Ocena wątku:
7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
11-08-2016, 17:17
Post: #21
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Powiedzcie mi ilu macie fachowców od strach juz 1.8 t z vaga. Ilu macie fachmanow od tych 2.0 Tsi ilu macie od tych 2.0 T Peugeota.? 10% mniej jak do vaga. Później będzie płacz jak się coś skiepszczy bo nikt nie naprawi albo zrobi ale za 3000 zł.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

12-08-2016, 00:15
Post: #22
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Co sie ma spieprzyć ?? Weź wesol zluzuj trochę bo niektórych twoich postów to się czytać nie da .....
Silnik jak silnik, jakaś technologia z NASA pomiędzy 1.8T z VAG'a, a 2.0T od francuzów ?? ..... Francuskie to zawsze miały problemy z układem zapłonowym w benzynie, aczkolwiek nie jest to nie wiadomo jaka awaria .....
Jak by człowiek miałby się kierować głównie silnikiem przy zakupie auta, to ja bym sobie kupił rower.
12-08-2016, 00:21
Post: #23
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
no na forum mamy tu wsparcie dl asilnikow 1.8t ta kduze z eporownywalne z tym wsparcien do tdi co nie?? A do francuza z silnikiem podobnym tez bedzie takie samo czy gorsze. KAzdy warsztat przydrozny wiesz co ci moze zafundowac z miejsca?? odczytanie bledow bo sobie praktycnzie kazdy kupuje jakiegos autokoma czy inny badziew i na tym sie konczy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-08-2016, 00:27
Post: #24
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Akurat silniki benzynowe czy diesla dCi od Renault to nie jest jakaś czarna magia, są w Lagunach czy Megankach i ludzie to ogarniają.
Kolega zapytał o alternatywy dla SGA to podajemy - proste.
12-08-2016, 06:17
Post: #25
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Ale podawales nie dCi tylko podawales 2.0 T czyli turbobenzyne jakas jak mniemam bo na necie oznaczenie 2.0 T uchodzi tak samo jak do 1.8T czy 2.0 T w oplu za benzyne. Ale i tak dziesiec razy latwiej ogarnac tdi jak dCi co nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-08-2016, 10:19
Post: #26
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Witam.A ja powiem tak: Panowie a co za auto jest "królową lawet"-RENAULT LAGUNA-a tak dodatkowo to nic na F.Opinię swoją podeprę tym,że swojego czasu latałem na niemcy renault trafic-było ok do pierwszych 100 tys.km-potem porażka- co kurs to podmiana-laweta i naprawy w serwisie-a to rozrząd,a to egr/elektryczny-a nie pneumatyczny/a to skrzynia biegów-po trzech latach szef go sprzedał bo nie dało się tym jeździć.W tym samym czasie szef kupił VW T-4 z silnikiem 2,5 TDI busa rocznik 2002 kolega nim jeździł cały czas,czasami ja też nim jeździłem-przez 8 lat auto ani razu nie stało w niemcowni-w tej chwili T-4 ma już 800 tys.przebiegu i nadal jeździ i ludzi wozi.Mimo to że stary szef nie chce go sprzedać bo to jest dla niego "0" kosztów-tylko jazda.Szef ma też jeszcze 3 inne renault trafic-ale wszystko nowe -dłużej jak 3 lata trafica nie trzyma-goni do ludzi-bo jak sam twierdzi trafic dobry jak nowy a po 300 tys km to same koszty, a nie zysk w firmie.A tak na koniec zapytam-w którym Renault espace były montowane silniki ISUZU z aluminiowymi blokami-prawdopodobnie takiego można wyrwać w dobrym stanie za marne pieniądze-tylko trzeba od razu odłożyć kupkę kasy na zapasowy silnik.
12-08-2016, 10:52
Post: #27
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Zawsze uważałem ze vw T4 jest to robot do pracy. I kazdy to powie kto sie troche w motoryzacji obywa. A silnik zwykly 'D" to juz w ogóle prosty jak budowa cepa.
Technologia TDI nie jest taka skomplikowana jak inna nawet juz silnik na PD jest bardziej zaawansowany. Jakies kabelki na wtryskach,potrzebne to komu jak zającowi dzwonek na polowaniu. No ale nie my projektujemy silniki. Ekolodzy biora gore nad wszystkim,ale jak sie przyjrzymy to wszystko jest 'sciema'.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
12-08-2016, 11:58
Post: #28
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Jędrek ta 3-litrówka z ISUZU to kibel totalny, zanim kupiłem Sharana to oglądałem takiego Espace na komisie chyba 2004 rok w takim full wypasie, że szok panorama dach itp. stał za jakieś ponad 9 tyś. właśnie z tym 3.0 dCi - te silniki mają jakieś duże wady konstrukcyjne np. przegrzewają się i po pewnym przebiegu grubo się sypią.
Były jeszcze montowane w Saabach i w Oplach - Vectra C i Signum jak sie nie mylę.
12-08-2016, 22:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2016 22:35 przez leoanne.)
Post: #29
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
Podobno za offtopy są punkty karne Tongue
A Panowie zamiast podać jakieś alternatywy dla zakupu 7os do 15k to gawedza o silnikach...
Możemy na temat??

A tak a'propos Sharanów to znajomemy w calkiem nowym szaranie na drodze podczas jazdy odpadlo kolo. Wcale śmieszne bo wiozl swoje dzieci :/
Podobno po 2000 vw zmienil dostawce czesci i el. konstrukcyjnych (na takiego z Chin) i od tego czasu Sharany już nie sa tak super jak te do marca/wietnia 2000 r.
(10-08-2016 23:49)andrew7800 napisał(a):  (silnik VR6 oraz w automacie nie wspominając o zużyciu benzyny sporo ponad 10l/100km).

Ale jak ma mniej palić??? Nawet przy mniejszym silniku taka gablota bedzie palić sporo ponad 10l. Ale nie wiem Wink może się nie znam Smile
12-08-2016, 23:35
Post: #30
RE: 7 osobowy Van do 15 tys. co polecacie?
te 3.0 isuzu co wystepowaly w oplach tez to mialy poczatkowe cos kolo 173 koni. Obsiadaly cylindry w nich i silnik do wymiany. Masakra z silnikiem bo cena kosmos a zdrowego praktycznie nie znajdziesz. PAmietam jak dzis cena ori filtra powietrza cos kolo 270 zl. Inne rzeczy wcale nie tansze. Pozniejsze silniki 3.0 isiuzu mialy cos kolo 184 koni i tez juz ponoc nie mialy problemow z cylindrami. Generalnie bardzo drogie utrzymanie.

Kuzyn kupil chyba ze 2 lata temu vivaro 2.0 rocznik cos kolo 2008 jesli sie nei myle. Kasy w neigo wladowal juz tyle ze skzoda gadac i holowania ze szwecji zaliczyl chyba trzy. Na koniec okazalo sie ze wal zatarty czy cos. Autko stoi caly czas przed domem bo sprzedac sie nie oplaca bo wtryski nowe zalozyl ( absolutnie nowe nie regenerowane) robiona glowica, egr nowy itd itd. Wpakowal w naprawe 14 tys. Smialem sie do lez. Ma jeszcze T5 2.5 tdi i T4 tez 2.5 tdi, peugota boxera jakiegos fiata tez dostawczaka i chyba cos jeszcze. ale vivaro mialo byc najlesze bo w niemcowni jezdzil tylko jako dostawca lekow do aptek. naprawde super stan. Sam sprowadzil bo keidys sprwadzal auta w duzych ilosciach i co sie okazalo?? kibel.

Co do auta w tej monecie to moze i byc SGA. Dobrych przedliftowych z AFN to juz nie ma po maja po prawei 20 lat i nastukane po 800 tys km. Jeszcze moze pare polifotwych zostlo nie zaoranych ale czy w tej monecie??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Jędrek Z




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name