Ocena wątku:
7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
13-08-2016, 10:51
Post: #31
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam.Kolega wesol prawdę pisze -nie ma aut idealnych a my chwalimy swoje SGA bo wiemy co mamy-może nie są to auta bezawaryjne ale też nie są to totalne kible-chyba, ze ktoś trafi kibla i nad nim się użala- ale "widziały gały co brały"Kolega loanne pyta co kupić w granicach 15.000 zł-bierz kolego z grupy SGA a nie będziesz narzekał-chyba,że trafisz na "totalnego kibla" -ale i od tego można się uchronić -prześlij zdjęcia -pochwal się na forum propozycją zakupu -na pewno koledzy z forum pomogą i doradzą- może ktoś z tego forum sprzeda swojego SGA w tych pieniądzach i w dobrym stanie-a to że piszemy o awariach innych modeli to tylko "ku przestrodze" aby w "ciemno" nie kupić a potem kasę ładować w "kibla"Ja osobiście jak bym miał te 15.000 zł do wydania na samochód na pewno szukałbym coś z grupy VW.Ale kasy nie mam więc jutro biorę od syna starą Zafirę i też będę jeździł- jak długo to czas pokaże- na razie Opel idzie do blacharza na "łatanie dziur" /za 1000 zł/.
Reklama

13-08-2016, 11:12
Post: #32
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
A ja jak bym miał kupować drugi raz to za te pieniądze kupiłbym Vw T4 Caravelke lub Multivana z ostatnich lat produkcji. Moze mniej komfortowe i wiecej pali ale mam sporo gratow do tego modelu. I nie ma takich tandetnych rozwiazan jak w SGA. No i lepsze blachy itp. mozna to sie rozpisywac ale to dla zainteresowanych zakupem.
Zreszta duzo osob tu na forum z tego co kojaze mialo wczesniej na utrzymaniu Vw T4.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
13-08-2016, 12:10
Post: #33
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
T4 w tej cenie i w tym stanie to raczej nie dostaniesz co sga. Juz te oba auta ciężko ucelowac w miarę dobre. T4 to już stary kibel coś jak sga przedliftowe. Nie było tam silników pd co świadczy o archaicznosci. Oczewiscie to jest czasami jako plus a czasami jako minus. Nie było tam rez żadnego 1.9 tdi nad czym ubolewalbym. 2.5 tez drogie i wcale nie takie bezawaryjne. Rdza bierze T4 tez tak samo jak inne VW. Poprostu bywa czasami lepszy okaz a czasami gorszy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-08-2016, 11:06
Post: #34
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Ceny niektórych zadbanych T4 Caravalle czy tej Californi są na poziomie podst. wersji T5 które mają nową bude i świerzo wyglądają ....
14-08-2016, 15:39
Post: #35
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Świeżo wyglądają ale pogadaj z tymi co sie przesiedli z T4 na T5 to tylko narzekania sa. Jest lepszy komfort i wygląd ale nie bezawaryjność. Nawet głupi przykład wymiana szczotek do wentylatora dmuchawy przód, w SGA załatwiłem z trudem szczotki ale do T5 gotowe nowe silniczki sa. Zapomnij o jakiejkolwiek regeneracji. Jak w T5 nie wymienisz pompy wody to siądzie turbina i mozesz zatrzeć silnik ( 2,5Tdi ) tak ma,a wcześniejsze modele nic sie nie stanie. Sam tego doświadczyłem. Chyba bardziej udane sa 1,9tdi montowane w T5.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
14-08-2016, 15:53
Post: #36
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
A co.ma pompa wody do turbo w t5?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-08-2016, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2016 23:02 przez tolus24.)
Post: #37
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam.

W t5 z silnikiem 2.5tdi pompa wody jest umieszczona "wewnątrz silnika" i ma napęd poprzez koło zębate, co wiąże się z tym, że jest zewnętrznie "obmywana" przez olej silnikowy, na pompie są dwa oringi oddzielające układ chłodzenia od smarowania i niestety te uszczelnienia często zużywają się co powoduje mieszanie się płynu chłodzącego i oleju pogarszając właściwości smarne tego drugiego co teoretycznie pogarsza smarowanie wirnika turbiny i pewnie to "peters" miał na myśli, wiedział, że gdzieś dzwoni ale nie wiedział gdzie dokładnie Wink.

Pozdrawiam
14-08-2016, 22:54
Post: #38
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam.A to się Niemiaszki popisały! W Renault Major z silnikiem Macka V-8 również pompa wody była pędzona od koła rozrządu i również była wieczna walka z olejem w płynie chłodzącymi na odwrót-co się człowiek tego badziewia narobił! Nie ma jak to pompa pędzona paskiem klinowym!
14-08-2016, 23:56
Post: #39
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Dzięki tolus za objaśnienie. Wiedziałem ze jest tam coś namieszać w tych silnikach ale nie wiedziałem co. Rozrząd na kołach zębatych a nie na pasku czy łańcuszku okazał się dość dobry lecz skrywający inne wady.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-08-2016, 00:12
Post: #40
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam.

No niestety, takiego 2.5tdi jak rzędowa piątka w t4 w najmocniejszej wersji to już raczej nie zrobią. W tych 2.5tdi w t5 oprócz pompy wody, często też płyn przepuszcza chłodniczka oleju i chłodniczka egr jeśli jest na wyposażeniu.

Pozdrawiam




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name