Ocena wątku:
Centralny zamek - otwiera/zamyka wybiurczo, nie otwiera/nie zamyka wszystkiego, tylko niektóre itp.
15-04-2012, 23:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2012 19:45 przez spuki1.)
Post: #1
Centralny zamek nie zamyka tylnych prawychdrzwi.
W moim aucie centralny zamek nie zamyka tylnych prawych drzwi, słychać cetralny(robi 3 razy bzyk)ale nie zamyka .Rozbierałem drzwi i dalej nie wiem co to może być kupić nowy central czy jak?Miał ktoś taki przypadek.
Reklama

04-08-2012, 23:04
Post: #2
RE: Centralny zamek nie zamyka tylnych prawychdrzwi.
Problem rozwiązany,wystarczyło kupić używany sprawny zamek i po sprawie.Big Grin
16-08-2012, 09:55
Post: #3
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
Kolego żeby nie zaczynać od du...y strony, zacznij od sprawdzenia kabli w przelotce między słupkiem a drzwiami. Połamane kable są najczęstszą przyczyną tejże usterki w SAG.
Sam to przerabiałem parę tygodni temu.
Jeżeli kable są Ok, to mogą być mikrostyki lub silniczki w module otwierającym/zamykającym drzwi.
Najprościej sprawdzić podmieniając go ze sprawnych drzwi.
16-08-2012, 10:32
Post: #4
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
kable, kable i jeszcze raz kable...
16-08-2012, 21:48
Post: #5
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
(15-08-2012 22:21)przemo napisał(a):  Siemka. Mam problem w swoim sharanie. Centralny zamek nie zamyka lewych tylnych drzwi. Co może być tego przyczyną? Dodam, że słychać tak jak by je zamykał ale nie zamyka. Ewentualnie, jeśli centralka nie może ich zamknąć, to czy jest jakaś możliwość ich zamykania?
Vw Sharan 1.9 TDI, 90KM 1996r

A i żebym nie robił nowego tematu napiszę tutaj:
Ile kosztuje mechanizm elektrycznych szyb:
- Tylnej prawej
- przedniej lewej
- tylnej lewej

W lewej części mam ten mechanizm, jednak on nie działa ( możliwe, że został odłączony lub przerwały się kable, jednak wolę dmuchać na zimno i wiedzieć jakie koszta mnie czekają.).
Kolego ja tak miałem w swoim jak opisujesz i wyszło że centralny do wymiany bo już się skończył,kupiłem sprawny używany na allegro i po sprawie.
09-09-2012, 07:49
Post: #6
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
kurde mam to samo, silniczki smigaja a tyłu nie zamyka, raz zamknie raz nie ..zamykam recznie, póżniej jest tak że albo otworzy się albo ręcznie.
10-09-2012, 11:39
Post: #7
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
to nie rozwiązanie
przyczynę znalazłem.szukam części.
10-09-2012, 16:29
Post: #8
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
centralka zamka przy drzwiach kierowcy, podaje błedne komunikaty na pozostałe zamki.
03-12-2012, 15:45
Post: #9
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
i znów [automat-usunięto wulgaryzm]

raz zamyka raz nie

mimo wymiany centralki i co zauważyłęm że:

jak zamyka drzwi kierowcy to nie idzie implus na inne zamki
a nieraz nie mozna w ogóle zamknac nawet z klucza ;(

i nie wiem, chyba kupię nową centralke ale troszke kosztuje

a moze macie inny pomysł ?
05-12-2012, 00:42
Post: #10
RE: Centralny zamek- nie zamyka lewych tylnych drzwi
mając nadzieję że komuś może się przydać ta informacja podzielę się swoim problem; drzwi od kierowcy z pilota zamykają się co drugi raz, centralny zamek z drzwi kierowcy nie działa, dioda w drzwiach kierowcy tylko raz mrugnie, nie dział tylna lewa szyba :(
Aby nie pisać tylko o problemie to podam również rozwiązanie problemu :).
Próbując zamknąć samochód z pilota, zamykały się prawie wszystkie drzwi, kłopot był z drzwiami kierowcy. Drzwi kierowcy zamykały się dopiero gdy zamknąłem, otworzyłam i jeszcze raz zamknąłem. Dioda w drzwiach przy zamkniętym samochodzie powinna mrugać, a ona tylko raz mrugnęła ale alarm uzbroił się. Pierwszą informację jaka otrzymałem od osoby od której kupiłem sharana, to że moduł jest do przeprogramowania.
W miedzy czasie kupiłem kluczyk (miałem tylko jeden) i chcąc go zakodować, rozkodowany został ten jedyny którym można było zamykać samochód z pilota :(
Zamknąć mogłem samochód jedynie przez tylną klapę i też na dwa razy (zamknąć, otworzyć, zamknąć), aby wszystkie drzwi się zamknęły i uzbroił się alarm.
Dowiedziałem się, że przyczyną jest na 100% zamek od kierowcy i któryś z pinów nie czyta. Zamówiłem na allegro używany zamek - koszt 80 zł + 50 zł za przełożenie na miejscu aby mieć pewność, że wina leży po stronie zamka i czy zamek jest dobry - tę operację miałem przeprowadzić jutro.
Postanowiłem jeszcze dziś sprawdzić kable w przelotce - BINGO !
W tylnych drzwiach 4 kable były przerwane, a 6 kali było już tak uszkodzonych, że drut było widać.
Po naprawie kabli w tylnych drzwiach wszystko zaczęło działać.
Postanowiłem sprawdzić jeszcze drzwi od kierowcy, aby nie okazało się że pojadę po zamek a i tak problem nie zniknie, bo może jakiś kabel tam jest uszkodzony. Rozkręciłem przelotkę i tam też był jeden kabel przerwany a przy 5 izolacja była popękała. W przednich drzwiach na 2 przewodach była naklejona izolacja, czyli problem pojawił się już wcześniej.
Po zrobieniu kabli w przednich drzwiach wszystko zaczęło działać.
Trochę przy tej robocie zmarzłem, bo nie mam garażu i trzeba było robić pod chmurką, ale warto było klika stówek zaoszczędzonych (licząc dojazd).
Teraz został mi do zakodowania pilot.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,190 21-04-2024 14:36
Ostatni post: Stefano
  Centralny zamek damiann1990 11 933 06-08-2023 19:58
Ostatni post: wesol
  zamek klapki wlewu paliwa nie zamyka go2-jacek 3 1,291 03-05-2020 10:19
Ostatni post: go2-jacek
  Znikające kierunki/centralny zamek/wycieraczki... ArekO 5 3,352 29-02-2020 16:32
Ostatni post: kalamb
  Podgrzewane fotele z polifta do przedlifta i nie tylko Rolnik 63 14,906 08-12-2019 20:43
Ostatni post: pablo76511
  BSI?? Ręce opadają zamek szyby i .... aroaro27 19 5,358 18-08-2019 17:31
Ostatni post: aroaro27
  centralny zamek - problem arkadiuszk3 51 30,657 09-12-2018 00:18
Ostatni post: kalamb
  Niedzialajacy centralny zamek. pmajor236 5 2,623 17-02-2017 20:23
Ostatni post: sewenpamp
  Zamek klapy - siłownik ukciak 16 5,995 28-05-2016 19:56
Ostatni post: tolus24
  [del] brak wycieraczek i centralny zamek - [usunął: marcyb3] kaminski97 0 966 02-04-2016 10:45
Ostatni post: kaminski97

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name