produkty firmy MOLL miażdżą konkurencje.
11-11-2019, 19:47
Post: #34
RE: nowy akumulator
Ile kosztuje? Bo coś mi się też chyba wydaje że i umnie przychodzi czas. Też mam autko z 2011 więc 8 lat to chyba by było. Nie wiem czy cię pchać w jakis agm efb czy zwykły zapakować. Wiadomo duzym czynnikiem też jest ceną bo dopłacić tam stówę to jeszcze można ale jakbym miał wybierać że jaja Varta czy baner to koszt że 350 zł a taki efb czy agm może ze 600-700 zł to ja dziękuję.
Nie za mały tam wkładasz? Ja u siebie w 1.6 TDI to bym widział jaka 80 lub 85 Ah bo chyba jeszcze się zmieści.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-11-2019, 21:04
Post: #35
RE: nowy akumulator
Aktualnie ori siedzi 68Ah / 660A VARTA Dodgy, powyżej 70Ah, czyli takie 75Ah już maja długość 315mm, co już nie wejdzie. Chciałem pójść w 90Ah, ale po prostu nie wsadzę bez wywalania ori obudowy, a tego nie chcę. Zamówiłem internetowo ze sprawdzonego sklepu w DE za 119 euro, myślę że za molla to mega dobra cena, gdzie na stronie producenta ten model jest za 160, a na ebay.de 140 Undecided

Dużo oglądałem porównań i testów na youtubie od mrAkumulator i myślę to to dobry wybór.
11-11-2019, 22:17
Post: #36
RE: nowy akumulator
Też mam małą wodę z mózgu. Myślałem o Aku Yuasa. Taki 80Ah tez ma 280 mm długości. Porządna japońska marka. Z drugiej strony możnaby zostać tradycyjnie za jakim Westa forse, albo ponoć Banery są też bardzo dobre. Najbardziej zależy mi na trwałości. Silnik pali od strzała bez najmniejszych problemów więc nie musi korbowac niewiadomo jak szybko. Tylko by się nie okazało za 3 lata że już się skończył akumulator.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-11-2019, 09:50
Post: #37
RE: nowy akumulator
Do niedawna miałem Centra Futura 100Ah i kręcił jak szalony, mało wału nie ukręcił Wink Super bateria, byłem bardzo zadowolony, w zimie obsługiwał Webasto i jeszcze sąsiadów z kabla ratowałem i dla wszystkich prądu wystarczyło. Niestety rozwaliłem go na własne życzenie, bo przez zapomnienie doprowadziłem do całkowitego rozładowania i potem już nie odzyskał swojej pierwotnej formy.

Rok-dwa temu (już nie pamiętam) kupiłem z kolei najtańszy jaki był aku marki Norauto, też 100Ah i jak na razie też kręci bardzo dobrze. Stwierdziłem, że akurat w zakresie akumulatora to bezkarnie można sobie testować co tylko dusza zapragnie, więc po co od razu ładować się w drogie? Jak padnie po dwóch zimach, to sobie inny kupię.
12-11-2019, 13:08
Post: #38
RE: nowy akumulator
Tak to prawda. Tu w sga jest to dobre że zapodasz sobie taki 100Ah a my w touranie to 74 Ah i dziękuję. To i tak dobrze bo ori to chyba 64Ah.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-11-2019, 20:10
Post: #39
RE: nowy akumulator
Czerwony, pamiętaj że jesteś w dziale sharana 7N, nie 7M Dodgy

Dziś znalazłem czas aby akumulator podmienić, bez najmniejszego problemu, minimum co trzeba zrobić to odkręcić pokrywę filtra i można ją odchylać, pozwoli to na wyciągnięcie i wsadzenie nowego akumulatora.

Tu na forum dyskutowaliśmy o większym akumulatorze po zmianie obudowy Undecided

Od razu napisze że nie ma szans na akumulator następnym rozmiarem, czyli 315mm, nawet po wywaleniu obudowy.
Stary akumulator miał szmacianą osłonę i obudowę, zapewne izolacja termiczna od silnika. Czytałem że te akumulatory nie lubią wyższych temperatur.

Foto na dowód, że aby wsadzić większy akku, trzeba orżnąć, lub wywalić obudowę filtra powietrza.

[Obrazek: oU0GsqL.jpg]

zaznaczam że z drugiej strony jest blacha grodziowa schodząca pod kątem w dół, dzięki której akumulatora nie da się popchnąć dalej.

[Obrazek: dTe7Wam.jpg]

tam jest może z 5mm przestrzeni Rolleyes

Standard w 7N to 278mm, następny akku to 315mm. Różnica 37mm. Wnioski wyciągnijcie sami.
14-11-2019, 20:16
Post: #40
RE: nowy akumulator
(14-11-2019 20:10)szczyku napisał(a):  Czerwony, pamiętaj że jesteś w dziale sharana 7N, nie 7M Dodgy

Oooops...
Przepraszam.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name