Ocena wątku:
Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
09-03-2011, 18:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2011 18:44 przez Jabol.)
Post: #21
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
[quote='daneczek76' pid='2172' dateline='1299656104']
kupiłem od kolegi i żałuje bo potem miał kolega 28 model i ożenił za 250 zł i nic mi nie powiedział a też był w stanie rewelacyjnym.
[/quo
Kilka ładnych lat temu miałem alana 28 na bazie ,sprawowało się rewelacyjnie ale jak dla mnie to za duża cegła jak do samochodu.



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Reklama

31-07-2011, 12:46
Post: #22
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Wcześniej w Vectrze przez dobrych parę lat około 5 miałem zamontowane radio Uniden 510 + antena na magnesie SIRIO ML 145.Zestaw zajebisty jak mi dostroili na poczatku tak do końca nie stroiłem nic i fajnie i daleko było słychać.Teraz mam Presidenta Johny II i antenę też Presidenta Carolinę przymocowaną na relingu, i powiem wam tyle uczucie jakbym sie przesiadł z Sharana na zwykła osobówke Big Grin .Człowiek był przyzwyczajony do 1.5m a tu antena miejsza 3 razy tyle wiec nie ma co dużo oczekiwać, Tylko tyle że zbiera o wiele mniej i słabiej,a tak to w miarę ładnie słychać i idzie się dogadać.



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
05-08-2011, 21:46
Post: #23
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Tti 880 +sirio ml 145 na magnesie. Samo radio trochę duże ale ja nie narzekam, co do anteny rewelacja,w przyszłości mam zamiar samo radio zmienić na mniejsze,bo jak by nie było 880-tka to cegła jest.
09-11-2011, 14:51
Post: #24
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
współczesne cb to szumofony . Proponuje przetestowac coś starszego u mnie długo grał president JFK 1 . wtedy dopiero czuć różnicę
25-11-2011, 10:46
Post: #25
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Witam.
Zestaw: President Walker + Midlant Alan 9+ na klapie bagażnika.
To moja trzecia antenka (na trzecim samochodzie). Na początku była Missouri na magnesie. Zakładana na dach Galaxy wystarczała. Zasięg średnio 5 - 7 km. Ale nie chciało mi się ciągle jej zdejmować i zakładać, skutek: próba kradzieży. Gościa złapali, ale antenka odcięta. Więc jeżdżąc C-Max'em wymieniłem tą antenkę na wynalazek pt.: Sirio Triflex (w dziurę w dachu w miejsce oryginalnej anteny FM). Zalety: przestało kusić złodziei (bo wygląda jak zwykłą antena FM), nie musiałem przed każdą jazdą gimnastykować się z jej zakłądaniem na dach. Wady: czyste nadawanie i odbiór, ale duuużo krótszy zasięg działania (3 - 5 km)
Po przesiadce do drugiego Galaxy nie miałem serca, żeby mu dziurawić dach pod Triflexa - więc dylemat: "dyskretna", niekusząca złodziei antena/zasięg odbioru i nadawania rozwiązałem montując Alana 9 na klapie bagażnika. Trudno: niech mnie widzą, ale przynajmniej niech mam przyjemność z używania CB.
Pozdrawiam
30-11-2011, 11:26
Post: #26
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
(25-11-2011 10:46)pablicito napisał(a):  Sirio Triflex (w dziurę w dachu w miejsce oryginalnej anteny FM). Zalety: przestało kusić złodziei (bo wygląda jak zwykłą antena FM), nie musiałem przed każdą jazdą gimnastykować się z jej zakłądaniem na dach. Wady: czyste nadawanie i odbiór, ale duuużo krótszy zasięg działania (3 - 5 km)
3-5 km na Triflex w zupełności wystarczy do nasłuchu i nadawania aby uniknąć Mandatu.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
07-12-2011, 10:12
Post: #27
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
(30-11-2011 11:26)daneczek76 napisał(a):  3-5 km na Triflex w zupełności wystarczy do nasłuchu i nadawania aby uniknąć Mandatu.
Zgadza się.
Ale jak by się chciało usłyszeć, co słychać na drugim końcu miasta/wsi (niepotrzebne skreślić) - to już się robi trochę problem. W celu uniknięcia przykrego kontaktu ze stróżami prawa triflex wystarcza (i podkreślam czysty odbiór i nadawanie przy pomocy tej antenki), ale porównując ją do alana - to trochę tak, jak oglądać mecz Barcelony na telewizorku 15 cali (znaczy triflex :shySmile albo na telewizorze 40 cali (znaczy alan Big Grin).
Ot - i cała różnica.
Pozdrawiam
06-02-2012, 20:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2012 20:28 przez tomwawa.)
Post: #28
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Ja używam Uniden 520xl plus sirio ml145 magnes całkowicie wystarcza a jak na warszawę to nawet dużo za dobre. Ale zastanawiam się nad zmianą anteny na turbinkę.

Najlepsze radyjko jakie używałem to galaxy t2 zaimportowane ze stanów. Radio nie miało sobie lepszych ale to dla pasjonata (no i nie legalne używanie w Polsce Wink ).



VW SHARAN 1.9TDI 4Motion 2001r


Piszę do was z telefonu,
07-02-2012, 11:42
Post: #29
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
(06-02-2012 20:26)tomwawa napisał(a):  Ja używam Uniden 520xl plus sirio ml145 magnes całkowicie wystarcza a jak na warszawę to nawet dużo za dobre. Ale zastanawiam się nad zmianą anteny na turbinkę.

Najlepsze radyjko jakie używałem to galaxy t2 zaimportowane ze stanów. Radio nie miało sobie lepszych ale to dla pasjonata (no i nie legalne używanie w Polsce Wink ).

A wiesz o tym że i Uniden 520XL też jest nie legalny u nas w Polsce ?



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
07-02-2012, 12:43
Post: #30
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
(07-02-2012 11:42)Jabol napisał(a):  
(06-02-2012 20:26)tomwawa napisał(a):  Ja używam Uniden 520xl plus sirio ml145 magnes całkowicie wystarcza a jak na warszawę to nawet dużo za dobre. Ale zastanawiam się nad zmianą anteny na turbinkę.

Najlepsze radyjko jakie używałem to galaxy t2 zaimportowane ze stanów. Radio nie miało sobie lepszych ale to dla pasjonata (no i nie legalne używanie w Polsce Wink ).

A wiesz o tym że i Uniden 520XL też jest nie legalny u nas w Polsce ?

A ja mam z homologacją Smile Przez pewien krotki okres było normalnie legalnie sprzedawane. Co prawda nie wiem czy jak wycofali homologacje na firmę ze względu na obecność producenta głównego (President) czy i moje nie straciło.



VW SHARAN 1.9TDI 4Motion 2001r


Piszę do was z telefonu,




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name