Ocena wątku:
Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
10-01-2015, 21:16
Post: #91
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Miejsca przypadkowe, 87 niezastapiony do am\fm, lolek ssb.



Reklama

10-01-2015, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2015 21:23 przez smok_wawelski.)
Post: #92
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
A87 nie najgorszy odbiornik ale jak ssb to sąsiad cię w lodówce słyszy

O konduktorze z Ł mówisz? Ra....S...39 ?



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
10-01-2015, 22:23
Post: #93
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Szyfru nie zalapalem , ale tak, ten sklep od forum lub odwrotnie.



10-01-2015, 22:38
Post: #94
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
87 to był sprzęcik ładnie można było go podkręcić, wtedy nie tylko w lodówce sąsiad słyszał ale i w pralce. Szkoda że mi go policja zarekwirowała.



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
11-01-2015, 00:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2015 00:44 przez smok_wawelski.)
Post: #95
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Nawet przy standardowej mocy siało toto, nadawało się do nasłuchu i FM jak kmach77 pisze bo w AM też już siało ale to wynika z wad i zalet emisji.
ssb - zapomnij A87 i nadawanie - Taka różnica że Jacksona czy Lolka też podkręcił a nie siał -
Pracowaliśmy w odległości 200-300m między antenami z kumplem on na 485 ja na 885 z mocami ok. 5-8w i ani się nie słyszeliśmy ani nic nie chrobotneło - tyle że u kumpla siedział Kenio TS-680S a u mnie dopiesczony Lolek - spróbuj to zrobić A87 na ssb - życzę powodzenia - albo zbankrutujesz na filtry.
A ileż to podkręciłeś - do 30w - więcej to się ugotował
A tak w ogóle to największa radocha jak dla mnie to QRP i z pół wata kawał świata Smile
Można i 100W czy 200W czy nawet 1kW w antene puścić - spoko - a może lepiej Yagę albo QQ postawić i lepszy dużo efekt będzie niż przy ładowaniu mocy i węziej pójdziesz i mniej innym zaszkodzisz.
Sorry @Gizio1625 - ale ładowanie sąsiadowi po uszach - to nie jest duma dla operatora i nie ważne czy na CB czy KF po prostu takie są zasady.

A do auta - jak ktoś chce poszaleć - to nie widzę lepszego radia niż Jackson, Lincoln jest po prostu z cyfromiarką niewygodny.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
11-01-2015, 02:56
Post: #96
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
Nie mogę się zgodzić że to tak masakrycznie siało no chyba ze ktoś mojego poprawił bo miał nawet częstotliwościomierz i parę innych bajerów co nie było w standardzie. Jedynymi ofiarami byli sąsiedzi w odległości 50m bo słyszeli mnie w telefonach po zmianie z GP1/2 na 5/8 już nikt się nie skarżył. Co do mocy to znajoma miała podkręcony na 100W ale po zmianie końcówki.



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
11-01-2015, 07:46
Post: #97
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
HZ miarka w a87? Jedynie zew. Chyba, ze to klon. Na bumerangu na balkonie sial, na 5\8 na dachu juz nie bylo czuc , 4 ostatnie pietro. Przebylem spore kolko po trxach i te dziadki uznalem za optymalne dla siebie.
Kreccie, kreccie a mrfy to z kopalni wezmiecieSmile Jak Krzychu wspomnial nominal tych modeli to az za dosc.



11-01-2015, 15:24
Post: #98
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
A do auta - jak ktoś chce poszaleć - to nie widzę lepszego radia niż Jackson.

Troszke jest niewygodny ze względu na wąski odiornik.Dzisiejsze radia sa ,,szerokie jak stodoła,, i żeby Jacksonem dobrze z nimi pogwarzyć trzeba ciągle sie dostrajać .Za fajerą troszke niewygodne.
12-01-2015, 04:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015 10:17 przez smok_wawelski.)
Post: #99
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
@kmach77 Bumerang no to musiało się tak dziać po prostu z założenia Smile

@Gizio1625 powód prosty 5/8 dzięki przeciwagom mniej sieje niż patyk 1/2

Ktoś jak temu A87 doprawił Hz miarkę może i ofiltrował go trochę przy okazji

@kisand podczas jazdy średnio się dx-uje aczkolwiek zdarzało mi się wielokrotnie.
Stanąwszy na parkingu to już całkiem spoko Smile

Wąskie radio moim zdaniem zaletą a nie wada.

A kto pamięta Roberta mdw414 jak na galeryjce beczki cementowozu stawiał pełnowymiarowe 1/2 fali a w Mańku miał właśnie Jacksona i na #19 i na DX - Trochę dziwnie tylko się na niego na parkingach patrzyli Smile

Dzisiejsze szerokie hmmm. ... zależy które byle antymiśki zawsze szerokie były Smile
Aczkolwiek moim byle TTI770 powiem Wam jestem mile zaskoczony, Jackson to nie jest ale przyzwoicie .



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
12-01-2015, 08:34
Post: #100
RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie
ja używam UNIDENA 520 Xl - zadowolony na maksa
miałem Cobrę 19 a pożniej presidenta Harrego.

mam jeszcze Prsidenta Teddy - dobry, ale niestety UNIDEN 520 XL lepszy Wink




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name