Ocena wątku:
Poprawa jakości dźwięku
13-11-2017, 12:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2017 12:25 przez kalamb.)
Post: #41
RE: Poprawa jakości dźwięku
(13-11-2017 08:09)saltech napisał(a):  a ja polecam dobrze zrobić drzwi, większość wooferów już tam zagra bardzo dobrze. ja po kilku podmianach zostałem z MikroPrecision 5.16 MKII które przy odpowiednim cięciu pasma grają nisko i dla niektórych suba nie trzeba Smile ale......mam i suba włoskiego i uważam za najlepszego z tych które miałem Phase Aliante 12 Si (lepiej LTD) co prawda trzeba mu około min. 800W ale przy 640W też daje radę no i zależy jakiego basu szukamy Smile

niedługo wkleję link ze strefy car audio z fotorelacją mojej instalacji.

Tak wytłumienie to podstawa bo od tego zależy co wyemituje z siebie glosnik. Ori (choć to nie klasa Mikro Precision) potrafią zejść nisko i grają bardzo przyzwoicie. Ważnym elementem jest twardość zawieszenia przy miękkim potrzebna jest szczelna obudowa aby oprócz magnesu powietrze stanowiło rodzaj hamulca przed nadmiernym wychylem, za to bas jest miękki i objawia sie juz przy małych mocach. Twardsze zawieszenie wymaga wpompowania większej mocy aby ruszyć membranę. Ale bez przesady niedawno nagłaśnianem fortepian i kontrabas w salce na ok 100 osób malutkim systemem HK Audio Elements dwoma subami 600 W na 10’ głośniku każdy i po dwie satelity ( łącznie 300 W na stronę ) po cztery 3.5 calowe głośniczki w każdej.
I tak sobie myśle ( wiem doskonale ze specyfika dyspersji jest w samochodzie zgoła odmienna ) o powodach stosowania takich mocy i ich realnym wykorzystaniu ze względu na wydolność prądową. Bo jesli sa to „oszczędne” wzmacniacze w klasie D bądź H to po co stosować przetworniki najwyższej jakości gdy w torze nie jest aż tak „różowo” ;-)? A jesli AB to zeby to naprawde zagrało potrzeba prądu którego nie ma?
Pracując na dużych systemach nagłośnieniowych ( zazwyczaj trojdroznych) górna czesc pasma zazwyczaj zasilana jest klasa AB bo niestety oszczędne końcówki powodują „kwadratowosc” i chropowatość tego zakresu. Ponieważ sa to systemy zazwyczaj z najwyższej półki niemądrym byłoby nie wykorzystywać jakości przetworników ( moje ulubione to BMS choć dosc trudne do opanowania)
Reklama

14-11-2017, 10:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2017 10:41 przez saltech.)
Post: #42
RE: Poprawa jakości dźwięku
(13-11-2017 10:48)grzeczny_52 napisał(a):  
(13-11-2017 08:09)saltech napisał(a):  niedługo wkleję link ze strefy car audio z fotorelacją mojej instalacji.
Masz na myśli pracę wykonaną z @czaszunia1?
Jak tak, to czytałem... mam też link do tej pracy.

galaxy sprzedane już jakiś czas temu, teraz jest sharan i nowy całkiem projekt. wtedy to były początki i nauka ale po kilku latach dłubania słuchania spotykania innych chorych maniaków coś tak się fajnego ulepiło i nie będzie wstydu pokazać Smile


Ori (choć to nie klasa Mikro Precision) potrafią zejść nisko i grają bardzo przyzwoicie.



oczywiście że tak, po demontażu sprzętu z galaxy zainstalowałem ponownie ori głośniki które w modelach od 95 -00 graja z fabrycznego małego wzmacniacza i miałem banana na twarzy bo naprawdę fajnie zagrało no ale drzwi zrobione były.
więc nie ma co tracić kasy na głośniki nie wiadomo jakie jeśli nie zamierzamy pracować nad drzwiami.
14-11-2017, 11:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2017 11:26 przez kalamb.)
Post: #43
RE: Poprawa jakości dźwięku
I to jest istotą sprawy :-) osobiscie przyjąłem założenie zrobienia przyzwoitego dźwięku z wykorzystaniem głośników ori. Włożyłem przyzwoite radio ( Alpine UTE 72 BT) nową instalacje ( bo fabryczna łączyła przód i tył szeregowo) zwrotnice Alpine serii G (wylutowane kondensatory w wysokotonówkach ) dystanse. Pozostaje tłumienie, wymiana gwizdków bo albo są juz sfatygowane albo ich uroda troche przeszkadza wiec moze dobiorę cos z wyższej półki. Docelowo chce zastosować ori wzmacniacz tylko po „remoncie” ( wymiana kondensatorów ).
Nie chce sie bawić w hi end ( fazy, koherencja, opóźnienia, strojenie) , bo mam tego nadto w domu a zwłaszcza w pracy ;-)
14-11-2017, 13:15
Post: #44
RE: Poprawa jakości dźwięku
Do normalnego słuchania mój Pioneer wystarcza. Te jego ok. 20 Wat na kanał wystarczy. Szczególnie jak ori głośniki pracują w pasmie pozbawionym niskich częstotliwości. Jedyną ich wadą jest to, że nie mają urody jak się na nie patrzy.
Szaro bure i nijakie. Ale zamykam oczy i po włączeniu muzy wszelkie wady gdzieś tam umykają.
Dlatego zainwestowałem w nowy sub 8' i wzmacniacz 350 złotych plus ok. 100 za okablowanie i mam tak jak chciałem. Pewnie używka wyszła by taniej, ale lubię mieć nowe graty, szczególnie te z "niskiej" półkiWink
Jak nieco przygłuchnę, to wtedy pomyślę o wzmocnieniu całości. Ale czy to będzie obecne auto? Pewności nie ma.



Pozdrawiam, Darek.
14-11-2017, 14:29
Post: #45
RE: Poprawa jakości dźwięku
Obyś jak najdłużej nie musiał zmieniać sprzętu :-)
22-11-2017, 20:03
Post: #46
RE: Poprawa jakości dźwięku
Życzę Ci tego samego. Niemniej, mam świadomość jak brutalna może być rzeczywistość. Mówiąc wprost - czasami dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji.



Mnie się wydaje, że niektóre fakty dziwnie przypominają zaginione miasta




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Radio - działa ale nie ma dźwięku vwsharan2001 4 9,979 09-05-2016 20:43
Ostatni post: vwsharan2001
  Poprawa akustyki skimir 7 4,827 01-10-2013 17:05
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name