Ocena wątku:
Wiązka tylnej klapy - temat zbiorczy
14-04-2012, 09:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2012 14:51 przez sharanista.)
Post: #1
Wiązka kabli klapy bagażnika
Witam mam dość pilny problem do rozwiązania otóż sprawa wygląda następująca mam Sharana MK I ostatnio tył wjechała mi przemiła pani ..... oszczędzę wam szczegółów. I tak po zdemontowaniu klapy tylnej do malowani okazało się ku mojemu przerażeniu ze po prawej stronie klapy znajduje się wiązka a kablami (poniedzy klapą a semochodem) i jest ona w tragicznym stanie, przynajmniej połowa kabli poprzerywana - goła a pod napięciem. Żeby było śmieszniej w klapie wszystko działa po za centralnym zamkiem który nie reaguje na pilota. Czy ktoś może mi napisać mniej więcej jaki kolor kabla do czego ma iść bo z tego co widzę to już jakiś magik tu paluchy wkładał, a nie ukrywam nie chciałbym żeby się auto wypaliło.


Załączone pliki Miniatury
   
Reklama

14-04-2012, 12:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2012 13:05 przez piotrek_1980.)
Post: #2
RE: Postrzępina wiązka kabli
Patrzyłeś w szukajce? było to na 100 %. Ja u siebie wszystkie przecinałem i lutowałem na nowo. Inne wyjścia są tymczasowe. Ponadto to jest stała bolączka trojaczków. Każdy post gdzie ktoś pisze o niedziałających światłach, wycieraczce lub rzeczy elektrycznej w klapie bagażnika dotyczy w większej połowie przerwanych przewodów.

Poluźnij instalację całą wiązkę od wewnątrz auta przy słupku prawym i od klapy bagażnika - musisz do tego pościągać te plastiki. Powysuwaj je na zewnątrz w tym miejscu gdzie się oberwały, poprzecinaj każdy i polutuj nowe kawałki. Pasuje mieć przewody tej samej grubości bo np. od przeciwmgielnych jest grubszy a od podświetlenia tablicy jest cieńszy. Do tego wsadź na nowo polutowaną wiązkę w kawałek (około 20 cm) węża ogrodowego w tym miejscu gdzie się załamują i masz temat z głowy. Jak jakieś szczegóły będziesz potrzebował - pisz.
Nie jest to trudne jeżeli masz lutownicę i 4ro paka Smile . Zrobisz spokojnie jak nawet nie jesteś elektrykiem.
14-04-2012, 13:07
Post: #3
RE: Postrzępina wiązka kabli
Właśnie cały paradoks polega na tym że światła działają wycieraczka też a są kable prowadzące do nikąd w których jest prąd. OK postaram się coś wyszukać / wygoglować.
14-04-2012, 15:03
Post: #4
RE: Postrzępina wiązka kabli
Ale nie patrz i nie przejmuj się do czego jest poszczególny kabel. Być może, że narazie wszystko ci działa bo nie są całkiem poprzerywane ale z czasem zaczną się ze sobą stykać będą robić się zwarcia i wywalać nawet bezpieczniki.
Zdemontuj osłonę plastikową słupka po prawej stronie patrząc od tyłu samochodu. Wcześniej musisz odkręcić prowadnicę pasów. Wiązka kabli będzie przypięta czarnymi spinkami i doklejona materiałową czarną taśmą. Poluźnij ją/odczep. Póżniej to samo zrób w klapie bagażnika. Musisz zdemontować tą obwódkę/maskownicę która jest wokół szyby tylnej. Jak będziesz rozbierał uważaj na przewody do światła STOP za szybą żebyś nie urwał. Masz tam kostkę wypnij ją. Jak ściągniesz tą maskownicę wokół szyby tylnej zrób to samo z wiązką kabli co w słupku czyli zaczepy/taśma. Po tym wysuń wiązkę od strony słupka i pokrywy bagażnika tak że wysunie ci się tam gdzie są połamane. Zrobisz to po to żeby mieć więcej miejsca do manewru przy kablach, żeby je sobie spokojnie rozdzielać i pojedynczo lutować. Czyli obcinaj po jednym kablu lutuj i przekładaj na bok. Ja obcinałem tak około 10 cm. Tak że oba lutowania nie były centralnie na miejscu łamania. Tam gdzie łamała się przy zamknięciu wiązka był ,,czysty kabel".Nie pamiętam ile ich tam jest ale koło dziesięciu. Jak przelutujesz wszystkie utnij sobie zwykłego węża ogrodowego trochę dłuższego jak długość lutowanych kabli. Przetnij go wzdłuż, włóż w to polutowane kable i obwiń lekko taśmą izolacyjną. Nie za wiele bo będzie za grubo. Wystarczy lekko żeby ci kable nie wypadały.Węża musisz dopasować w ten sposób, żeby ,,nie ciągnął" kabli jak będziesz zamykał bagażnik.
No i pierwszy objaw najprawdopodobniej urwany kabel od siłownika zamka klapy masz. Jak je przelutujesz podejrzewam że centralny na klapę wróci.

I pamiętaj kable muszą być tej samej grubości. W każdym sklepie elektryczym je kupisz.
Heh. Spisałem sie strasznie ale masz opisane ,,na zero".
14-04-2012, 20:03
Post: #5
RE: Postrzępina wiązka kabli
Ale jak widzę to twoje zdjęcie to aż dziwię się że nie chodzi ci tylko centralny
09-08-2014, 21:02
Post: #6
wiązka klapy tył sharan 2001
witam. szukam i szukam i nie mogę znaleźć. potrzebuję informacji (schematu) wiązki do klapy tył. mam problem z ogrzewaną szybą tył, bezpieczniki ok a szyba nie grzeje.
gdy włączam włącznik czy nie powinno być kliknięcia jak w przekaźniku??
09-08-2014, 21:15
Post: #7
RE: wiązka klapy tył sharan 2001
Nieodpowiedni dział!. O wiazce bylo cprawda ale raczej o jej ustarkach. To raczje temat zwiazany z ogrzewaniem tylnej szyby inie wiem po co wyprzedzac fakt z wiązką. W slupku masz wtyczke i tam bym zaczal od sprawdzenia czy dochodzi prad.

Zamykam z podowdu zlego zalozenia tematu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-09-2016, 15:21
Post: #8
Wiązka tylnej klapy Galaxy, 1997r
Witam. Mam problem z uszkodzoną wiązką tylnej klapy ( jak wielu posiadaczy tych fajnych autek ). Znalazłem taką do wymiany ale jest z sharana 2001r. Proszę więc szanownych forumowiczów o podpowiedź czy taka wiązka będzie pasowała do mojego Galaxy 2.3 z 1997r. Huh
19-09-2016, 18:16
Post: #9
RE: Wiązka tylnej klapy Galaxy, 1997r
Nie zmieniaj siekierki na kijek. Wymień same kabelki bo tak to pewnie już przy przekladce popekaja te kable.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-09-2016, 18:25
Post: #10
RE: Wiązka tylnej klapy Galaxy, 1997r
wymien kable ale troszle dalej w klapie i problem rozwiazany....szkoda kasy na druga wiazke mosesz taka kupic jak masz albo mniej napeknieta
 Thanks given by: siwy621




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy grzegorz79 123 39,960 08-07-2022 18:25
Ostatni post: petec
  Naprawa silniczka wycieraczki tylnej SGA MK II maly_dawidek 8 10,955 01-04-2022 16:07
Ostatni post: micles
  Wiązka dodatkowego aku liternik 6 1,662 21-01-2022 00:51
Ostatni post: kalamb
  Jak poprowadzić instalację do tylnej kamery? m-blue 2 741 21-12-2021 07:51
Ostatni post: bialekmleko
  Wiązka drzwi w przelotce - uszkodzenia/naprawa/pin-y itp. temat zbiorczy m-blue 62 19,280 20-12-2021 20:02
Ostatni post: kalamb
  Wiazka silnika 1.8t ajh Julek1990 3 1,068 28-10-2020 18:12
Ostatni post: kalamb
  Światła awaryjne - wątek zbiorczy adam 14 4,056 15-11-2019 11:58
Ostatni post: Czerwony
  Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy agaikarol 157 55,584 12-07-2019 04:15
Ostatni post: wesol
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 31,360 10-05-2019 21:50
Ostatni post: tolus24
  Duży pobór/upływ prądu, grzanie się przewodów/elementów instalacji itp. - temat zbiorczy junak1956 106 30,889 01-04-2019 00:49
Ostatni post: loboloco

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name