Ocena wątku:
Jaka alternatywa dla Sharan-a
15-10-2016, 10:12
Post: #1
Jaka alternatywa dla Sharan-a
Chodzi oczywiście o inne modele samochodów. Jakie alternatywy widzicie dla aut typu VW Sharan? Czyli duże, pakowne auta rodzinne?



Reklama

15-10-2016, 15:30
Post: #2
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
Rozgladałem sie za tym segmentem aut , nadal potrzebuje czegoś troche wiekszego niż SGA. Lekko wieksze są toyota previa/sienna i honda odyssey. Schodzic do opla zafiry chyba nie ma sensu.
15-10-2016, 16:00
Post: #3
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
Toyota Sienna to rodzynek wóz pancerny i wzglednie bezawaryjny. Bardzo dobry do LPG. Znaleźć dobry egzemplarz to spore wyzwanie.
A Grand Voyager? słyszałem o jakirjsc gamie silników benzynowych, które są bardzo trwale i niewysilone oraz dobre do lpg. ale. nie pamiętam oznaczeń. tam fajna podloga jest mozna mies ukrytą butlę i płaską podłogę.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
15-10-2016, 19:16
Post: #4
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
Ja mam VW Tourana już trzeciego i jestem mega zadowolony Smile



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
15-10-2016, 19:49
Post: #5
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
Tylko VW Transporter / Caravelle
15-10-2016, 20:10
Post: #6
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
Skoro sga za maly to jesli juz vag to jakas T5. Najlepiej 1.9 tdi troszke zmodzic i bedzie latac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-10-2016, 20:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2016 20:55 przez michał alhambra.)
Post: #7
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
ja przed zakupem rozważałem :
1 mazda premacy
+ b.tanie i w miare młode, w miarę atrakcyjny design, b.dobry silnik benzyna
- za mała dla mnie
2 t4 2.5 tdi miałem
+ niezawodne, b.dynamiczne pomimo małej mocy
- za wolne , za głośne
3 renault espace
+ dobry silnik 2.0 turbo benzyna , duże, można znaleźć w okazyjnej cenie
- awaryjne diesle 1.9 , 3.0 , duże spalanie benzyny, awaryjna elektronika ( najbardziej obawiałem się awarii karty która uniemożliwi dalszą jazdę )
4 voyager odpada całkowicie za awaryjność , spalanie benzyny + brak możliwości sensownego umieszczenia butli, diesle awaryjne + drogie części
5 c8/807/ ulisses tu jakoś brak zaufania do bezstresowej eksploatacji , chociaż Lancia phedra jest super wyposażona i w miare dobrej relacji rok/cena
6 zafira mk1 nie podoba mi się , mk2 być może następny samochód to będzie właśnie zafira 2.0 turbo benzyna

ja wybierałem spośród tych alternatyw i wybrałem SGA mk1 ze względu na niską cenę ogólną ( choć sam samochód był b.drogi jak na swój wiek ) , tanie części, zaufanie do starej technologi VP Bosch , wielkość samochodu , ogólne niskie koszty eksploatacji

mam firmowego vw touran 1.9 tdi 105 km i jest dużo wygodniejszy ( siedzi się jakby głębiej pod deską rozdzielczą, w SGA siedzi się jak na tureckim dywanie , prawie na płaskiej podłodze z której ledwo wystaje konsola ). VW touran jest szybszy, cichszy, dynamiczniejszy ale też zauważalnie mniejszy na szerokość z przodu oraz ma mniejszy bagażnik

z większych samochodów to honda shuttle jest na pewno niezawodna ale dostęp do części zamiennych będzie bardzo utrudniony i będą drogie
z nowszych to Galaxy MK2 jest dobrą jeśli nie bardzo dobrą alternatywą
21-10-2016, 11:14
Post: #8
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
Jaka alternatywa dla Sharan? Może Toyota Verso? Porównywalne gabaryty, pojemny, bezpieczny, ekonomiczny. Dla rodziny 2 + 2 spokojnie wystarczy. Można nawet na dach spokojnie zamontować rowery czy box-a.
Chodzi konkretnie o takiego jak tutaj http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/verso/index.json
21-10-2016, 11:21
Post: #9
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
Trzeba zacząć od pytania jaki budżet wchodzi w grę bo to może znacznie pole manewru ograniczyć. Np. w cenie do 20 tys można mieć ładne SGA ale na Siennę czy Odyssey to za mało...
Ja szukałem czegoś dla w miarę dużego i wygodnego dla rodziny z choćby protezą napędu 4x4 w cenie do 20 tys. i padło na Sharana. Po prawie 1.5 roku jestem baaardzo zadowolony.
21-10-2016, 13:58
Post: #10
RE: Jaka alternatywa dla Sharan-a
(21-10-2016 11:14)jester napisał(a):  Jaka alternatywa dla Sharan? Może Toyota Verso? Porównywalne gabaryty, pojemny, bezpieczny, ekonomiczny. Dla rodziny 2 + 2 spokojnie wystarczy. Można nawet na dach spokojnie zamontować rowery czy box-a.
Chodzi konkretnie o takiego jak tutaj http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/verso/index.json

jesli Verso to Avensis Verso. Corolla jest nieporównywalnie mniejza od Sharana. Ja wlasnie w kwietniu sorzedalem Avensis T25 i kupilem sharana. Druga sprawa to zawieszenie. Toyota ma miękkie i nieprecyzyjne ( oczywiście samochody bez gwintu itp) Sharanem prowadzi mi się o niebo lepiej mimo ze ma 3x tyle nalatane co miała toyota. Ogólnie uwazam, ze marka Toyota jest przereklamowana. A naprawdę Toyote mialem cudeńko. pierwszy klient ja kupił i sie nie targowal za bardzo. Co innego Toyota Sienna to już bez porównania do avensis, coroll. Jakby inny producent, ciezkie i stabilne, bajka na dlugie trasy... tylko spalanie... ale ponoć dobre do lpg



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name