Ocena wątku:
Wymiana Sound 2 na radio Alpina
17-03-2016, 03:20
Post: #1
Wymiana Sound 2 na radio Alpina
Witam Serdecznie forumowiczów.
Od niedawna mam sharana i powoli staram się dojść z nim do ładu.
Sharan MK1 98r.
Kupiłem radio ALPINE UTE-81R bo jest z usb i ma zielone podświetlenie pasuje pod mojego sharana.
Idzie już do mnie kostka ISO - Alpine ale pytanie jak iso do sharana podpiac?
Zostawiać wzmacniacz czy omijać?
Przeczytałem wszystkie wątki jakie to możliwe i co wątek to jest inaczej...
1. Ominąć wzmacniacz, i odpowiednio dobrać kable od głośników pod ISO
2. Jakaś dziwna przejściówka z Sharan na ISO za 10 zł na allegro
3. Poprowadzić sobie kabelki od każdego głośnika...

Poszukuje sprawdzonej pomocy.
Czy wzmacniacz jest pod radiem na środku? Bo tak gdzieś wyczytałem ale nie miałem chwili żeby zobaczyć czy to prawda...
Reklama

18-03-2016, 19:47
Post: #2
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
ok ja podzielę się doświadczeniem w tej dziedzinie,
osobiście w dwóch galaxy zrobiłem następująco:
zamontowałem radio które ma wyjścia rca (cinch) zostawiłem fabryczny wzmacniacz i się do niego podłączyłem.
nie ma do tego kostek na allegro trzeba samemu polutować .
jeśli tego nie umiesz trzeba podjechać do elektronika (nie elektryk)
4 wtyki rca wlutowałem w skrętki łączące fabryczne radio ze wzmacniaczem fabrycznym. w ten sposób grają wszystkie głośniki w samochodzie.
trzeba w wiązce odnaleźć jeszcze przewód na który należy podać remote (antena elektryczna przewód niebieski) z nowe radia w celu wzbudzenia fabrycznego wzmacniacza.
tu link do strony opisującej wyprowadzenia radia fabrycznego z którego wynika gdzie jest w kostce zasilanie wzbudzenie wzmacniacza i gdzie należy podłączyć nowe rca.
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj...dolkab.htm

mam działa i fajnie gra
18-03-2016, 20:15
Post: #3
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
to ja się podepnę do tematu Smile czy oprócz czterech wejść z sygnałem i załączania podpinałeś coś jeszcze czy to wystarcza?? bo sam sie nad tym zastanawiałem ale wcześniej gdzieś czytałem ze to masa przeróbek więc sobie darowałem, ale z tego co piszesz nie wygląda to tak strasznie jak malują
18-03-2016, 20:38
Post: #4
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
Niestety ja nie mam opcji RCA...
Moje złącze tak wygląda:
Złącze alpine
Mam już przejściówkę z niego na ISO i dalej ISO na kabelki żeby sobie polutować.
Pytanie czy może da się ominąć wzmacniacz i od od razu to do ISO podpiąć?
18-03-2016, 21:12
Post: #5
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
u siebie tego jeszcze nie robiłem, ale idąc tym samym tropem można odnaleźć wychodzące ze wzmacniacza przewody które idą do głośników i tam się podpiąć z tym co wychodzi z radia, omijając całkowicie wzmacniacz i wszystko powinno być ok, a z tych które dochodzą do radia podpinasz tylko zasilania, oświetlenie pewnie i antenę, tak mi się wydaje, ale może niech to potwierdzi ktoś kto już takich podmian dokonywałSmile
18-03-2016, 21:24
Post: #6
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
Olac wzmacniac bo to jest badziew i go usunac z auta, podlaczyc bezposrednio z alpine i cieszyc sie czystym dzwiekiem Wink
 Thanks given by: wesol
18-03-2016, 21:33
Post: #7
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
No juz myślałem ze się nie doczekam inteligentnej wypowiedzi. Jednak na misiozola można liczyć.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-03-2016, 21:44
Post: #8
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
sam byłbym poważnie zainteresowany podmianą radia dlatego jeszcze dopytam, czy wzmacniacz ma tylko cztery wyjścia na głośniki?? bo głośników w sumie jest więcej i teraz pytanie jak są one podpięte, jest gdzieś może opis wyjść wzmacniacza?? bo nie ukrywam że chciałbym żeby pow wymianie dalej grały wszystkie, a z samego radia podepnie się cztery
19-03-2016, 13:26
Post: #9
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
No właśnie tez jeszcze nie zacząłem i nie wiem czy tak sobie prosto pójdzie podłączyć wszystkie głośniki omijając wzmacniacz. Gdzieś czytałem że jest 8 głośników.
Czy wzmacniacz jest pod/za radiem czy może gdzieś indziej? Opis kostki idącej do wzmacniacza też chętnie bym przyjął :-)
19-03-2016, 15:19
Post: #10
RE: Wymiana Sound 2 na radio Alpina
Koledzy wypadałoby cos wiedzieć w temacie w ktorym sie chcecie wypowiadać. De facto głośników jest faktycznie osiem, tyle ze sa łączone po dwa. Nisko średnio tonowy woofer i wysokotonowy tweeter separowały kondensatorem. To zestaw traktowany jak jeden punkt w sumie mamy cztery takie punkty czyli wszystko sie zgadza. Nie jestem pewny ale wzmacniacze fabrycznie montowane były do roku 2000 w poliftach juz nie. Z racji dwukanalowych fabrycznych odbiorników radiowych wzmacniacze chyba tez obsługiwały tylko dwa dlatego w wielu modelach głośniki przód tył były podłączane szeregowo dlatego nie ma możliwości podłączania przód tył osobno bez ciągnięcia dodatkowych kabli. Jesli instalacja jednak to uwzględnia mozna spokojnie podłączyć fabryczne glosniki ( jak wyjaśniłem wcześniej cztery! ) bezpośrednio pod radio.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Radio android rozładowuje akumulator Piterro 3 148 26-02-2024 20:09
Ostatni post: Piterro
  Radio kaseciak rafal4610 5 1,004 17-05-2023 12:35
Ostatni post: koleś
  Radio mcd a adapter bluetooth tomasik1 4 749 27-02-2023 14:41
Ostatni post: BogdanRf
  Radio Sound 1 a Sound 2 robitak 3 2,917 23-09-2021 22:11
Ostatni post: Kamper
  Brak kodu zablokowane radio kamilurbi 10 4,099 26-03-2020 00:39
Ostatni post: kalamb
  Radio 2 din android sharan mk1 FL. xspeed99 1 1,257 25-02-2020 00:36
Ostatni post: skimir
  Radio 2din android Sharan nie uruchamia się fbruno 13 8,180 09-02-2020 12:52
Ostatni post: kalamb
  Wymiana radia Seat SCALA na RCD200 Mp3 mic1111 9 8,016 02-01-2020 19:41
Ostatni post: Ostry33
  orginalne radio 2 din dzozo 5 1,793 16-12-2019 19:03
Ostatni post: kalamb
  Sharan radio się nie włącza przy przekręceniu kluczyka Reniferu 3 2,161 09-11-2019 15:20
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name