Ocena wątku:
głośniki - tylne boczki
14-09-2011, 11:04
Post: #1
głośniki - tylne boczki
Witam, mam cichy zamiar zapodać sobie 2 konkretne głośniki w tylne boczki - i tu mam pytanie - jest tam jakieś miejsce ? ktoś to rozbierał ? Pytam bo byc może tam nic nie wejdzie i nie chcę się narobić na darmo ...
Reklama

14-09-2011, 12:09
Post: #2
RE: głośniki - tylne boczki
W bogatszych wersjach są tam montowane głośniki szerokopasmowe, ale nie są one pokaźnych rozmiarów (dokładnych wymiarów nie znam). Wyjmij schowek to będziesz widział co tam można upchnąć. Montowany jest na 3 śruby:
   



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
14-09-2011, 17:46
Post: #3
RE: głośniki - tylne boczki
Głośnik szerokopasmowy mam tylko z lewej strony, i tej właśnie za bardzo nie chce mi się rozbierać, jest tam też chyba nagrzewnica na tył... Myślałem że może ktoś juz wiercił dziury w tych boczkach i ma juz doświadczenie co i gdzie upchnąć tam Smile
14-09-2011, 19:36
Post: #4
RE: głośniki - tylne boczki
Też kiedyś tak planowałem zrobić i dałem sobie spokój bo miejsca tam mało a efekt pewnie by nie był taki jaki bym chciał. Kupiłem małą skrzynke basową (nie tube!) Signat'a i wzmacniacz Alpina (mały dwukanałowy) podłączyłem i efekt taki jak powinno być. Do pełnego szczęścia brakuje z przodu zestawów lepszych głośników np Hertz'ów, tylko ,że z dystansami trzeba kombinować...
15-09-2011, 13:03
Post: #5
RE: głośniki - tylne boczki
No tak z zewnątrz to kawał ładnej skrzynki się wydaje - ja chcę uniknąć właśnie jakiś dodatkowych skrzynek ... W drugim aucie - Subary Legacy - mam 2 małe niepozorne brzydkie głośniczki 16 firmy SoundStream - grają tak że jaja urywa na seryjnym radiu (chodzi mi oczywiście o jakość, nie głośność), i myślałem żeby coś małego podobnego wrzucić w te boczki ...
15-09-2011, 22:27
Post: #6
RE: głośniki - tylne boczki
A nie myślałeś janciownik o tylnej klapie?
Może tam by się jakieś głośniczki zmieściły?
15-09-2011, 23:26
Post: #7
RE: głośniki - tylne boczki
kurde, co wy w ogóle gadacie, co wam dadzą dobre głośniki jak nie będzie czym tego pociągnąć, albo będą źle zamontowane? po co głośniki na tyle? albo jeszcze w klapie jak w karawanach pogrzebowych? podstawa do przód, jak ma być dobrze to wytłumić i samo radio nie wystarczy. naprawdę nie ma co kombinować
16-09-2011, 08:01
Post: #8
RE: głośniki - tylne boczki
Popieram. Druga sprawa jest fakt taki ze jesli to zasilane radiem to troszke lipa. Poza tym na kazdy kanal moze byc podpiety tylko jeden glosnik czyli jak masz glosniki we wszystkich drzwiach to te dodatkowe jak chcesz spiąć bez dodatkowego wzmaka. Poza tym sa tez dobre suby naprawde malych rozmiarów wiec nie widzę problemu. Moja rada to dobry zestaw przedni najepiej z wytlumieniam oraz nieduzy sub tez dobrej jakości. Pamietaj ze nie z wielości rzecz wynika: "słoń większy jest a wolniej bzyka od królika"



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-09-2011, 00:30
Post: #9
RE: głośniki - tylne boczki
heh, widzę że zmierzamy w kierunku którego się obawiałem Wink
Co znaczy "dobre audio" wiem, słuch też mam ok, w domu wpakowałem naście tysi w salon żeby go sensownie nagłośnić, więc porad na temat pro audio nie potrzebuje, być może kiedyś w aucie tez sobie takie sprawię... ale -mój tok myślenia jest powiązany z poprzednim wątkiem w którym pytałem o kable. Mam sensowne radio, które na fabrycznej instalacji gra tylko przodem, ale głośniki w aucie graja 4 (znaczy przód+tył). mam więc wolne w radiu tył + wyjścia na zewnętrzne wzmaki. nie chce się na razie bawić w zewnętrzne wzmaki - więc szybki plan był taki, żeby rzucić pod progami 2 kable, wywiercić 2 dziury w tylnych boczkach, wsadzić tam jakieś miękkie głośniki kupione na szybko do tysiaka, i mieć namiastkę miękkiego basu gdzieś tam mruczącego z tyłu. Zewnętrzne skrzynki absolutnie odpadają, już wystarczająco mnie wkur...wia zapas luzem po założeniu gazu Sad.
Tak że moje pytanie było w miarę proste - ile miejsca i gdzie jest w tych tylnych boczkach ?
Pozdr
Janciownik
17-09-2011, 08:00
Post: #10
RE: głośniki - tylne boczki
Tak, rozumiem twój problem. Mysle ze co by nie było to najsensowniej jednak albo zrobic jais niewielki sub ze sklejki itp i albo go zapakowac w te tylen boczki albo np pod fotelem ktorymś( jest tam sporo miejsca). Jeszcze wróce do tego spiecia 4 glosnikow pod te dwa kanały- czy sa spiete rownolegle czy szeregowo? Zapewne szeregowo ( z dwojga złego lepiej tak) i jak dla mnie to profanacja. Zapodaj pod jednym siedzeniem wzmak a pod drugim suba. Sub wcal enie musi miec srednicy duzej bo widaialem takie co mialy np 11 czy 14 cm srednicy a dosc fajnie mruczały. Kiedys zakupilem (moze nie jakas super firma bo JBL) fajny subik od kina domowego. Ma 6 ohmów i raczje nieduze gabaryty. Obudowa jest dwukomorowa i jedyne wyjscie to bassreflex a glosnik jest w srodku uwieziony. Zdaje sie srednicy 11cm, Fajnie to mruczy, nisko schodzi i tylko nie ma duzej mocy i nie słychac mnie na pół osiedla. Porownywalem z jakimis subami czy tubami z glosnikami 30 cm i gralo to tak samo poza tym ze na moim nie drgała tapicerka i cała reszta. Chcesz wydać dobre pieniadze to kup głosnik porządny i wzmak do zasilenia jego. Skrzynke zbijesz i bedzie to grało. Raczje wiesz ze kolumna to nie tylko glosnik ale tez i obudowa i nawet revelator scan speak'a nie zagra dobrze bez obudowy. Nie kaze jakoś tam super chiper stroić i niewiadomo jakie zwrotnice stosowac ale kup jakas vife, JL audio czyc cos w tym giscie i zarób niewielki sub.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r Tybur 94 44,679 22-05-2021 14:07
Ostatni post: kalamb
  Głośniki z tyłu Sharan 2011 koleś 6 2,707 26-03-2021 22:16
Ostatni post: koleś
  Jakie głośniki krzys-k2 6 1,785 22-05-2020 22:20
Ostatni post: trzewik
  Głośniki Sharan - wymiana, demontaż boczków/maskownic Arturo_Sharan_Family 36 32,284 11-02-2019 22:17
Ostatni post: tzr123
  jakie głośniki (wymiana) gumis252 6 2,032 26-08-2018 21:13
Ostatni post: gumis252
  Nowe głośniki !!! Jakie wybrać? KarDob 10 3,831 27-12-2017 21:44
Ostatni post: grzeczny_52
  Glosniki 165 Galaxy mk1 wymiana przednie tylne dzwi donkol 9 3,928 27-03-2016 14:36
Ostatni post: saltech
  Rdaio Sound 2 działa, a wszystkie głośniki nei działają, w czym problem ? Extremis 2 1,907 07-03-2015 22:36
Ostatni post: Extremis
  Głośniki do caraudio Havan2002 1 1,886 16-12-2014 16:08
Ostatni post: Osiah
  jakie głosniki do sga ? rafikk87 6 3,823 20-04-2014 18:45
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name