Ocena wątku:
Stuki w zawieszeniu z przodu.
14-06-2017, 21:37
Post: #21
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
witajcie ,u mnie stuknięcie słychać było po każdym przejechaniu po jakiejś nierówności wystarczyło że koło podskoczyło i opadło.niestety nie wiem jakiej firmy było założone i też nie przywiązywałem wagi do firmy jakiej chcę kupić ,ważne dla mnie było aby wymiary były odpowiednie .mierzyłem suwmiarką w sklepach te poduchy aż znalazłem najgrubszą i najwyższą i jest ok. pozdrawiam
Reklama

19-04-2018, 00:54
Post: #22
Sharan 2003 ASZ - Dziwne stukanie podczas jazdy
Nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku, więc jest zagadka... Podczas jazdy słychać dziwne puknięcia z przodu auta, chyba po lewej stronie (ale wiecie jak to bywa). Nie-miarowe metaliczne stukanie, chrobotanie, niezależne od prędkości jazdy, trochę podobne do odgłosu jaki wydaje uszkodzony przegub. Stuka przy skręcie i podczas jazdy na wprost, stuka nawet podczas wolnego toczenia się auta na luzie z wyłączonym silnikiem.

Najdziwniejsze jest to, że jak auto postoi przez noc, rano cisza. Jak pojeżdżę po mieście, cisza (nawet przy jeździe na 2 biegu, pełen but, hamowanie silnikiem na zmianę). Dopiero jak bujnę auto powyżej 100km/h i pojeżdżę tak z 30-40min. zaczyna lekko stukać i dalej dźwięk się nasila.

Wymienione amortyzatory z górnym mocowaniem, łożyska kół, tarcze i klocki, półosie kompletne obie strony.

Wyeliminowane przez mechanika zawieszenie - wszystko sztywne (wahacze, łączniki stabilizatora), zawieszenie silnika w porządku.

Sprzęgło lekko puka przy ostrym dodaniu i odpuszczeniu gazu ( z zapiętym biegiem), ale bez tragedii. Te krótkie wałki wchodzące w mechanizm różnicowy siedzą ciasno w skrzyni.

Mechanik podejrzewa przekładnię kierowniczą... ale jak to jest, że auto po nocy jeździ cicho, a dopiero po przejechaniu z 50km zaczyna się tłuczenie ? Czy możliwe jest by coś wewnątrz przekładni stukało? może tylko drążki kierownicze?

W weekend sprawdzę drążki kierownicze i tuleje stabilizatora, ale może Wy wpadniecie na co jeszcze zwrócić uwagę?

Miał ktoś coś podobnego, jakieś pomysły ?
22-04-2018, 23:02
Post: #23
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
Ciekawostek ciąg dalszy. Drążki kierownicze sprawdziłem i luzów brak. Przy zgaszonym silniku w maglownicy lekkie głuche puknięcie przy skręcaniu koła, po odpaleniu silnika praktycznie znika. Ogólnie luzów wyczuwalnych brak, auto prowadzi się dobrze. Podczas energicznego ruszania kierownicą brak stuków.

Zdemontowałem dolną osłonę silnika i o dziwo jest sporo ciszej, chociaż nadal słychać puknięcia. Podczas jazdy tak do 30km/h, im wolniej tym lepiej słychać, pewnie dlatego że po prostu jest w aucie ciszej.

Sytuacja jest taka - toczę się powoli na wprost - co jakiś czas słyszę puknięcie, ale jak jade lekkim slalomem jest cicho...

Czy w przekładni w sharanie są jakieś elementy, które mogą stukać? Jakieś tuleje czy coś? Rozbierał ktoś taką przekładnie?
27-07-2018, 22:59
Post: #24
Stuki z przodu
Witam
Panowie pomocy.
Auto sprawdzone na stacji diagnostycznej wymienione tuleje wahacza łączniki stabilizatora. gumy stabilizatora sworznie wahaczy w zeszłym roku poduchy i łożyska amorów, amory lewy 75% prawy 67%, maglownica nie ma luzów.
A w aucie z przodu coś stuka sobie na równej drodze jadąc po nierównościach nie stuka.
Co to może być gdzie zajrzeć ?
28-07-2018, 01:04
Post: #25
RE: Stuki w zawieszeniu z przodu.
W temacie stuków... Pomijając wszystkie klasyczne stuki - sworznie, tuleje met-gum, miałem w swojej karierze dwa ciekawe przypadki, które zajęły mi sporo czasu.

Raz okazał się walnięty amortyzator. Stukało przy wolnej jeździe. Wszystkie inne zostało wcześniej sprawdzone - dopiero wymiana amortyzatorów pomogła. Stukał amortyzator wewnątrz.

Drugi przypadek - maglownica. Tu była jazda. Wszystko sprawdzone, a co najciekawsze zaczynało stukać jak się silnik nagrzał. Stukało gdzieś w maglownicy na wejściu - póki simering był twardy to jakoś to tłumił, jak miękł od temepratury to zaczynało się.

Tak więc, dla wszystkich szukających źródeł stukania, jak już wszystkie opcje wykorzystane to i warto tam poszukać.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 2,966 16-09-2020 20:49
Ostatni post: Slowik8609
  sharan zmiana przodu na ten z polifta przemek04277 0 663 04-06-2019 03:14
Ostatni post: przemek04277
  Stuki podczas dodania i odejmowania gazu/luz w skrzyni knypek18 40 13,184 24-05-2017 11:49
Ostatni post: loboloco
  Stuki przy skręcie i hamowaniu silnikiem - przegub mareceq 3 3,666 02-05-2017 07:51
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Stuki w maglownicy Pawel14 23 7,262 02-02-2017 15:47
Ostatni post: dyzioNR1
  Alhambra 07 1.9TDI-Stuki w zawieszeniu. Pytania Dawidos01111 24 9,224 17-12-2016 07:56
Ostatni post: tdgums
  stuki w zawieszeniu prosze o pomoc!!! mateuszstrzegom 2 1,136 10-02-2016 21:54
Ostatni post: certa
  Wymiana wygłuszenia podłogi z przodu Gostas 1 1,135 03-02-2016 22:37
Ostatni post: zywus1988
  Silne stuki i drgania przy hamowaniu Gostas 1 1,996 16-08-2014 01:47
Ostatni post: andrew7800
  Stuki w układzie przeniesienia napędu tacini 8 4,910 26-02-2014 23:19
Ostatni post: biart3

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name