Ocena wątku:
Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
20-01-2016, 20:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2016 20:03 przez Dawidos01111.)
Post: #1
Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Witam. Posiadam Seata Alhambre 2007r wyposażona w nawigację mfd oraz zmieniarke 6plyt. Czy mogę podłączyć takie coś http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5732299997 bez odlaczania zmieniarki? Chciałbym mieć Aux oraz zmieniarke jednoczesne.
Reklama

20-01-2016, 22:09
Post: #2
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Tego z linku nie kupuj bo nie będzie działać razem ze zmieniarką.Możesz podłączyć AUX na okrągłej wtyczce. Zmieniarka jest podłączona na tej niebieskiej wtyczce co podałeś w linku.
Jeśli podłączysz jak napisałem to będzie działać poprawnie i zmieniarka i AUX.
Szukaj urządzenia z taką wtyczką jak w radio
https://www.kufatec.de/shop/media/images.../494_0.jpg
http://www.bartex-caraudio.com.pl/images...D-rear.jpg



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
20-01-2016, 22:16
Post: #3
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Witam ja mam coś takiego u siebie i działa tylko mam troszkę kombinacji jak idzie zmieniarka a chce posłuchać z telefonu to muszę dać na radio i znowu aux i idzie z telefonu muzyka pozdrawiam
20-01-2016, 22:58
Post: #4
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Właśnie mam taką wtyczkę 10pin i jest problem ze jak podłącze ta wtyczkę 10pin to radio nie chce się schować do końca i lekko wystaje Sad.
24-02-2017, 12:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2017 13:11 przez dyzioNR1.)
Post: #5
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Hej, problem rozwiązałem u siebie prowadząc odpowiednio przewód z wtyczką 10pin. Jedziemy z nim na około tylnego słupka, który dociska się do radia przewód prowadzimy z tyłu jak na załączonym zdjęciu.

Jest ciasno, ale radio do końca dochodzi i blokuje się w mocowaniach.


Po dłuższym zastanowieniu, doszedłem do wniosku, że nie będę na razie zmieniał radia na "wszystkomające" - temat odkładam w czasie, poza tym z auta korzystam sporadycznie, nie nacieszyłbym się tak, jak bym chciał.
Postanowiłem przetestować najtańsze możliwe rozwiązanie czyli zakup kabelka mini DIN 10 PIN>mini jack za 40 zł z przesyłką a da się kupić taniej Smile
np. http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-vw...MDQzZjQ%3D
Chciałem zachować funkcjonalność zmieniarki a ponad to móc słuchać muzyki z mp3, używać nawigacji innej niż na fabrycznym sprzęcie.
Kiedyś może rozpiszę manual, na razie wrzucam fotki z przebiegu instalacji.

Rozbierałem to pierwszy raz, na spokojnie operacja do zamknięcia w 2 godziny.
PAMIĘTAJCIE, ŻE PO ODŁĄCZENIU RADIO BĘDZIE WOŁAĆ KOD ZABEZPIECZAJĄCY!!!

Skorzystałem z fabrycznego mocowania dla telefonu, nieco go przerabiając oraz końcówki mocowania telefonu do szyby. Wydało mi się to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ smartfon jest pod ręką, nie muszę sięgać paluchem do samej szyby. Miało być funkcjonalnie, wygląd - kwestia gustu, chociaż się starałemBig Grin (malowane wkręty)
Rozwiązanie takie umożliwia po przełączeniu radia na AUX korzystanie w pełni z możliwości telefonu - słucham muzyki z karty pamięci, w tle nawigacja podaje wskazówki - mniej więcej o to mi chodziło. Był plan zmieniarki mp3 w miejsce fabrycznej, ale chciałem widzieć co słucham, chodzi o tytuły oraz zachowanie fabrycznej zmieniarki. Można też włączyć youtube.
Gdyby ktoś potrzebował pomocy, wskazówek - piszcie na PW, czy tu.

Osobiście nie uważam, żeby MFD było złą jednostką "grającą", jakość mnie zadowala, ale nie wydaje mi się mądrym rozwijanie tego sprzętu - mapy już nieaktualne, brak sterowania subwooferem, przerosło by to kosztami zakup dobrej jakości zamiennika.
Nie przesądzałbym zakupu auta od tego czy posiada MFD czy nie. Ja takiego dylematu nie miałem, ale daje wskazówkę dla przyszłych posiadaczy SGA, sprzęt jest stary, wykluczajcie więc ten argument sprzedawcy. Lepiej kupić tańsze auto, jeśli jest w porównywalnym stanie i kupić jakieś fajne radio 2DIN.


Załączone pliki
.pdf  Montaż AUX do MFD .pdf (Rozmiar: 2.62 MB / Pobrań: 38)



150KM -> 150kW Tongue
25-02-2017, 11:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 11:47 przez kalamb.)
Post: #6
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Zależy co kto "lubi". Trzeba przyznać że prezencję stylistyczną ma :-) Faktem jest, ze w obecnych warunkach drogowych nawigacja raczej sięga przedszkola (nawet gdyby mapy były aktualne). Bez nawigacji online która posiada uaktualniany na bieżąco traffic trudno przejechać sprawnie przez swoje miasto o "obcym" nie wspomnę. Korzystanie z nawigacji społecznościowych gdzie informacje o np. patrolach podawane są przez użytkowników na bieżąco tez ułatwia życie ;-) Co do zamienników wszystkomajacych. Te dobre są kosztowne. Natomiast te z aliexpress zazwyczaj okazują się porażką. Myśle ze jeżeli sprzedawca używa argumentu MFD jako elementu podnoszenia ceny auta jest mocno nie w czasie. Wystarczy dobry telefon, dobrany kabel aux, porządny uchwyt i mamy nawigację online, system głośnomówiący i odtwarzanie muzyki a dodatkowo opcja Bluetooth rozwiązuje problemy połączeń kablowych :-)
Osobiście nosze się z zamiarem zamontowania wzmacniacza GSM i wpasowania w deskę tableta, niewielkiego wzmacniacza (nawet z wykorzystaniem fabrycznego (który jeśli jest w dobrej kondycji gra zupełnie dobrze) i mam właściwie wszystko. Radia nie używam choć to tez jest możliwe poprzez GSM. Brak odtwarzacza CD jakoś przeżyje ;-)
25-02-2017, 13:08
Post: #7
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
No i właśnie o to mi chodziło. Ja chciałem zachować 2 DIN, bo się nawet nieźle komponuje. Znajdę wolny budżet, może zmienię radio, te chińczyki - cena kusi i tyle, a wtedy w radiu masz wszystko. To uważam za najwygodniejsze. Ma coś takiego tdgums - i to mi pasuje - http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=9986

W drugim aucie mam Pionka DEH-X9600BT wzmacniacz i woofer taki malutki, bez łupania po ulicach i tam mi to radio w zupełności wystarcza bo ma właśnie bluetooth. Lubię jak grają wszystkie częstotliwości. Może kiedyś na próbę je włożę do Sharana, ale pasuje mi tam wyglądowo coś takiego jak MFD lub to co ma kolega tdgums.

Patent z tabletem i wzmacniaczem też nie jest zły, kwestia, że wzmacniacz będzie ustawiony na "jakąś tam" głośność i w jej obrębie będzie działała głośność w tabletce a byłby pewnie schowany, więc ciężko z regulacją.

Sprzedawcy używają navi jako argumentu, bo większość z nas przed zakupem auta nie wiedziała, że już nie ma map aktualnych i się cieszy, że ma navi Smile - stąd rozwiązanie z telefonem, tabletem.
Tak samo nie będę nic wieszał pod dach lub w zagłówki - jak by było przy zakupie - ok, fajny bajer, ale jak się zaczyna liczyć ile to będzie kosztowało, to wolę mocowanie do zagłówka tabletu i dziecko ogląda jak by miało w zagłówku.

Generalnie jak kiedyś byłem zwolennikiem dłubania i dokładania jak najwięcej, czasem nie patrząc ile to kosztuje, tak teraz liczę (chyba dorosłem) i wybieram rozwiązania najprostsze jak radio chińczyk co ma wszystko i niewiele kosztuje za to co oferuje (mogłoby się nawet po roku zepsuć), czy tez najtańsze jak kabel AUX, albo zakup auta, które to wszystko ma - oczywiście nie uznając tego jako priorytet zakupu.



150KM -> 150kW Tongue
25-02-2017, 13:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 14:00 przez kalamb.)
Post: #8
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Cytat:Patent z tabletem i wzmacniaczem też nie jest zły, kwestia, że wzmacniacz będzie ustawiony na "jakąś tam" głośność i w jej obrębie będzie działała głośność w tabletce a byłby pewnie schowany, więc ciężko z regulacją.

Przy odpowiedniej wiedzy i właściwej konfiguracji niepotrzebne są żadne regulacje, głośność sterowana z tableta jest optymalna. Nie rozumiem tego trendu ze im więcej guziczków i pokrętelek tym lepiej. A większość użytkowników i tak nie bardzo wie do czego służą i jak się tym świadomie posługiwać. Co do monitora w suficie to według mnie nie ma to sensu zbyt małe auto. W busach np. Crafter, camperach jak najbardziej ale nie w SGA. A jeśli chodzi o chińskie "zabawki" z aliexpress to pomysł jakiej jakości podzespoły są tam zastosowane gdy wszystkomajacy kombajn kosztuje w detalu 50 euro. Ani jakość obrazu ani dźwięku ani nic innego bo nie da się zrobić jakości Pineera. Alpina czy Clariona za 1/10 ceny to jest niemożliwe aby nie było drastycznego spadku jakości o wytrzymałości nie wspomnę. Krążą jakieś dziwne mity w tym kraju, ze potentaci nas oszukują zadając wysokich kwot za swoje produkty i tylko Chińczycy są łaskawi i produkują za realne pieniądze ;-). Chińskie produkty należy podzielić na markowe produkowane w Chinach trzymające jakość np Apple i na chińskich podrabiaczy wszystkiego co z jakością absolutnie nie ma nic wspolnego. Na aliexpress występują tacy właśnie podrabiacze nigdy nie kupiłbym nic z tej portalu mając trochę rozeznania w temacie elektroniki
25-02-2017, 14:27
Post: #9
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Absolutnie nie kwestionuję słabej jakości chinoli - mając na uwadzę jakość dźwięku - pewnie bym nie kupił. Przemawia za nimi "wyposażenie" i cena - na tyle niska, że pewnie kiedyś zaryzykuje - dlatego piszę, że nawet jak rok pogra, to za te pieniądze mogę się przekonać, czy było warto. I nie piszę tu o radiach za 50 dolców. Bardziej w te 120-180 celuję, choć jakości to pewno nie zmieni Wink
O takie np. https://pl.aliexpress.com/item/2-DIN-uni...6#feedback
Kilka osób kupiło - będą pewnie opiniować.
Sam przez dłuższy czas używałem Pionnera Deh-p80mp, na prawdę klasa, ale czasy się zmieniają, chcemy mieć multimedia w autach, połączenie z telefonem.

Generalnie jakby MFD miała bluetooth... nikt by chyba nie zmieniał Smile



150KM -> 150kW Tongue
25-02-2017, 15:55
Post: #10
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
Możesz zainteresować się tym (załącznik) emulator moduł BT do MFD w wersji DX :-)


Załączone pliki Miniatury
   




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Uruchomienie zmieniarki poza autem dyzioNR1 4 1,783 04-07-2019 11:35
Ostatni post: dyzioNR1
  czy manetki od radia można podłączyć do nie oryginalnego? sebamixx 0 1,065 16-02-2017 08:19
Ostatni post: sebamixx
  Jaki Emulator zmieniarki? Jak łączyć smartfon? Fura 4 4,285 05-06-2015 16:36
Ostatni post: jackol
  sound2 czy mozna podłączyć mp3 pawcio 8 4,295 15-03-2015 19:20
Ostatni post: Fred
  [Blaupunkt Beta 5] Emulator zmieniarki CD luka 1 2,376 28-12-2013 22:27
Ostatni post: junak1956
  Naprawa Oryg. zmieniarki lub kupno uszkodzonej. piotto0 0 2,248 06-01-2013 19:30
Ostatni post: piotto0
Lightbulb Mini ISO Niebieski - Kabel zmieniarki VW rozpisak pinów, zrób to sam daneczek76 0 7,471 06-02-2012 13:50
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name