Ocena wątku:
2,0 BRT czkawka
24-03-2020, 14:41
Post: #21
RE: 2,0 BRT czkawka
Może wrzuć to pytanie na grupę SGA na fb
Reklama

24-03-2020, 14:52
Post: #22
RE: 2,0 BRT czkawka
Masz na myśli tą grupę?
https://www.facebook.com/groups/klubsga/
24-03-2020, 16:44
Post: #23
RE: 2,0 BRT czkawka
(24-03-2020 14:52)vmax-r napisał(a):  Masz na myśli tą grupę?
https://www.facebook.com/groups/klubsga/

dokładnie tak
24-03-2020, 17:27
Post: #24
RE: 2,0 BRT czkawka
Po mojemu to trzeba zaslepic egr, ewentualnie odłączyć. To że wywali błąd nie jest istotne bo po to to jest by zgłosić błąd. Wtedy testować obserwować czy są te objawy. Logi dynamiczne też by wypadało zrobić bo tak to bawiły się w zgadywanie.

Tego fejsa to kto prowadzi bo jakoś tak bez logowania chyba nie da się wejść?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-03-2020, 18:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2020 18:22 przez vmax-r.)
Post: #25
RE: 2,0 BRT czkawka
(24-03-2020 16:44)certa napisał(a):  
(24-03-2020 14:52)vmax-r napisał(a):  Masz na myśli tą grupę?
https://www.facebook.com/groups/klubsga/

dokładnie tak

Dzięki - już odnalazłem i zapodałem swój temat... Cool
Pozdrawiam Robert
(24-03-2020 17:27)wesol napisał(a):  Po mojemu to trzeba zaslepic egr, ewentualnie odłączyć. To że wywali błąd nie jest istotne bo po to to jest by zgłosić błąd. Wtedy testować obserwować czy są te objawy. Logi dynamiczne też by wypadało zrobić bo tak to bawiły się w zgadywanie.

Tego fejsa to kto prowadzi bo jakoś tak bez logowania chyba nie da się wejść?

Zgadywanka swoją drogą... ja nie mam tu nikogo by ogarnąc LOGi dynamiczne Cool. A jeszcze ta wszechobecna zaraza... Confused

Piszę, pytam, szukam wiedzy i pomocy. Ktoś z moich okolicznych mechaników wspominał mi o podobnym problemie - ponoć przyczyną była przedmuchana uszczelka kolektora turbo. Wymiana jej pomogła.
U mnie sączy się olej z tyłu silnika w okolicy turbo, tenże kolektor... tam gdzie mogłem to podociągałem nakrętki - reszta tak schowana, ze nie dojdę niczym tam by je podokręcać... i skończyły mi się pomysły.

Ale syczy, prycha czka - czyli może gdzieś w układzie chwilowa nieszczelność ??? Ale tylko w samym początkowym momencie załączania turbiny???

Doloty intercoolera pozdejmowałem, pozaślepiałem i sprawdzałem ciśnieniowo jak dętki w wodzie... oringi zielone są całe i mięciutkie - OK.

Pozdrawiam Robert
24-03-2020, 18:51
Post: #26
RE: 2,0 BRT czkawka
Nie, nieszczelność drobną tu nie ma nic do rzeczy. Zaslep ten układ egr to wyjdzie czy problem leży tu czy raczej w układzie paliwowym.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-03-2020, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2020 21:22 przez vmax-r.)
Post: #27
RE: 2,0 BRT czkawka
(24-03-2020 18:51)wesol napisał(a):  Nie, nieszczelność drobną tu nie ma nic do rzeczy. Zaslep ten układ egr to wyjdzie czy problem leży tu czy raczej w układzie paliwowym.

Racja.
Zrobiłem taki test:
wypiąłem wtyczkę z EGR-a, odpaliłem silnik i pojeździłem trochę.

Auto już NIE kicha,
jedzie płynnie w pełnym zakresie... zero szarpnięć, syknięć, kontrolek, błędów na pulpicie.
Tak więc przyczyna tej usterki - 100% USZKODZONY EGR.

P.s Dzięki wielkie za porady i sugestie Cool
24-03-2020, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2020 23:42 przez andrew7800.)
Post: #28
RE: 2,0 BRT czkawka
Czkawka w 2,0 tdi to wina egr. Też to miałem u siebie w Sharanie a kolega z forum w Alhambrze.Wink

Co do grupy na Face to siedzę na wszystkich. Wystarczy poprosić o dołączenie do grupy i moderator lub admin zaakceptuje.Smile



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
 Thanks given by: vmax-r
25-03-2020, 13:59
Post: #29
RE: 2,0 BRT czkawka
Witam,

Postanowiłem zobrazować tą usterkę - zamontowałem kamerkę pod maską.
Zdjąłem obudowę EGR-a tak by było widać mechanizm otwierania grzybka zaworu EGR.

I oto mamy potwierdzenie, że to EGR kicha... Cool

https://youtu.be/GWNRJzdhFSM

[video=youtube]https://youtu.be/GWNRJzdhFSM[/video]

Pozdrawiam
Robert
25-03-2020, 14:58
Post: #30
RE: 2,0 BRT czkawka
Egr nie ma coprawda dwóch stanów czyli otwartego i zamkniętego. Jak jedziemy że stała prędkością w miarę spokojnie nie że pedał w podłodze bo lecimy z prędkością maksymalną tylko tak spacerowo to EGR ma się co kilka sekund lekko otwierać. Podobnie sprawa się ma gdy puścimy nogę z gazu i zwalniamy czyli tzw hamowanie silnikiem robót to też się otwiera. gdy przyspieszamy, pedał w podłodze lub prawie w podłodze to EGR musi być w pozycji zamkniętej.
To tak mniej więcej powinno wyglądać. Jak są takie nerwowe ruchy zaworu EGR to znakiem tego potencjometr w środku w nim poprostu traci chwilowo sygnał. Czyszczenie egr to dwie sprawy tutaj bo raz że czyszczenie grzybka czyli części mechanicznej oraz czyszczenie części elektrycznej w 99% podobne jak się kiedyś czyściło potencjometry w radiach, wzmacniaczach bo trzeszczały.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: vmax-r




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name