Ocena wątku:
Stuki w zawieszeniu z przodu.
17-02-2016, 23:35
Post: #11
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
Witam

Dzięki za porody. Muszę się sam przyjrzeć temu zawieszeniu, tyłu nie brałem pod uwagę, ponieważ w trakcie jazdy słuchać ewidentnie z przodu koło skrzyni. Podejrzewam półoś lub przeguby, na wewnętrznych nie było oryginalnych opasek tylko plastikowe. Uważam że ktoś tam zaglądał. Nie wiem czy półoś powinna stukać jak się ją porusza się nią w lewo i prawo, czyli od koła do skrzyni biegów.

Co do gum na wahaczu wymieniłem tylko po jednej na stronie, zostały nabite na prasie przez mechanika mam nadzieję że dobrze.

Pozdrawiam
Reklama

18-02-2016, 12:07
Post: #12
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
Witam>Odnośnie luzu osiowego półosi-luz musi być-przecież zawieszenie pracuje razem z kołami a co za tym idzie zmienia się też długość półosi,dlatego też są tam wielokliny na których zmienia się długość półosi.To tak samo jak w wale napędowym samochodu z tylnym napędem-tylny most pracuje w związku z czym zmienia się też długość wału napędowego.Przednie półosie nie mogą pracować "na sztywno"
19-02-2016, 09:04
Post: #13
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
(18-02-2016 12:07)Jędrek Z napisał(a):  Witam>Odnośnie luzu osiowego półosi-luz musi być-przecież zawieszenie pracuje razem z kołami a co za tym idzie zmienia się też długość półosi,dlatego też są tam wielokliny na których zmienia się długość półosi.To tak samo jak w wale napędowym samochodu z tylnym napędem-tylny most pracuje w związku z czym zmienia się też długość wału napędowego.Przednie półosie nie mogą pracować "na sztywno"

Witam

Ja rozumie że musi być luz, ale czytałem że często wyrabiają się półosie na frezie ( prawa krótka przy skrzyni ).
Czy półoś powinna chodzić przód - tył jak będę ruszał ręką? Jak tak robię to słyszę taki podobny dźwięk.
19-02-2016, 09:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2016 09:20 przez buba.)
Post: #14
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
(19-02-2016 09:04)Sharan2003I napisał(a):  
(18-02-2016 12:07)Jędrek Z napisał(a):  Witam>Odnośnie luzu osiowego półosi-luz musi być-przecież zawieszenie pracuje razem z kołami a co za tym idzie zmienia się też długość półosi,dlatego też są tam wielokliny na których zmienia się długość półosi.To tak samo jak w wale napędowym samochodu z tylnym napędem-tylny most pracuje w związku z czym zmienia się też długość wału napędowego.Przednie półosie nie mogą pracować "na sztywno"

Witam

Ja rozumie że musi być luz, ale czytałem że często wyrabiają się półosie na frezie ( prawa krótka przy skrzyni ).
Czy półoś powinna chodzić przód - tył jak będę ruszał ręką? Jak tak robię to słyszę taki podobny dźwięk.

tu chodzi o to że nie może być za dużego luzu ale nie lewo-prawo tylko wokół własnej osi, prawidłowo to nie powinno być wcale luzów na obrocie wokół własnej osi
21-02-2016, 23:05
Post: #15
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
Witam

Jeżeli bym chciał wymienić półoś gdzie najlepiej regenerują półosie lub jaką polecacie nie regenerowaną?
05-04-2016, 04:50
Post: #16
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
Witam

Problem rozwiązany źle założone sprężynki od hamulców.

Zamykam temat.
Pozdrawiam
05-04-2016, 08:23
Post: #17
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
A nie sworzeń wahacza jest wywalony ? Miałem to samo ale też łączniki stabilizatora i tuleje miałem wywalone
12-06-2017, 11:49
Post: #18
Odgłosy zawieszenia przód
Sharan 2001 (już nowa buda).
Opiszę skrótowo.

Poległo już 2 mechaników. Może na grupie ktoś coś podpowie.
Zaczęło się od tego, że na jakimś wyboju strzelił mi prawy amor - wylał się z niego olej.
No to pojechałem na wymianę obu z przodu.
Wstawiono na KYB-y. Niestety po wymianie pojawiły się dziwne stuki i luzy, które czuć było szczególnie podczas wolnej jazdy (5kmph) po nierównościach, podjazdach pod krawężniki itp.
Wróciłem do warsztatu, który zwyczajnie mnie olał twierdząc, że to stuka coś innego.

W warsztacie nr 2 podniesiono auto i okazało się, że chwytając koło można poruszać nim w każdej płaszczyźnie. Tzn ja nie miałem tyle siły ale mechanik przy mnie to robił i stwierdził, że tak nie może być i na pewno zostało coś źle poskładane.

Po "naprawie" okazało się, że poskładano w odwortnej kolejności nakrętki na górze kolumny. Wyższą dano tam gdzie poduszka z łożyskiem a niższą od góry co powodowało luzy bo łożytsko opierało się na tej za wysokiej nakrędce. Wymieniono przy okazji łożyska i poduszki na nowe (sachs).

Auto jeżdzi lepiej, nie czuję luzów jak wcześniej ale zostały stuki, które słychać mocno podczas wolnej jazdy (5kmph) nawet po równej drodze asfaltowej.

Warsztat nr 2 w drugim podejściu wymienił tależyki spręzyny (oryginał) i sprężyny (KYB)
http://www.auto-truck3.pl/img/p/3868-4888-thickbox.jpg

Efekt - bez zmian zostały stuki (częste, ale nie-metaliczne), które słychać wyraźnie podczas wolnej jazdy (5kmph) nawet po równej drodze asfaltowej. Jednak tym razem lewa strona ucichła choć nie do końca.
Mechanik rozkłada ręce.

Po każdej naprawie odwiedzam diagnostę, który diagnozuje, że coś jest nie tak w kolmunach mcpersona.

Dziś auto poszło do warsztatu nr 3. Właściciel robił jazdę próbną i stwierdza, że lata przód i to gdzieś na górze, czyli jakby potwierdza słowa diagnosty.
Czekam aż coś stwierdzą, choć wiara we mnie gaśnie.

Ki ch.. wodę mąci? Jak sądzicie?
12-06-2017, 21:19
Post: #19
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
witajcie, kolego ,obstawiał bym poduszkę macpersona prawdopodobnie jest zbyt lużna i troszkę niższa od orginału,ja miałem podobnie,aż znalazłem odpowiednią.pozdrawiam.
14-06-2017, 07:48
Post: #20
RE: Dziwne stuki w zawieszeniu z przodu.
Niestety 3. mechanik poległ. Przeskładał wszystko od nowa ale nic to nie dało.
Tak sobie myślę o tym o czym piszesz i może coś w tym jest.
W moim przypadku, tak jak opisywałem, przy pierwszej naprawie źle poskładanej kolumny mcpersona profilaktycznie wymieniono też poduszki i łożyska na nowe (sachs). Zastanawiam się czy to było potrzebne. Z tego co wiem na 1 montaż idzie lemforder a nie sachs.
Jakie miałeś objawy w swoim przypadku? Jakiej firmy miałeś poduszki no i jakie finalnie założyłeś?

Dzięki




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 2,964 16-09-2020 20:49
Ostatni post: Slowik8609
  sharan zmiana przodu na ten z polifta przemek04277 0 663 04-06-2019 03:14
Ostatni post: przemek04277
  Stuki podczas dodania i odejmowania gazu/luz w skrzyni knypek18 40 13,183 24-05-2017 11:49
Ostatni post: loboloco
  Stuki przy skręcie i hamowaniu silnikiem - przegub mareceq 3 3,662 02-05-2017 07:51
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Stuki w maglownicy Pawel14 23 7,261 02-02-2017 15:47
Ostatni post: dyzioNR1
  Alhambra 07 1.9TDI-Stuki w zawieszeniu. Pytania Dawidos01111 24 9,219 17-12-2016 07:56
Ostatni post: tdgums
  stuki w zawieszeniu prosze o pomoc!!! mateuszstrzegom 2 1,136 10-02-2016 21:54
Ostatni post: certa
  Wymiana wygłuszenia podłogi z przodu Gostas 1 1,135 03-02-2016 22:37
Ostatni post: zywus1988
  Silne stuki i drgania przy hamowaniu Gostas 1 1,996 16-08-2014 01:47
Ostatni post: andrew7800
  Stuki w układzie przeniesienia napędu tacini 8 4,910 26-02-2014 23:19
Ostatni post: biart3

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name