Ocena wątku:
Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
13-03-2016, 23:10
Post: #11
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
O dzieki za zainteresowanie. Mi chodzi o to ze chce sie pozbyc zaworu kombinowanego i mimowolnie musi poleciec EGR bo to jest razem skrecone . I procz bledu na desce wyswietlanego , czy to nie bedzie mialo wplywu na prace a nie daj Bog na wzrost spalania ? Bo sam blad na desce mnie nie przeraza bo teraz mam caly czas blad o malym przeplywie przez EGR
Reklama

14-03-2016, 20:54
Post: #12
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
A tak sobie jeszcze pomyślałem czy to jest możliwe aby po usunięciu EGR z układu zostawić go podpiętego elektrycznie do kostki lub ewentualnie rozebrać go i podłączyć sam układ elektryczny ? dobrze kombinuję, jest to możliwe ? oraz proszę o odpowiedzi na pytania z poprzedniego postu
14-03-2016, 21:03
Post: #13
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
Tak mozliwe tyle ze sam EGR musi byc sprawny czyli przed ta operacja musialby silnik chodzic bez bledu tego ukladu. Jednakze i tak nie wiadomo czy akurat ten silnik nie ma monitorowania przez ecm jakie sa wartosci wskazywane przez przeplywomierz wzgledem otwarcia EGR'a. Nowsze jednostki tak maja i tu zaslepienie blaszka nie rozwiąże problemu. Jak ma taki 1.8T to nie wiem, nie sprawdzalem. Po mpjemu to jesli cos majstrujesz z tym tematem to co by nie bylo to najlepiej udac sie do tunera i usunac go programowo i po sprawie. nie sa to ani duze koszta ani nic trudnego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: picia78
14-03-2016, 21:31
Post: #14
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
No właśnie znalazłem u siebie we wsi zakład który usuwa EGR programowo i żądaja sobie za to 650 chyba ich powaliło masakra a ile to może kosztować tak realnie usunięcie programowe pompy SAI i EGR za jednym zamachem .No i nadal nie mam odpowiedzi czy nie usuniecie programowo i odłączenie zaślepienie oraz jeżdżenie z błedem w ECU nie ma negatywnego działania na silnik i spalanie
14-03-2016, 22:11
Post: #15
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
Za takie pieniądze to już się chip tuning robi. Około 300 zł u tunerów takie wykasowania kosztują. Także usunięcia sondy lambda przeplywek itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: picia78
14-03-2016, 22:27
Post: #16
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
Znalazłem jeszcze parę firm w okolicy jutro podzwonię i zobaczę jakie to koszta będą i o dalszym rozwoju mojego usuwania na pewno podzielę się na forum.
19-03-2016, 23:18
Post: #17
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
Ja tez chetnie usunalbym egr, pompe powietrza wtornego, katalizator i sonde sprawdzajaca za katalizatorem ale jeszcze dzialaja..
19-03-2016, 23:28
Post: #18
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
No i jestem po zabiegu wywalenia tego eko układ SAI i EGR poszedł w odstawkę . Tunerom na razie podziękowałem z 300-650 jakie mi ceny zaśpiewali to na razie wożę podpięty EGR elektrycznie do czasu zmodzenia emulatora. Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów w związku z wywaleniem tego szmelcu ale i generalnie też nie zrobiło się jakoś strasznie więcej miejsca. Jak już zmodzę emulator i go przetestuje na brak błedów to opisze na forum co i jak dla potomnych . Generalnie zabieg jest bardzo prosty ( chodzi o mechaniczne usunięcie )
16-04-2016, 13:13
Post: #19
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
Może napiszesz jaką zaślepke zastosowałeś, jak zaslepiles wężyki i jak obszedłeś zawór z pompy SAI. Po prostu napisz dokładnie co zrobiłeś krok po kroku.
21-12-2016, 01:58
Post: #20
RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci.
I ja się podepne. Czy w moim 1.9auy 2002r jak wywale egr konieczny jest komputer?? Czy nje powinien wywalić błędu?? Gdzieś kiedyś czytałem że do 2004 r bez problemu się usowa egr



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koszmar każdego czyli auto staneło na drodze. kissu 11 3,054 12-09-2020 20:41
Ostatni post: gustafson13

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name