Ocena wątku:
Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie
27-02-2016, 07:16
Post: #1
Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie
Hej, mam mały problem. Samochód bierze benzynę podczas jazdy na gazie ( od miesiąca takie coś zauważyłem). Nie zauważyłbym tego gdyby nie wziął 25 litrów do odpalania i do nagrzania do 30stopni(wtedy się przełącza na LPG). W czym może siedzieć problem ? Pytam, bo do gaziarza, który mi zakładał mam 250km.



Reklama

27-02-2016, 20:46
Post: #2
RE: Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie
Prawdopodobnie problem lezy w sterowniku ktory powinien odlaczyc benzyne po nagrzaniu no chyba ze ten sterownik bierze sygnał z jakiegos czujnika temperatury ktory moze byc nie sprawny. A ten sterownik od gazu po nagrzaniu powinien odlaczyc napiecie na wtryski jezeli tego nie robi i otwiera je dalej to wiadome ze bedzie dzialal na gazie i bezynie w tym samym czasie. Sugerowalbym wizyte u gaziarza najlepiej u tego co zakladal gaz albo w jakims najblizszym renomowanym warsztacie lpg.
28-02-2016, 07:07
Post: #3
RE: Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie
Właśnie w poniedziałek będę do niego dzwonić, najwyżej pojadę te 250km żeby mi ogarnął. Bo ogólnie dziwnie, przedtem przez miesiąc jazdy jak wlałem 6-10l benzyny to wystarczało spokojnie ( chociaż był mróz itp), a teraz tyle bierze ...



04-04-2016, 21:40
Post: #4
RE: Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie
I co. I co?
Przerabialem to dwa razy i tez zaden fachman nawet montujacy gaz nie slyszal o tym.

Mit
Silnik nie moze wciagac benzyny i podtlenku gazu razem, bo Wtryski benzynowe sa wylaczone, a pompa benzyny tylko sobie pracuje (gaziaz nie wie jak ja wylaczyc pompe z automatu albo wierzy ze ma byc wlaczona bo sie zatrze)

Pompe benzyny powinno sie wylaczac po przejsciu na paliwo gazowe.
.
15-06-2016, 13:39
Post: #5
RE: Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie
Pasowało by go odwiedzić. Z gazem nie ma żartów. I jak napotyka się najmniejszy problem to lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Smile



16-06-2016, 18:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2016 18:44 przez skimir.)
Post: #6
RE: Samochód bierze paliwo podczas jazdy na gazie
Większość strownikow gazu potrafi przerzucać zasilanie na benzynę w chwili gdy ciśnienie za reduktorem spada poniżej określonej wartości ale jednocześnie nie tak nisko aby uznać, że gaz się skończył.

Przyczyną spadku ciśnienia gazu będzie zbyt mało wydajny lub uszkodzony (wyeksploatowany) reduktor, zapchane filtry gazu (fazy ciekłej lub lotnej). Zakładając, że twoja instalacja wcześniej pracowała poprawnie to w tym zakresie bym szukał.

Sam mechanizm chwilowego przełączania na gaz w wielu sterownikach można wyłączyć.

Silnik nie pójdzie naraz na PB i LPG. To znaczy pójdzie ale chwilę, bo mieszanka będzie na tyle bogata, że go zaleje a w najlepszym przypadku będzie ewidentnie czuć spadek mocy bo nie sądzę, że komputer benzyny byłby w stanie tak skrócić czasy wtrysku benzyny aby te w połączeniu z wtryskiem gazu dały w miarę przyzwoitą mieszankę.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szarpanie podczas przełączania krzys-k2 0 802 05-12-2019 13:03
Ostatni post: krzys-k2
  V6 AYL falowanie na wolnych i czasem muł na gazie.. Zybydyby 6 2,799 23-12-2016 09:27
Ostatni post: Zybydyby

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name