Ocena wątku:
Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
17-07-2016, 16:45
Post: #1
Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Witam,
wyjazd się zbliża i chciałbym się Was poradzić nt kupna najchętniej platformy na rower na hak. Z góry proszę o nie polecanie bagażników w cenie powyżej 1000 zł. Zdaję sobie sprawę że marka Thule bądz jakieś Strady są najlepsze ale mnie zadowoli spokojne przewiezenie 2-3 rowerów. Moje pytania są następujące:
-jak to się ma do stabilności?
-jak to się ma do spalania?
-jak to się ma do prędkości? Rowery nie będą się zachowywać nie tak jak powinny?
A może ktoś z Was ma jakiś bagażnik i powie o nim? Z góry dzięki! Smile
Reklama

17-07-2016, 20:13
Post: #2
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Ja używam takiego
   
spinam gumami koła żeby się nie kręciły, co do spalania to nie patrzyłem do tej pory krótkie trasy tak do 200 km, prędkości też tu są ograniczone Wink jak nie znaki to sama droga nie pozwala. Osobiście stwierdzam, że bardzo wygodne.
17-07-2016, 21:37
Post: #3
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
lepsze na haku niż na dachu, takie jest moje zdanie.
18-07-2016, 14:01
Post: #4
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Tak ja tak samo uważam że najlepszy jest bagażnik na hak, okazało się że wypożyczyłem, teraz pytanie, do czego muszę się ograniczać jadąc z takim bagażnikiem?
18-07-2016, 21:56
Post: #5
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
No na pewno musisz pamiętać, że masz coś z tyłu i przez to jesteś dłuższy. Po za tym na pewno będą koła troszkę wystawać, więc i szerszy. Reszta to po prostu zdrowe myślenie, bo co prawda nie będzie zwiewać Tobie nic z dachu ale zawsze to masz trochę większą powierzchnię boczną no i trzeba zachować zdrowy rozsądek.
19-07-2016, 07:28
Post: #6
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Jadąc z platformą nie odczujesz różnicy w komforcie ,hałasie czy dynamice.Moja ponad 170 km/h wytrzymuje bez problemu. A mam na cztery rowery (3+1). Polecam jedynej słusznej firmy, są nie zniszczalne. Nie lubię dwa razy wydawać pieniędzy. Jedyny minus to cena. Swoją posiadam od pięciu lat.



"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
19-07-2016, 09:05
Post: #7
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Mam platformę na hak na dwa rowery. Trzeci jak trzeba ładuję do środka. Jestem w 100% zadowolony. Jest stabilnie, nic nie szumi nawet przy prędkościach autostradowych. Co do spalania to nie powiem, bo nie jeżdżę na tyle regularnie aby wyciągać wnioski.

Jeśli chodzi o ceny, to upolowałem Thule (wersję składaną, aluminiową, odchylaną - model Euroway ) w stanie idealnym (jak nowy), miał jedynie rozbitą lampę, za 650zł.
Oryginalna lampa kosztowała jakieś kosmiczne pieniądze więc zakupiłem komplet polskich lamp za 40zł - pasowało bez problemu bo mocowanie jest uniwersalne.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
19-07-2016, 13:35
Post: #8
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Czyli aż tak dużego problemu nie będzie Smile Kurcze tylko obawiam się że przy autostradowej 140 może się coś złego dziać, z tym że to nie jest jakiś markowy bagażnik ale najgorszy też nie jest, musiałoby chyba byc niezłe g z Chin żeby coś się poluzowało, czyż nie?
20-07-2016, 10:41
Post: #9
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Dziać się może zawsze. Moźe coś być uszkodzone, nie dokręcone. Wiadomo, im bardziej sprawdzony sprzęt to ryzyko mniejsze. Znajomy miał jakiś markowy bagażnik na rowery na dach i podczas jazdy do Chorwacji na autostradzie jeden rower odleciał w niebyt... Całe szczęście nikt za nim nie jechał. Jak sam stwierdził - po części była to jego wina, źle dokręcił uchwyt do ramy, pojawił się luz, napór wiatru i wibracje zrobiły resztę.

Ja, jak pierwszy raz zakładałem swój bagażnik na hak, to stwierdziłem - to nie ma prawa trzymać na dłuższą metę. Zakładam na kulę, zaciskam wajchą zrobioną z tworzywa sztucznego i wszystko - ale działa.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
18-10-2016, 06:53
Post: #10
RE: Proszę o pomoc w sprawie platformy na rower na hak
Panowie, a czy gdybym zamontował na tył, na hak taki jak ten tutaj uchwyt https://jx.pl/produkty/do-montazu-na-hak...rideon.htm

To czy w świetle polskich przepisów ruchu drogowego musiałbym montować na nim jeszcze tablicę rejestracyjną? Ta tylna nie byłaby przecież widoczna.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przegub i prosba o pomoc greg1978 2 52 24-03-2024 14:56
Ostatni post: wesol
  Tania poduszka silnika to tragedia. Proszę doradzić. marcin528@op.pl 8 3,265 02-05-2021 20:18
Ostatni post: marcin528@op.pl
  Proszę o rade w sprawie wymiany dwumasy sajmon 18 5,836 18-07-2016 20:27
Ostatni post: Bogos
  stuki w zawieszeniu prosze o pomoc!!! mateuszstrzegom 2 1,136 10-02-2016 21:54
Ostatni post: certa
  Klakson-nie działa - prośba o pomoc mirazz 8 5,053 08-06-2014 14:07
Ostatni post: moherydz
  Prośba o pomoc w wyborze opon badgerman 23 10,674 03-09-2013 21:37
Ostatni post: pagio1
  Jak wygląda Wasza podłoga(wnętrze) z przodu auta-proszę o fotki Peluś 12 6,415 25-03-2013 02:25
Ostatni post: piotto0
  Prośba o pomoc w rozstrzygnięciu problemu przy silniku???? marcinekw1 1 2,334 25-02-2011 14:34
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name