Ocena wątku:
Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
29-09-2016, 11:51
Post: #11
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Naprawdę nie ma to znaczenia większego. BMW ma klemy pirotechniczne i tez jakoś śmiało się na kablach odpala i ładuje aku. Akumulator to akumulator zawsze można go ładować. Klema minusów to klema do monitorowania napięcia i tyle w temacie. To samo masz w touranach. A generalnie sprawdzałeś czy masz to kleje u siebie w aucie?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

29-09-2016, 15:25
Post: #12
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Tak mam tą klemę z monitorowaniem akumulatora .
Z tego schematu wynika , że ma znaczenie gdzie przyłożymy minusa do ładowania . Prąd może płynąć przez to ustrojstwo lub je omijać . Wychodzi na ,to że nawet przy wyłączonym samochodzie ten układ działa .
   
29-09-2016, 17:13
Post: #13
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Słuchaj a jak byś doładowal taki akumulator mając go w piwnicy? Co bez auta go nie doladujesz? Co ta tajemnicza klema ma niby robić. Masa musi być konkretna od słupka akumulatora do masy karoserii. Cokolwiek by nie było pomiędzy tym to przy kręceniu rozrusznikiem poszło by z dymem. Klema tylko monitoruje napięcie z tego co wiem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-09-2016, 21:49
Post: #14
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Akumulator sie da podładować poza samochodem , w samochodzie , bezpośrednio na zaciskach akumulatora i za klemą na masie samochodu . W tej wersji , że masę przykładamy do blachy samochodu , czujnik w tej klemie zadziała (chyba?) .. Prąd ładowania płynie przez niego (tak to by wyglądało na schemacie). A raczej podejrzewam , że to działa na zasadzie bocznika coś jak pomiar prądu cęgami . Czyli jeśli czujnik na klemie jest obwodzie zamkniętym to idzie informacja do sterownika zarządzania akumulatorem . Jest informacja , że jest ładowany . Jak podepiemy ładowarkę bezpośrednio na bolce akumulatora , to jest on oczywiście ładowany , tylko sterownik o tym nie wie .
29-09-2016, 22:30
Post: #15
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Pomysł chwile i przeanalizuj schemat elektryczny. To czy podłączyć za czy przed nic nie zmienia. Poza tym ten tajemny układ nie pracuje cały czas bo byś miał spora uplywnosc. Aku by długo nie podzialal. W alternatorze jest regulator napięcia. Ładuje do określonego poziomu. Z tym kabelkiem mamy podgląd na vcds z tego co się orientuje. Bocznikiem nie jest bo im nie może być. Pomysł jakie jest zapotrzebowanie na prąd dla rozrusznika i jaki ten opór na boczniku mógł by być. Akumulator ma być za wszelką cenę naładowany jeśli silnik pracuje. Tu od chyba 100 lat się niewiele zmieniło.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-04-2021, 18:49
Post: #16
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Witam
Panowie odświeżę trochę kotleta, tylko w kierunku ładowania akumulatora przez alternator. Mój szarik ma już prawie 9 lat i ostatnio zauważyłem że po kilku dniach postoju w garażu coś ledwo kręci. Auto zawsze dobrze paliło od strzała więc po kolejnym dłuższym postoju sprawdziłem napięcie akumulatora i miałem na klemach 12,2 V (garaż ogrzewany). Postanowiłem więc wymienić aku na AGM CENTRA parametry te same. Zmierzyliśmy prąd ładowania na nowym aku i wynosił 12,8v , po przyjechaniu do domu zmierzyłem na klemach jeszcze raz ładowanie i było 14,8 czy tak ma być, czy w sharanie 7N jest jakiś inny system regulacji czy zabezpieczenia, wiem że jest regulator napięcia w alternatorze i on reguluje. Jakieś 5 lat temu sprawdziłem ładowanie alternatora i wtedy było 13,6V i wtedy pomyślałem że jest coś na rzeczy ale odpuściłem i nic się nie działo. Dziwi mnie to że w poprzednim aucie (Passat B6) ładowanie zawsze było takie same i nie spadało po niżej14,4 V. Przez te wszystkie lata nigdy nie miałem problemu z akumulatorem , żadnych błędów, możecie u siebie sprawdzić jakie jest napięcie ładowania?, mam system SS więc może to ma znaczenie. Pozdrawiam.
14-04-2021, 21:11
Post: #17
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Passat B5 ma tradycyjny alternator. Auta nowsze mają już sterowanie regulatora przez magistralę lin. Jeśli Aku jest lichy to jest mu podawane napięcie ładowania nawet w okolicy 15 volt. Pomiar napięcia aku na postoju nie jest odzwierciedleniem jego sprawności czy poziomu naładowania. To tylko siła elektromotoryczna nic więcej. Aku agm.wytrzymuja około 10-12 lat a jak się mu po 5 latach doleje wody lub wody z elektrolitem to i 15 lat nie jest mu straszne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-04-2021, 06:08
Post: #18
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
To w takim razie napisz jak prawidłowo sprawdzić ładowanie akumulatora w sharanie rocznik 2012?
15-04-2021, 10:47
Post: #19
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Tu nie ma co sprawdzać. Ma być napięcie w przedziale 13-15 v i tyle. Jak dużo mocno ładować to już ocenia elektronika. Nie te czasy że regulator napięcia w alternatorze ladował aku do osiągnięcia określonego napięcia. Regulator możesz podłączyć do jakiegoś zasilacza laboratoryjnego z podpięta żarówka na szczotki i jak będziesz podnosił napięcie to w pewnym momencie żarówka zgaśnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-04-2021, 12:29
Post: #20
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
Więc było od razu napisać że ładowaniem akumulatora w tym przypadku steruje elektronika i nie było by tematu a tak słyszę cytuję" To tylko siła elektromotoryczna nic więcej" Huh. Tak przypuszczałem że komputer tym steruje ,ale dla pewności rzuciłem temat.
Problem jest w tym że jak podjedziesz do sklepu z akumulatorami i sprawdzą ładowanie (bo oferują taką usługę, przed wymianą to większość mówi że jest słabe ładowanie i trzeba naprawić alternator ma być ładowanie po wyżej 14V.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name