Ocena wątku:
dziwna sprawa ze sprzęgłem....
31-01-2016, 18:04
Post: #21
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
Tak zgaszony choć to nie ma znaczenia. Zbiorniczek nie ma znaczenia bo ten sam od hamulca i sprzęgła jest.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

31-01-2016, 18:43
Post: #22
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
NIE RÓBCIE TEGO POD ŻADNYM POZOREM!!! Tylko ostrzegam. Po takim odpowietrzaniu pod prąd a tym bardziej przez hamulec gwarantujecie sobie ogromne problemy ze sprzęgłem typu nieodbijający pedał, przepuszczanie pompki płyn hamulcowy. Tak właśnie ja zrobiłem. Chodzi o to że syf w płynie zbiera się na dnie układu (syf stały) odpowietrzając pod prąd powodujemy przepchnięcie tego syfu do zbiorniczka wyrównawczego przez pompę sprzęgła! Już nie mówiąc o syfie z zacisku hamulcowego. Nic strasznego by to nie było gdyby nie budowa pompki sprzęgła. Ja zapewniłem sobie w ten sposób płukanie całego układu sprzęgła oraz wymianę pompki sprzęgła. Starą pompkę rozebrałem by zobaczyć co uległo zniszczeniu, jednak nic nie uległo zniszczeniu jedynie syf podszedł pod taką gumową uszczelkę (zawór zwrotny) mała drobinka ale przez to zawór zwrotny pod niewielkim ciśnieniem przepuszczał płyn do zbiorniczka wyrównawczego co doprowadziło (delikatne naciskanie). Przez sprzęgło dostałem prawie siwych włosów...
Odpowietrzać powinno się jedynie w kierunku z zbiornika wyrównawczego do odpowietrznika i dolewać świeżego czystego płynu. Np jedna osoba pompuje pedałem druga odkręca i zakręca odpowietrznik tak jak w przypadku hamulców tylko pedał sprzęgła trzeba wyciągać ręką bardzo powoli. I to tyle co można zrobić w domowych warunkach. Warto na odpowietrznik założyć pasujący wężyk i odprowadzać płyn do jakiegoś naczynia.
Jeśli takie odpowietrzanie nie da rezultatu to trzeba przejechać się do warsztatu gdzie mają narzędzie do odpowietrzania ciśnieniowego.
31-01-2016, 19:01
Post: #23
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
hmmmm.... no to rzeczywiscie lipa by byla ...no ale idac tym tropem nakladajac wezyk na odpowiecznik ze sprzegla i pompujac sprzeglem odpowieczy sie tak sprzeglo? no i czy wtedy trzeba by dolewac plynu do zbiorniczka?.... nie wiem czy dobrze kombinujeUndecided
31-01-2016, 19:07
Post: #24
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
Dokładnie tak odpowietrza się domowym sposobem. Oczywiście dolewa się płynu do zbiorniczka z płynem hamulcowym. Jeśli takie rozwiązanie nie poskutkuje to zostaje odpowietrzanie ciśnieniowe w warsztacie ze sprzętem do tego stworzonym.
31-01-2016, 19:56
Post: #25
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
No chciał bym zobaczyć taki sprzęt do odpowietrzania bo ja nie słyszałem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
31-01-2016, 19:57
Post: #26
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
no cuz nie pozostaje mi nic innego jak przepatrzec domowe sposoby, a dalez zobaczymy co sie bedzie dzialo, jak porobie wszystko to sie podziele wiadomosciami Big Grin
31-01-2016, 20:14
Post: #27
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
Wesol np. tutaj https://www.youtube.com/watch?v=7UmUDxdKnJw
Sprzęt nie nazywa się do odpowietrzania tylko do wymiany płynu hamulcowego.
31-01-2016, 20:18
Post: #28
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
ja tam nie kumam tego ze oto tyle szumu. Odpwoetrzenie w grudniu golfa zajelo mi moze ze 3-4 minuty. Pare pompniec pedalem sprzegla, i zluzowanie odpwietrznika i wcisniecie pedalu sprzegla. Zakrecenie odpowietrznika i znowu podpompowanie i znowu zluzowanie i wcisniecie peadalu i zakrecenie. W sharanie trzy razy zrzucalem skrzynie i tez odpowietrzenei trwalo po 5 minut i zero problemu.

Pytalem wczesniej czy po wcisnieciu pedalu sprzegla i tryzmaniu tak nawet minute czy dwie i pedal czy zostaje w podlodze albo prawie w podlodze. Zero odpowedzi. Jesli jest cos nie tak z odpowietrzeniem i nadal sa problemy to nie wierze ze to wina zlego odpowietrzania. W zyciu zrzuceilem ze 50 skrzyn biegow roznych i nie mialem takich problemow. Odsysarka sprzegla nie odpowetrzymy bo to sprzet do odciagania plynow z ukladu ze zbiorniczkow i odpowietrzania hamulcow.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
31-01-2016, 20:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 20:27 przez przemo07.)
Post: #29
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
wesol nie napisalam ze jak narazie po przejechaniu kilkumastu km zdarzylo sie raz ze nie wysprzeglil,i jak narazie nie zauwarzylem zeby sie cos dzialo niepokojacego, zobaczymy w tygodniu jak sie bedzie zachowywal bo robie troch km dziennie
...no niestety czasem za szybko pomysle zanim napisze
31-01-2016, 20:49
Post: #30
RE: dziwna sprawa ze sprzęgłem....
To nie jest odsysarka. To urządzenie podaje płyn i buduje ciśnienie w obwodzie hamulcowym (w naszym przypadku również sprzęgłowym). Kłócić się nie będę bo mam za wąskie majtki Smile Wiem tylko jedno- nie odpowietrza się pod prąd i próbuje tutaj was ostrzec żebyście nie popełnili tego samego błędu co ja popełniłem.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  1z ahu dziwna sprawa t.ziomo 14 4,157 05-11-2016 16:09
Ostatni post: pikolo
  Problem ze sprzęgłem misiex11 0 1,081 25-03-2016 18:40
Ostatni post: misiex11
  Problem ze sprzęgłem Sharan 97r.110km AFN Adrian1974 26 21,253 31-01-2016 16:27
Ostatni post: peters
  Problem z sprzęgłem sharan 1.9 tdi 1998r lalka1659 31 25,115 16-01-2014 21:35
Ostatni post: lalka1659
  dziwna sprawa z podnoszeniem sie obrotów Viktor 5 4,048 07-03-2013 08:17
Ostatni post: synyster

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name