Ocena wątku:
vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
26-12-2016, 18:03
Post: #21
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Ja to powiem tak - gość od gazu przekonał mnie gadką o tym, że gaz waży 1,4-1,5 raza więcej od wody w zależności od proporcji propan/butan.
Zamontowanie większej butli da w tyłek też zawiasowi z tyłu. 65lx1,4kg? no plus butla, to już trochę waży, ale nie sprzeciwiam się takim działaniom.

Na butlę zgodziłem się 55l i tylko przypadkiem powieszona została 60l.

Dla ludzi o zdrowym rozsądku podgina się zawór - nie jest to działanie "po bożemu", ale jak ktoś ma w głowie resztki szarych komórek - będzie wiedział, że w lato nie tankować auta do pełna i nie odstawiać, bo wtedy gaz się rozpręża, ale już przed trasą jak najbardziej można - i zostańmy przy tym.

Wycinania, wstawiania i innych docinek nie chce, bo szkoda psuć oryginał.. jeszcze żeby mi to było niezbędne, to może bym zaryzykował. Trochę planowania i można tankować jak przedmówcy pisali "na każdym rogu". Co innego zagranica, ale tam będę jeździł tylko czasami, a czy to tak duża krzywda będzie 100km przejechać na benzynie? Nie wiem - przy rozsądnym operowaniu gazem po trasie nie jest to takie tragiczne auto - z Suwałk do Radomia średnia 10,3 paliwa, a na dwupasmówkach na prawdę próbowałem co auto potrafi. Napęd tylko na przód - troszkę bardziej oszczędne niż 4motion.

Wziąłbym i 4x4, ale się nie trafił.

Dobrze mieć po prostu coś w głowie, kupiłem takie auto ze świadomością jakie będę miał wydatki, więc zaskoczenia nie będzie. Sam gaz 3200 vs. 2300 do 1.8T, który miałem jako drugi to jest różnica.

Cieszmy się motoryzacją, nawet jeśli kosztuje. Teraz nie wyobrażam sobie Sharana z innym motorem niż obecny (może poza 1.8T), typowy czołg do przemierzania trasy, przy okazji jak już musiałem [...] kupić (dzieciaki), to chociaż uśmiech jest na twarzy..

pojeżdżę, popiszę się tu co i jak. Jak na razie cieszę się, że cieszymy się naszymi autami, no i możemy sobie pomagać przy naprawach.

Wesołych.



150KM -> 150kW Tongue
Reklama

26-12-2016, 18:32
Post: #22
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Zmien goscia od gazu bo w szkole mial dwoje z fizyki i z chemi. Jeden litr gazu lpg to wazy 0.52 kg. Czyli mniejwiecej te twoje 55 litrow gazu wazy niecale 30 kg. Dochodzi tylko butla. Poza tym przesada z ta waga bo sporo z nas ladowalo do bagaznika po 400 kg i wiecej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-12-2016, 20:15
Post: #23
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
Mój błąd - mówił 0,4-0,5. Wkradł się świąteczny % wesoł Blush



150KM -> 150kW Tongue
04-12-2018, 21:26
Post: #24
RE: vw sharan 2.8 vr6 204km - jak prawidłowo zamontować wtryski?
witam mogłby ktoś podsumować co najlepiej wrzucić do 2.8. kupiłem szwajcara rozbitego i czeka mnie za niedługo montaż gazy chciałbym się rozejrzeć co w okolicy mi zaproponują i co jest według was dobre i ewentualnie zapytać gości o te elementy. Pozdrawiam




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name