Ocena wątku:
Problem z elektrycznymi drzwiami przesuwnymi - temat zbiorczy
29-12-2015, 16:49
Post: #11
RE: Problem z elektrycznymi drzwiami Alhambra 2011
Kanały przeczyszczone, natomiast to co zauważyłem to w dolnej części drzwi przy uszczelce jest kabel, prawdopodobnie prowadzi do czujnika przeszkody przy zamykaniu, uszczelka na dole była pokryta zaschniętym błotem i chyba to było przyczyną. Zastanawiam mnie jeszcze jedna sprawa. Te drzwi po zamknięciu raz się jeszcze siłowo domykają, a raz nie. Ktoś wie z czym to jest związane?
Reklama

28-03-2016, 21:29
Post: #12
Drzwi tylne przesuwane .
Witam .
Przymierzam się do ściągnięcia tapicerki drzwi przesuwanych . No ale tu jest zonk bo są przesuwane Big Grin. Mają 3 punkty mocowania . Zastanawiam się . Jakbym odkręcił tylne mocowanie ? To by się na przednich zawiasach otworzyłyby obrotowo ? I mam dostęp do tapicerki .
Ktoś ruszał drzwi tylne ?
01-04-2016, 15:54
Post: #13
RE: Drzwi tylne przesuwane .
Witam

Też nie moge się zabrać za tą akcje w celu naprawy blokady zamka.

ale pod konieć Kwietnia umówiony jestem z blacharzem na naprawe wgniotki (niestety drugie drzwi) i zamierzam się poprzyglądać i zrobić pare fotek bo duże prawdopodobięństwo że trzeba będzie demontować drzwi.

Pozdrawiam
01-04-2016, 16:02
Post: #14
RE: Drzwi tylne przesuwane .
To co za tapicerkę drzwi wpadło , udało mi się wydłubać .
Ale z chęcią poczekam na rezultaty twojej operacji . Jak nie muszę nie będę ruszał swoich . Zapytaj się blacharza co się stanie jak pierwszy odkręci tylni zawias .
19-04-2016, 22:38
Post: #15
RE: Problem z elektrycznymi drzwiami Alhambra 2011
Cześć,

mam ten sam problem w Sharanie.

Mógłby ktoś opisać jak poradzić sobie z tym problemem?

Z góry dzięki Smile
26-04-2016, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2016 21:30 przez billykrakow.)
Post: #16
RE: Drzwi tylne przesuwane .
Witam

Niestety nie byłem przy akcji zdejmowania drzwi ale dopytałem co i jak.

[Obrazek: IMA_1_zpsw3pknlvf.jpg]

zawias dolny, niebieska strzałka - jedna śruba i kawałek metalu do odkręcenia który uniemożliwia wyjęcie zawiasu z prowadnicy,
czerwone strzałki - pod tym plastikiem jest wtyczka od wiązki elektrycznej, trzeba ją odpiąć i po odkręceniu osłony (różowa strzałka) wyjąć wiązkę z wtyczką.

zawias górny - zdjąć osłonę, pod są 2 śrubki , odkręcić jedną

zawias środkowy,tylny - 2 śruby na drzwiach do odkręcenia

teraz odkręcamy drugą śrubę na zawiasie górnym i wyciągamy zawias dolny z prowadnicy.

nie wiem jak z tapicerką, nie była zdejmowana.

a tu efekt roboty u blacharza.
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...5&page=255
 Thanks given by: Maciej_F
08-09-2016, 13:30
Post: #17
RE: Drzwi tylne przesuwane .
Witam

zabrałem się wczoraj w końcu za naprawe klamki wewnętrznej dzwi przsuwanych.

sprawa okazała się banalna.

w klamce jest metalowy trzpień który jest osią dzwigni, ten trzpień wysunął się kawałek wraz z kołnierzem blokującym, dlatego przy próbie otwarcia linka nie ciągneła za zamek, zablokowałem trzpień na swoim miejscu i po robocie

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQjalgI-xjlExfmcidppOC...laFJHECyqi]

zapomniało mi się zrobić zdjęć ale żeby się dostać do klamki
1. śrubka na dole z przodu dzwi, jedyna śrubka w tapicerce.
2. wyciągnąć plstik któy jest za klamką
3. 3 śruby trzymające klamke.

jako że klamka jest między tapicerką a blachątrzeba tez zdjąć tapicerke.

jedyny uchwyt który trzba odpiąć jest pod klamką z przodu drzwi, mocną pociągnąw kierunk wnętrza samochodu


generalnie wszystko robimy siłowo i nie przejmujemy się, mi nic nie udało się uszkodzić, nawet zapinki są całe

Pozdrawiam
08-09-2016, 23:08
Post: #18
RE: Drzwi tylne przesuwane .
Jak ściągałeś tapicerkę ? Chodzi mi o to w jakim położeniu są drzwi przesuwne , gdy ściągasz cały plastik . Trzeba je luzować z zawiasów .?
20-12-2016, 22:02
Post: #19
Automatyczne tylnie drzwi pomocy
Witam, nie domykają mi się automatycznie tylnie prawe drzwi. Co może być przyczyną ? Ewentualnie jak otworzyć ręcznie drzwi aby nie otwierał się automatycznie > Pozdrawiam
22-12-2016, 00:19
Post: #20
RE: Automatyczne tylnie drzwi pomocy
A któż to wie Angry
Może by tak skan z błedami jakie występują .
A tak co można gdybać ?
Dojeżdźają ci do końca ? Słyszysz silniczek domykania (dociskania ) drzwi ?
Może trzeba zrobić nastawy wstępne ( adaptacje ) .

Na razie spróbuj tak :
Zatrzaśnij drzwi ręcznie . Zamknij pilotem . Zobacz czy się zamknęły ( są dociśnięte ) . Otwórz pilotem dojedź do końca i spróbuj zamknąć .




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dołożenie radaru problem? pocisk85 4 1,717 13-07-2022 10:12
Ostatni post: michal_turek
  Problem przy rozruchu Macro 0 373 05-07-2021 08:19
Ostatni post: Macro
  App Connect - problem Bluetooth Hessus 2 966 19-07-2020 11:19
Ostatni post: Hessus

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name