Ocena wątku:
Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
15-01-2015, 21:29
Post: #111
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
cóż, ja uważam że ASC jest dobrym rozwiązaniem i to nie z gazet a z praktyki.
coś się na tym znam Wink
Reklama

15-01-2015, 21:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 21:48 przez smok_wawelski.)
Post: #112
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Przytoczyłem bo nie mialo sensu przepisywać mam takie właśnie zdanie na ten temat . Nie mialo też sensu opisywać działania bramki szumu ja jestem leń i wolałem rzucić link Smile
Jasne ze każdy może mieć swoje zdanie.
Myślę jednak że nie podpieram się gazetą jak piszesz a ok. 20 latami radiowania Smile
Nie twierdzę też że ASC jest całkowicie złe twierdzę natomiast że gałkologią na pewno zdziałam więcej Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
15-01-2015, 21:48
Post: #113
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
ja gałkuję już 10 lat i tylko w pojeżdzieWink
15-01-2015, 21:48
Post: #114
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
hmmmm, moze lepiej jak nie wyraze swojego zdaniaSmile

sorki za OTSmile

Pozdrawiam



15-01-2015, 21:56
Post: #115
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
a ja z 8 lat - antymiśkuje w zasadzie tylko



15-01-2015, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2015 02:43 przez smok_wawelski.)
Post: #116
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Ależ ja nie mam zamiaru licytować kto ile radiuje nie o to mi chodzi zasugerowałeś ze moja wiedza jest z gazety to wyjaśniłem .
Wróćmy zatem do techniki i użyteczności radia.
Jeśli przyjąć tylko #19 owszem asc może być wygodne jednak tak jak pisałem uważam że gdy asc przytłumi krótką mało słyszącą antenę to możesz np. o miskach nie usłyszeć z 1km. Jeśli doloży się las to już całkiem kicha.
Dlatego zwłaszcza przy Asc uważam że antena powinna mieć ok. 1000mm



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
19-01-2015, 15:40
Post: #117
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Dokladnie potwierdzam to co koledzy z linku pisza.
Mialem pierwsze radio Intek i 5 gałek (bez ASC)i podobnie działało jak moje drugie Harry 2 z ASC i trzecie radio Stabo (modelu nie pamiętam ,ale to samo co Harry2).
Teraz tylko zostaje dać je do poprawki i cieszyć sie z tego co sie ma.Lub troszeczkę przekręcić w gore ASC.
Kiedyś jak będę kupywal jakies CB to tylko z Kanady (co często widać jakie maja sprzęty) jak sie ogląda Ice Road Truckers. Duzo pokręteł i to jest to i dokladna regulacja parametrow.
To co automatycznie jest tu trochę nie na miejscu.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
20-01-2015, 00:00
Post: #118
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
kolego doskonale Cię rozumiem ale nie przesadzajmy

masz rację jeżeli będziemy CB radiowcami - jeżeli potrzebny nam jest antymisiek to sqelsch i rfgain wystarczą (mnie wystarczają) i więc ej gałkologii nie potrzeba -nawet ASC wystarczy z odpowiednią anteną jak Smok zauważył 1 m i więcej

a nie ukrywajmy i nie czarujmy znakomita większość kierowców potrzebuje anty miska
jeżeli potrzeba czegoś więcej to nie w takim temacie i na takim forum będą operować



20-01-2015, 00:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2015 00:19 przez smok_wawelski.)
Post: #119
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
@peters - nie zgodzę się do końca z Tobą - zbyt skomplikowane radio w aucie do zastosowania na antymiśka na pewno nie jest wygodne.
Rozbudowana gałkologia uważam że w tym zastosowaniu jest wręcz wadą.

Na antymiśka - nie ma wielkich wymagań co do sprzętu czy anteny - owszem klasa sprzętu daje pewien komfort użytkowania, wygoda użytkowania i mało absorbująca obsługa daje bezpieczeństwo podczas jazdy w aucie o tym też trzeba pamiętać bo zwykle gałkujemy jednak właśnie podczas jazdy - i tu można powiedzieć że plusem dla bezpieczeństwa jest ASC.

Taka dygresja przy okazji - dla większości operatorów z #19 - bardziej przydałby się solidny dokształt z zasad prowadzenia łączności niż dokształt i porady ze sprzętu



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
20-01-2015, 01:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2015 01:19 przez niebieski91.)
Post: #120
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Smoku - dlatego twierdze że moje U-520 z dwoma gałami - trzema znaczy ale trecia to kanały w zupełności wystraca

jeden warunek

nie musisz być radiowcem - zapoznaj sie z zasadami używania

to jak z netykietą w przypadku neta i forum

albo z instrukcją obsługi czegoś nowego
pozna poczytaj i już - i nie boli (słowo nie boli)

jak kupiłem mojego unidena to zanim zacząłem używać to sie na dwóch forach radiowych zarejestrowałem, czytałem i nauki wyniosłem
chcieć to móc
nie chcieć to już nie opiszę

potem biorą się na 19 opowiadacze o swoim życiu, sfrustrowaniu sprawdzacze słownictwa łacińskiego itp i td
nie przeskoczymy byli są i będą







Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name