Ocena wątku:
Poprawa jakości dźwięku
13-10-2016, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2016 23:22 przez kaskader83.)
Post: #1
Poprawa jakości dźwięku
Od niedawna posiadam Alhambre 1FL 2002r i dziś tak chciałem sobie fajna nutkę puścić trochę głośniej i się przeraziłem jakością dźwięku. Wcześniej jeździłem Omegą z systemem bose i ta jakość mi wystarczyła. Jeszcze wcześniej miałem Mondeo na fabrycznym nagłośnieniu i też było dobrze.
Nie chciałbym nic kombinować z drzwiami by nie pourywać zatrzasków w tapicerce, więc zastanawiam się czy na początek sama zmiana radia by nie polepszyła jakości dźwięku. Obecnie mam radio "Elba" a mogę je zmienić na JVC KD-LX 10R. Czy ten zabieg coś pomoże?
Czy w kostce mam cztery kanały, czy tylko dwa (Elba jest dwukanałowa)?
Głośników mam na pewno 6 - czy gwizdki są z tyłu - nie wiem.
Nie wymagam cudów, ale czasem chciałbym zagłuszyć własne myśli, ale słuchając głośno nie chciałbym cierpieć słysząc jak głośniki nie wydalają.

Kolejna sprawa - to nie mam kodu do radia. Poprzednik też nie posiada. Da się ten kod jakoś usunąć komputerem by przy późniejszej sprzedaży auta zostawić znów Elbę a zabrać lepszy sprzęt?
Reklama

13-10-2016, 23:58
Post: #2
RE: Poprawa jakości dźwięku
Jeżeli masz głośniki w bagażniku to masz 4 kanały jak nie to chyba 2 kanały, kiedyś poruszaliśmy ten temat ale nie pamiętam już czy wszystkie tak miały. Zmiana radia powinna poprawić dźwięk chociaż nie wiem jakie ma funkcje JVC, osobiście wybrałem Pionieera ponieważ ma regulację odcięcia niskich tonów dzięki czemu głośniki nie charczą i nie są katowane.



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
14-10-2016, 01:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2016 01:32 przez kalamb.)
Post: #3
RE: Poprawa jakości dźwięku
Drzwi w Sharanie (i innych SGA) to jedna wielka dziura. Dopóki nie zrobisz wytłumienia drzwi zmiany radia niewiele pomogą. Jeśli masz głośniki w strefie "bagażowej" to masz cztery kanały. Woofery L + P w przednich drzwiach i tweetery na podszybiu. Woofery w tylnich i tweetery w klamkach i mid/hi w boczkach trzeciego rzędu a te spięte są z tymi w tylnich drzwiach.
Co do tapicerki drzwi... niczego nie poobrywasz gdy po odkręceniu śrub w klamkach szarpniesz od dołu do góry cała tapicerkę powinna ładnie wyskoczyć z uchwytów spinek. Wymiana głośników tez niewiele zmieni zważywszy ze fabrycznie był montowany Blaupunkt i te głośniki grają dobrze tylko trzeba stworzyć im warunki. No chyba ze są mocno skatowane.
Elba to już "archiwum" ;-) i nie zawracałbym sobie nim głowy ( możesz poszukać w necie są fachowcy którzy być może podadzą Ci kod lub konieczna będzie wizyta u speca ). Ten model JVC tez już orłem nie jest swoje lata ma.
14-10-2016, 08:42
Post: #4
RE: Poprawa jakości dźwięku
Osobiście mam za sobą kompleksową modernizację audio, ale zacząłem od wymiany radia na Pioneer DEH UBB 1600, poprawa była duża wiec polecam od tego zacząć. Co do kodu, da się go odczytać, ja płaciłem za to 40 zł.



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
14-10-2016, 09:41
Post: #5
RE: Poprawa jakości dźwięku
Może to jest jakoś uzależnione jaką wersje auta się ma. Ja mam radio MDF i muszę powiedzieć że b.ładnie to wszystko gra ,bez żadnej modyfikacji. Dało się zauważyć że te radia Elba nie maja juz tak ładnego brzmienia to fakt. Mimo wszystko proponuje sprawdzic czy wszystkie głosniki masz sprawne i dopiero potem robić jakieś mody. Nie wydaje mi sie że jest potrzeba wygłuszania drzwi dla zwykłego lekko wymagajacego użytkownika SGA . Ale to już indywidualnie.
14-10-2016, 10:58
Post: #6
RE: Poprawa jakości dźwięku
Sciagnac tapicere i chocby troche wytlumic przy glosniku matami i co wazne to dokrecic srubki od mechanizmow szyb itp bo tam to tez telepie. Przy okazji przesmarowac linki itd. Glosniki przykrecic mocno.
El-chameleon ma dosc dobra jakosc bo tez mialem kiedys to radio tyle ze model 30. Kiedys to topowa wersja byla jvc. Brak mp3 ale dziala super no i panel chowany symulujacy brak radia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-10-2016, 11:44
Post: #7
RE: Poprawa jakości dźwięku
Z JVC jestem bardzo zadowolony, bo grał mi już w kilku samochodach. Jakość dźwięku z chameleona była dla mnie satysfakcjonującą na seryjnym nagłośnieniu w Mondeo, omedze A, B bez bose, a jak zapiąłem do B z bose to już był cud - miód, dlatego myślałem, że i tu mnie usatysfakcjonuje.
W takich układach jak się ociepli (czyli na wiosnę) to rozbieram tapicerki i wygłuszam. Mam tylko nadzieję, że nic nie połamię...
Mata bitumiczna BOLL wystarczy czy będę musiał robić wnętrze z pianki akustycznej, a reszta matą?
I jeżeli tylko mata to czy wystarczy jedna warstwa czy trzeba kleić na krzyż, ewentualnie na zakładkę?
I tak mniej więcej ile m2 maty będzie mi potrzebnych na przód i osobno na tył?
14-10-2016, 12:21
Post: #8
RE: Poprawa jakości dźwięku
bitmat.pl doradzą, oblicza, rabat dadzą Wink Sorki za reklamę.



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
20-10-2016, 10:59
Post: #9
RE: Poprawa jakości dźwięku
(14-10-2016 11:44)kaskader83 napisał(a):  W takich układach jak się ociepli (czyli na wiosnę) to rozbieram tapicerki i wygłuszam. Mam tylko nadzieję, że nic nie połamię...
Mata bitumiczna BOLL wystarczy czy będę musiał robić wnętrze z pianki akustycznej, a reszta matą?
I jeżeli tylko mata to czy wystarczy jedna warstwa czy trzeba kleić na krzyż, ewentualnie na zakładkę?
I tak mniej więcej ile m2 maty będzie mi potrzebnych na przód i osobno na tył?

Połamać to tam można spinki - a i tak radzę kilka kupić choćby po to żeby wymienić na świeże - groszowy temat…

Mata - sugerowałbym zdecydowanie matę BUTYLOWĄ - nie bitumiczną … Smile)
Kleisz powierzchnię poszycia zewnętrznego - nie musi być zakładek, ani żadnych kombinacji, po prostu pasek obok paska… potem wypadałoby zamknąć komorę drzwi, czyli zasłonić tą wielką dziurę "technologiczną" i na to położyć jeszcze matę - dopiero teraz piankę.
Do środka drzwi pianki dawać się nie powinno.

Na takie solidne wytłumienie i zamknięcie pary drzwi - 2,5m2 .



01-03-2017, 10:44
Post: #10
RE: Poprawa jakości dźwięku
Pytanie, zmieniłem dziś głośniki w drzwiach tył i jest porażka. Głośniki to Pioneer Ts-G1711i. Grały wcześniej w mercedesie i dawały fajne brzmienie a tu pudło, zero basu. Czy wyklejenie drzwi matami chodź trochę pomoże?Może ktoś ma jakieś foto takiego zabiegu w sharanie? Jest sens rzeźbić w tych drzwiach?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Radio - działa ale nie ma dźwięku vwsharan2001 4 10,001 09-05-2016 20:43
Ostatni post: vwsharan2001
  Poprawa akustyki skimir 7 4,875 01-10-2013 17:05
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name