Ocena wątku:
AYL-Jak podnieść moc 2.8 v6
28-08-2016, 03:17
Post: #11
RE: AYL-Jak podnieść moc 2.8 v6
Raczej nie bo z tego co wiem silniki stosowane w Phaetonie z Rodziny VR6 były TSI takie jak w tym PDF .

http://www.natef.org/NATEF/media/NATEFMe...SI-SSP.pdf

https://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Phaeton

Pozdrawiam .

;;Czy ktoś się orientuje czy silnik 3.2 z phaetona współpracował by z komputerem z AYL?



Reklama

20-10-2018, 22:21
Post: #12
RE: AYL-Jak podnieść moc 2.8 v6
Ja mam jedno pytanie odnosnie silnika v6 2.8 4motion. ktos powiedzial ze zwiekszyc moc mozna poprzez zamontowanie do niego kompresora. Owszem mozna uturbic ten silnik do 350 km jak na facebooku gosc uturbil sharana ale turbo lapie powyzej 2000 obr natomiast kompresor lapie od dolnych obrotow juz. czy jest mozliwosc wsadzenia kompresora na pasku jak to ktos powiedzial z dzialu tuningowego aby przyspieszyc moment ? i w jaki sposob ?



SHARAN 2.8 V6 4motion 204KMHeart
22-10-2018, 19:44
Post: #13
RE: AYL-Jak podnieść moc 2.8 v6
Aleś się uparł na robienie z sharana wyścigówki... :-)

Wstawienie turbo to wielka rzeźba wymagajaca modyfikacji grodzi kosztem miejsca na nogi pasażera.
Natomiast kompersor? Pewnie widziałeś jak wyglada silnik w komorze w sharanie, ile tam zostało miejsca. Teraz zobacz jak wygląda kompersor od silnika podobnej pojemności (nie patrz na kompresorki od 1.4), zobacz jak powinien być mocowany (wymaga napędu paskiem) i teraz przemyśl gdzie go można by było tam upchnąć...

Może dla „projektu” da się zrobić wszystko ale ile to bedzie kosztować?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
22-10-2018, 20:01
Post: #14
RE: AYL-Jak podnieść moc 2.8 v6
Ten silnik sam w sobie już ma dość więc jakoś słabo widzę jego jeszcze podkręcanie. Lepiej kasę trzymać na ewentualne naprawy. Zresztą robiąc go trzeba taki silnik mocno odświeżyć, przygotować pod tą moc. Co zrobisz ze sprzęgłem i dwumasa? Tak pi razy drzwi to trzeba troszkę kasy na to przeznaczyć. Nawet sam chiptuning benzyn jest już droższy jak diesla. Tak więc powiedzmy że ktoś by ogarnął temat zrobienia jednomasy ze sprzęgłem za gdzieś 3000 zł do tego powiedzmy tak w połowie chałupniczym sposobem montaż turbo, wydechu to gdzieś że 4000 do tego orurowanie intercooler z 1000. Świnka by jakoś sterować turbina i silnikiem to tysiąc i jeszcze wtryski wydajniejsze i pompa paliwa to już nie liczę ale blisko tysiąca. Ile tuner weźmie za strojenie? Ze dwa patyki jak nic. Już jest osiem tys. Myślę że dycha to będzie mało. Ludzie tuninguja 1.8t tuninguja czy tam też 2.0 tsi. Też sporo kasy laduja.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name