Ocena wątku:
Kostka iso kolory przewodow
15-12-2015, 23:40
Post: #1
Kostka iso kolory przewodow
Witam
Czy ktoś mi podpowie jak powinny być podpięte przewody w kostce iso? Chodzi mi o kolory przewodów a nie o opis 1- gala... itp Ktos u mnie to rozwalił chce doprowadzić do oryginału
Reklama

25-08-2017, 14:51
Post: #2
RE: Kostka iso kolory przewodow
mam podobny problem połączenia radia w zakresie zielonego ISO. Kiedyś ukradli mi radio i ucięli kable, teraz nie mogę połączyć kabli z tym zielonym ISO, nie wiem które kable do czego. kolory kabli się zgadzają z rozpiską z wątku MINI ISO ZIELONY, ale sterowanie nie działa, czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc lub sugestię? Sharan, 2002 rok 1,9TDI, radio MCD ze sterowaniem z kierownicy i wyświetlaczem przy liczniku.
25-08-2017, 21:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2017 21:51 przez moherydz.)
Post: #3
RE: Kostka iso kolory przewodow
(25-08-2017 14:51)StanP napisał(a):  mam podobny problem połączenia radia w zakresie zielonego ISO. Kiedyś ukradli mi radio i ucięli kable, teraz nie mogę połączyć kabli z tym zielonym ISO, nie wiem które kable do czego. kolory kabli się zgadzają z rozpiską z wątku MINI ISO ZIELONY, ale sterowanie nie działa, czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc lub sugestię? Sharan, 2002 rok 1,9TDI, radio MCD ze sterowaniem z kierownicy i wyświetlaczem przy liczniku.

7 - Telephone input signal, positive / szaro-niebieski
8 - Time display, CLOCK (internal check protocol for data flow monitoring) / niebieski
9 - Time display, DATA (exchange of data for dash panel insert with a clock) / biały
10 - Second display, ENA (monitors data flow and feedback of successful data transfer) / fioletowy
11 - Remote control / żółto-czerwony
12 - Telephone input signal, negative / brązowy
   



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
26-08-2017, 10:53
Post: #4
RE: Kostka iso kolory przewodow
dzięki za odpowiedź, kolory są zgodne z wątkiem MINI ISO ZIELONY, i tak podłączyłem, ale przyciski nie zadziałały. Przez komputer sprawdziliśmy i przyciski z kierownicy w systemie są widoczne. Czyżby jakiś inny problem?
26-08-2017, 11:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2017 14:27 przez tolus24.)
Post: #5
RE: Kostka iso kolory przewodow
Witam.

Aby multifunkcja działała, to przede wszystkim jest potrzebny sterownik, czyli w tym przypadku taki rozbudowany przekaźnik o numerze 452 lub 451 w zależności czy z can czy bez can i co najważniejsze nie są one zamienne więc musisz mieć odpowiedni to odpowiedniego zestawu, nie mówiąc o kodowaniu, to tak ogólnie więc najpierw sprawdź czy taki masz zamontowany, a jeśli tak to czy jest on odpowiedni do Twojego zestawu/sterowania. W tych tematach na forum są bardzo dobrze "obstukani" koledzy kalamb i koleś.

Pozdrawiam
02-11-2019, 17:21
Post: #6
RE: Kostka iso kolory przewodow
Witam. Czy możecie pomoc które kolory we wtyczce iso za co odpowiadają? Nie chodzi mi o zasilanie, i podtrzymanie pamięci, ani podświetlenie, ale 3 pozostałe od czego są, bo nie mogę dojść. Albo podeślijcie jakiś link, bo nie mogę znaleźć. Załączam zdjęcie.


Załączone pliki Miniatury
   
02-11-2019, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2019 18:41 przez kalamb.)
Post: #7
RE: Kostka iso kolory przewodow
1 fioletowy przetworzony sygnał ABS czyli tzw Gala w niektórych radiach odpowiada za wzrost głośności w związku ze wzrostem prędkości.
3 linia K czyli połączenie diagnostyczne z OBDII w przypadku radia fabrycznego.
5 +12 V Wchodzące do fabrycznego radia funkcja antykradzieżowa safe czyli kod radia
I tu jest problem bo kabel z pinu 5 czyli czerwono biały należy koniecznie odłączyć w przypadku instalacji radia niefabrycznego.
 Thanks given by: pawelostry1




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name