Ocena wątku:
Zamek tylnej klapy/elektryczne otwieranie - temat zbiorczy
25-04-2015, 19:43
Post: #1
Elektrycznie otwierana klapa bagaznika
Witam
Chciałem zamontować w swojej Alhambrze 2014 elektrycznie otwieraną klapę bagażnika i chciałbym prosić o pomoc. Nie wiem jak się do tego zabrać. Na początek może ktoś z forumowiczów wie czego będę potrzebował (jeśli to możliwe to z numerami). Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Reklama

25-04-2015, 20:44
Post: #2
RE: Elektrycznie otwierana klapa bagaznika
Jedz do aSO i sie spytaj o to. Niech pryzgotuja caly kosztorys czesci z numerami i koszty czesci oraz koszt montazu. dostaniesz wszystko na tacy. Spodziewac sie raczje mozna ze nie bedzie tanio ani prosto. Zapewno bedzie programowanie ale oby sie obylo bez wymiany jakichs modułów itp spraw.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-04-2015, 07:10
Post: #3
RE: Elektrycznie otwierana klapa bagaznika
Na forum passata dokładali. Pewnie części będą podobne, ale sprawdź jeszcze na sgaf.de



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
 Thanks given by: mirek1967
27-04-2015, 22:58
Post: #4
RE: Elektrycznie otwierana klapa bagaznika
myśle, że temat gruby
3 guziki to dorobienia (klapa/konsola/pilot)
plus cała mechanika Sad
I jeszcze tak to dorobić żeby estetycznie wyglądało...
powodzenia Smile
 Thanks given by: mirek1967
12-08-2015, 11:32
Post: #5
RE: Elektrycznie otwierana klapa bagaznika
Dodam, że mechanika jest w dwóch miejscach:
-"elektryczne" siłowniki w miejscu klasycznych sprężyn gazowych
-elektryczny "dociąg" klapy

Do tego aktualizacja softu, bo jak masz hak i coś do niego podpięte, to automatyka klapy jest zablokowana.

Zgaduję, że koszty będą niebotyczne.
30-09-2015, 14:25
Post: #6
RE: Elektrycznie otwierana klapa bagaznika
Tutaj przynajmniej jest zestawienie elementów :
http://allegro.pl/vw-sharan-elektryczna-...89909.html

A cena ?? Czy warto pruć samochód ???
06-10-2015, 13:24
Post: #7
elektryczna klapa schemat
Potrzebuję schemat do podłączenia wiązki kabli do elektrycznego otwierania klapy. Może ktoś pomóc?
29-08-2016, 10:55
Post: #8
zablokowana tylna klapa
Witam

nie mogę otworzyć tylnej klapy,
słychać kliknęcie i zamek puszcza. czuje też że puśćił jakby pierwszy stopień ale nie moge otworzyć,
po docisnięciu czuję też że ostatni stopień się blokuje i klapa jest dobrze zamknięta.

wygląda to tak, jakby fizycznie coś blokowało, jest tu drugi stopień blokady który też musi puścić ?
jest prawdopodobne że coś mi wpadło do zamka.

nie wam jeszcze czy mam błędy ale to mało ważne , przede wszsytkim chce otworzyć klape.

jest może jakieś awaryjne otwieranie od wewnątrz ?

jakieś inne pomysły ?

Pozdrawiam
29-08-2016, 11:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2016 11:09 przez Maciej_F.)
Post: #9
RE: zablokowana tylna klapa
Tak jest otwieranie awaryjne . Taka klapka w tapicerce . Jeszcze nie musiałem tego używać . Ale po zdjęciu klapki jest dostęp do gołego zamka . Ale co dalej ?
A tu masz zdjęcie .
Acha mi jak ostatnio klapa zgłupiała , docisnąłem do zamknięcia , zamknąłem samochód z pilota i po minucie otworzyłem .
Nic ci nie podeszło pod klapę ? jakaś szmta , pasek , papier ?

   
29-08-2016, 16:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2016 16:41 przez billykrakow.)
Post: #10
RE: zablokowana tylna klapa
Witam

no niestety. za pomocą tej opcji jestem w stanie zrobić to samo co teraz (to zadziała jak nam elektryka siądzie a z tym u mnie OK), puszcz mi pierwszy poziom bolokady, klapa trochę się uchyla ale nie otwiera, mocno pchając ją od wewnątrz moge uchylić więcej ale to wszystko, widać że o ten metalowy boleć jest zahaczony jakby haczyk, który przy pchaniu klapy troszkę się uchyla ale to wszystko.


odkręciłam 4 śruby na tapicerce ale narazie się poddałem, szukam w necie jakiś instrukcji

Pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  sworzeń na końcu elektrycznego siłownika klapy nielepicegmailcom 1 503 26-10-2022 21:51
Ostatni post: Stefano
  Klapy tył Sharan Alhambra różnice Maciej_F 12 2,956 08-03-2021 15:57
Ostatni post: Maciej_F
  Tylna klapa - otwieranie nogą pitry 6 2,526 29-07-2019 10:47
Ostatni post: Maciej_F
  Akcja serwisowa: siłowniki klapy billykrakow 4 1,803 27-11-2017 15:05
Ostatni post: Maciej_F
  Przycisk otwierania tylniej klapy Maciej_F 3 2,153 17-08-2016 19:09
Ostatni post: mwlodarc

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name