Ocena wątku:
Zamek tylnej klapy/elektryczne otwieranie - temat zbiorczy
29-08-2016, 16:47
Post: #11
RE: zablokowana tylna klapa
Tylna klapę powinieneś otworzyć nawet bez specjalnych narzędzi. Podhaczasz klucxykiem-grotem tam w zatrzasku i otwierasz klapę.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

29-08-2016, 17:16
Post: #12
RE: zablokowana tylna klapa
WItam

nie daje rady,
Problem że nie moge znaleźć szczegółów jak ten zamek działa.

https://www.drive2.ru/l/1787575/ tu trochę widać jak wygląda zamknięty

widać rygiel na dole pomiędzy tymi dwoma ramionami, jak zaglądam przez szpare od wewnątrz to widze że przy mocnym parciu na dzwi ten rygiel przesuwa się w lewo, wchodzi do lewego ramienia i lekko klapa się uchyla, ale niestety nie na tyle by puścić.

tu musi być coś zablokowane w samym mechaniźmie.

zakładam że przy sprawnym zamku jak pociągne za klape ten rygiel chowa się w ramie i blokuje do następnego trzasnięcia klapą, potem otwarcie zdejmuje tylko blokadę rygla, to u mnie działa, to samo mogę osiągnąć ręcznie przez otwór rewizyjny.

Pozdrawaim
08-09-2016, 14:26
Post: #13
RE: zablokowana tylna klapa
W celu zamknięcia wątku przyzam się co było prawdziwą pryczyną

oczywiśći zaczym do deto dotarłąm zarwałem tapicerke z dzwi i odkręciłem zamek, nie było to trudne nawet przy zamkniętej klapie.

niestety po wyjęciu zamka, oczywiście nic tu nie blokowałe, dzwi dalej nawet nie drgnęły.

trzeba było tylko użyć jeszcze więcej siły zapierająć się od węwnątrz i pchając klape nogami by puściła.

okazało się że coś mi się wylało na uszelke i pięknie się poprowadziło po całej na dole klapy i idealnie przykleiło.

może i banalne ale narobiło kłopotu i naprawde dużo siły trzeba było by puściło.

Podrawiam
24-08-2017, 16:25
Post: #14
Zamek klapy do Sharana 2010
Witam,

Jak w tytule - mam Sharana z 2010 r. MKII i padł mi zamek elektryczny klapy bagażnika. Objawy są takie, że po naciśnięciu przycisku słyszę terkotanie ale klapa się nie otwiera. Mechanik stwierdził, że silnik w zamku jest zepsuty i kazał mi szukać nowego zamka.
Numer części: 7P0827505 E. Na allegro ani w znajomych miejscach z częściami używanymi nie mogę namierzyć tej części.
Czy ktoś z Szanownych forumowiczów może mi pomóc gdzie mogę dostać taką część (oprócz ASO oczywiście Sad )? Najlepiej w Warszawie lub okolicach ale wysyłka też wchodzi w grę.

Może mieliście też taki problem i poradziliście sobie z tym jakoś inaczej?
Będę wdzięczny za każdą informację w tej sprawie.
Dziękuję.
24-08-2017, 16:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2017 16:51 przez Maciej_F.)
Post: #15
RE: Zamek klapy do Sharana 2010
Witam

zamek chyba ma wiele modyfikacji bo ta literka na końcu się często zmienia

http://www.oemepc.com/vw/part_single/cat...g/o#sec_27

Przeważnie literka mówi o zmianach konstrukcyjnych i unowocześnieniu wyrobu . I są to w wielu wypadkach zamki zamienne
W/g VIN-u samochodu można by się pokusić co można dać za ten z literką E

Widać zresztą że ten E jest wycofany od 2011 r i trzeba znaleźć coś z literką wyższą .
26-08-2017, 06:41
Post: #16
RE: Zamek klapy do Sharana 2010
tutaj masz
dzwoń i pytaj czy pasuje

http://allegro.pl/vw-sharan-touareg-zame...57739.html
26-08-2017, 19:24
Post: #17
RE: Zamek klapy do Sharana 2010
To tu masz taniej .:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6770396039
A każdy handlarz powie , że i tak pasuje .
02-09-2017, 23:08
Post: #18
RE: Zamek klapy do Sharana 2010
Ani ten

http://allegro.pl/vw-sharan-touareg-zame...57739.html

ani ten

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6770396039

nie będą pasowały Sad Miałem takie zamki w ręce i to inna część.

Dzięki @Maciej_F za podesłanie linka do zestawienia części. Z zestawienia wynika, że jedyną częścią wymienną do tej z literką E jest literka G. Kupiłem taki zamek, założyłem i śmiga aż miło.
Dzięki jeszcze raz!
05-10-2017, 18:58
Post: #19
Nie działa zamek klapy bagażnika (elektrycznej)
Witam.
Uszkodził mi się zamek klapy elektrycznie otwieranej (chyba zostało uszkodzone poprzez domyk na siłę).

Odblokowałem zamek ręcznie i siłowniki zamykają i otwierają klapę góra/dół ale nie jest ona zabezpieczana poprzez zamknięcie siłownika zamka. Na wyświetlaczu deski rozdzielczej prezentowana jest grafika sygnalizująca o niedomknięciu klapy bagażnika. Podejrzewam, że nie dochodzi napięcie do niektórych obwodów klapy bagażnika ponieważ przestały również działać światła pozycyjne umieszczone w klapie. Oświetlenie wewnętrzne, które jest od środka umieszczone w klapie działa.

Czy ktoś się orientuje co może być przyczyną tej usterki?
Czy jest ktoś w stanie wskazać lokalizację i oznaczenie bezpieczników od obwodów klapy bagażnika?
Czy w VW Sharan jest zabezpieczenie otwarcia klapy bagażnika przy podpiętej przyczepce do haka?

Auto: VW Sharan 2014
05-10-2017, 20:08
Post: #20
RE: Nie działa zamek klapy bagażnika (elektrycznej)
kolego sprawdź przelotkę między klapą a karoserią czy wszystkie przewody są całe,następnie sprawdź czy mikro styk w zamku jest ok,jeśli chodzi o podpiętą przyczepkę to raczej nie ma to żadnego wpływu,jest zabezpieczenie klapy na zasadzie takie że jak ruszysz autem i się zatrzymasz to dopóki nie otworzysz żadnych drzwi to nie otworzysz klapy (takie zabezpieczenie żeby nikt ci na skrzyżowaniu nie otworzył klapy jak się zatrzymasz)



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  sworzeń na końcu elektrycznego siłownika klapy nielepicegmailcom 1 494 26-10-2022 21:51
Ostatni post: Stefano
  Klapy tył Sharan Alhambra różnice Maciej_F 12 2,915 08-03-2021 15:57
Ostatni post: Maciej_F
  Tylna klapa - otwieranie nogą pitry 6 2,499 29-07-2019 10:47
Ostatni post: Maciej_F
  Akcja serwisowa: siłowniki klapy billykrakow 4 1,740 27-11-2017 15:05
Ostatni post: Maciej_F
  Przycisk otwierania tylniej klapy Maciej_F 3 2,145 17-08-2016 19:09
Ostatni post: mwlodarc

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name